• boş mideye rakı içme, sofra kuruluysa önce ufak ufak atistir, rakının suyunu çok koyma mideni bulandırır, rakının suyunu az koyma çabuk çarpar, teki geçme. yanına şalgam iç en hızlı neutralize eden şalgam. rakının hemen arkasına peynir, yoğurt gibi süt ürünü atma şalgam yada bir meyve den sonra yoğurt yada peynir tüket. son olarak tanımadığın insanla rakı masasına oturma.
  • uzun uzun çok yazılır ama bence en iyi tavsiye, çok içen ile değil, içmeyi bilen biri ile için.
  • işin ehli biriyle için o sizi yönlendirir. arada ayağa kalkın bir yürüyün kafa dönmeye başladıysa tadında bırakın.
  • içtiğiniz ilk gün çamaşır suyunu nasıl içiyorlar dersiniz ancak sonradan günler sonra içtiğinizde güzel gidiyor ha diye değişirsiniz.
  • içmeyin. içmeyin. içmeyin.
    rezil bi içkidir. ertesi günü berbattır. illa içecekseniz 1-2 kadeh yeter. fazlası cidden mide bulandırır.
  • içerken meclisinizde güzel insanlar olsun. af buyurun götü başı dakikasında dağıtan insanlar varsa mümkünse onlarla içmeyin. ağzınızla için tatlı tatlı yemenin acı acı osurması olur sözünü aklınızdan çıkarmayın. hadi afiyet olsun.
  • arada ayağa kalk lavobo vs ya da temiz hava al surekli oturduğun yerde kalırsan ilk ayağa kalkmanda çarpar
  • ilk içimde rahatsız olursan içme yoksa direk mideyi cevirirsin
  • olmayan tavsiyedir. daha doğrusu bir içkiyi içmek için neden tavsiye verilir ki insanlara? yok suyu az koy; miden bulanmasın. yok ağzına al; dolandırmadan iç. yok içerken nefes alma. yok ilk yudumun zevkine var, ağzında çevir. saçma sapan işler. hep mideyi bulandırmaması için tavsiyeler verilmiş. aklım almıyor, madem midesi bulanacak ve sevmeyecek ilk yudumda hissedip devam etmez zaten içmeye. midesinin bulanmaması için verdiğiniz taktikler saçma, beğenmiyorsa tadını ve midesini bulandırıyorsa neden içmeye zorlasın ki kendini? ah bu özentilik, ah bu popüler olanı illa da deneyeceğim motivasyonu. rakıyı öğüre öğüre içenlerdense ben alkol almıyorum diyerek masadaki mezelere yanlayanlar daha samimi geliyor bana.
  • buradaki tavsiyeleri fazla sallamayın, herkesin içkiyle yolculuğu farklıdır..

sadece yavaş içip kendinizi gözlemlemeye çalışın..
hesabın var mı? giriş yap