• kafan acı ile doluyken içme... evin yolunu bulamazsın
  • rakıyla aram yok artık*, o yüzden rakı içeceklere içmeyin boşverin diye tavsiye verebilirim ama beni ilgilendirmez. sadece buradaki "sek için" diyen karaciğer düşmanlarına karşı, saçmalamayın, rakı sek içilmez, diyebilirim.

içki masası ödünleme yapılacak yer değil, keyfinize bakın.*
  • moralin bozuksa içme moralini düzeltmez rezil olursun bu meretin mezesi sohbettir bu da aklında olsun :)
  • yavaş için, keyfini çıkarın.çarparsa bir daha içemezsiniz..az da limon suyu için arkasından , sizi sağlam tutar..
  • bir üstteki ileti için: nick ve entry uyumu

mideyi elinize almamak için kızartma vs gibi ağır mezelerden ziyade zeytinyağlıları tercih edin.
  • yavaş için ,meze oranını iyi ayarlayın ve şalgam koyun yanına , çok yakıştırıyorum.
  • ilk ne zaman rakı içtiğimi hatırlamıyorum. gerçi ne zamandır içmediğimi de hatırlamıyorum. ya çok yaşlandım ya zaman çok geçti. fillerin bile sarhoşluk aradığı bu dünyada hayatın anlamsızlığından uzaklaştıracak ne varsa içtik işte. benim ve benden öncekilerin de çokça denediği bu yöntemi siz denemeyin. sonu yine yalnızlık ama bu sefer ayık olmak zorundalığı olursa bendeki gibi bu yokuşlar çıkılası gelmiyor.

siz siz olun sağlığınız için alkolden, sigaradan ve uyuşturuculardan uzak durun.
  • boş mideye rakı içme, sofra kuruluysa önce ufak ufak atistir, rakının suyunu çok koyma mideni bulandırır, rakının suyunu az koyma çabuk çarpar, teki geçme. yanına şalgam iç en hızlı neutralize eden şalgam. rakının hemen arkasına peynir, yoğurt gibi süt ürünü atma şalgam yada bir meyve den sonra yoğurt yada peynir tüket. son olarak tanımadığın insanla rakı masasına oturma.
  • uzun uzun çok yazılır ama bence en iyi tavsiye, çok içen ile değil, içmeyi bilen biri ile için.
  • işin ehli biriyle için o sizi yönlendirir. arada ayağa kalkın bir yürüyün kafa dönmeye başladıysa tadında bırakın.
hesabın var mı? giriş yap