şükela:  tümü | bugün
  • tek buz koy, rakı buzu geçmeyecek ölçüde olsun. yoğurtlu meze iyidir. *
  • suya dikkat edin.
    fazlası mide bulandırabileceği gibi azı da ertesi gün için ciddi baş ağrısına sebep olur.
    alkol oranı yüksek bir içki içtiğiniz unutmayın. bu bağlamda ayarınızı kaçırmayın. yüksek alkolden damağınız diliniz uyuşabilir özellikle de sigara ile birlikte rakı içiyorsanız bu büyük ihtimalle yaşanır.
    ne yediğinizi pek anlamayabilirsiniz ve restoranlar baharatı köküne kadar kullanır ve tam da bu aşamada restoranların tuzağına düşebilir ve hem alkolden hem de yiyeceklerden dolayı susarsınız. rakıyı yemek ile servis etmek gibi berbat bir moda çıktı son zamanlarda buna düştüyseniz yemek ile rakı içilmeyeceğini unutmayın. ortaya köfte, ciğer, kokoreç, balık vs. söylenmesi başka bir durumdur karıştırmayın. sıcak yenmesi gerken bir yemeğin yanında gazoz gibi hüp hüp rakı içilmez. gerekirse rakıya kısa bir ara verin karnınızı doyurun.
    son olarak coca cola'nın üzerinde yazsa da rakı ve bira için de geçerli olan bir durum var: soğuk içiniz
    bunların dışında şalgama rakı karıştırıp içen de var. yanına tuzlu greyfurt kovalayan da... orası zevk meselesi biraz. yumruk mezesinden nerelere geldi iş.
  • içince bir b*k olmuyor.hemen ertesi gün rakı adabı falan gevelemeyin.
  • beylerbeyi göbekle başlamayın,diğerleri ispirto gibi geliyo sonra
  • sevemedim şu mereti yani özelliğini anlayamadım. kafaysa aynı kafayı başka alkoller ile de yaşayabilirim.
  • birkaç dubleden sonra söylenmek istenip de söylemekten imtina edilenleri söyleme cesareti verebilir. o nedenle kiminle içildiği mühimdir.
  • rakıyla aram yok artık*, o yüzden rakı içeceklere içmeyin boşverin diye tavsiye verebilirim ama beni ilgilendirmez. sadece buradaki "sek için" diyen karaciğer düşmanlarına karşı, saçmalamayın, rakı sek içilmez, diyebilirim.

içki masası ödünleme yapılacak yer değil, keyfinize bakın.*
  • moralin bozuksa içme moralini düzeltmez rezil olursun bu meretin mezesi sohbettir bu da aklında olsun :)
  • yavaş için, keyfini çıkarın.çarparsa bir daha içemezsiniz..az da limon suyu için arkasından , sizi sağlam tutar..
  • bir üstteki ileti için: nick ve entry uyumu

mideyi elinize almamak için kızartma vs gibi ağır mezelerden ziyade zeytinyağlıları tercih edin.