şükela:  tümü | bugün
 • ümit özdağ adlı ülkücünün sarf ettiği sözler. bildiğin halkı iç savaşa tahrik ediyor. neymiş değil 30, 630 milletvekili bile olsa değiştiremezmiş, halkın silahla direnme hakkı doğarmış, ülkücü terör örgütü mü kuracaksınız yeniden? demokrasi ne demek farkında bile değil bu ülkücüler. kaynak

  ülke senin ülken, devlet senin devletinken her şey kolay zaten. yıllardır darbeciler tarafından hazırlanmış sadece ülkücüleri ve kemalistleri tatmin eden bir anayasamız var. eğer sen anayasanın ruhu değişirse silahlanırız ve savaşırız diyorsan o zaman pkksından hizbullahına kadar tüm terör örgütlerini meşru çıkartıyorsun, çünkü kafa aynı kafa.

  "ümit özdağ: “sizi uyarıyoruz! 330 değil, 630 milletvekiliniz olsa dahi, anayasanın ilk dört maddesini değiştirme cesareti gösterirseniz; bu milletin size karşı silahlı direniş hakkı başlar.”"
 • ilk 4 madde için ölmeye ve öldürmeye hazırım.
  bunun ülkücü olmakla alakası yok.
  t.c. nin temeline dinamit koyup yıkmak isteyenlere cevabımdır.
 • iç savaşa değil, milli mücadeleye teşvik denir buna yazar arkadaş.

  yıldızlı not*:her kim ki türkiye cumhuriyeti'nin kuruluş esaslarına ters düşecek birtakım işler içerisinde bulunsun, o kişi ve kişiler hakkında gereken cevap akıllardaki şekilde tezahür edecek...
 • anayasal düzeni bozmak suçtur, darbe girişimidir. darbeye direneceğini söylemiştir. sevmesem de kendisi haklıdır.
 • buna laf eden cihangirli ılık tipler milli mücadele döneminde yaşasalar niye kurşun sıktırıyorsun diye atatürk'e laf ederlerdi. hümanizminize sokayım.

  edit: iomerg katkısıyla entry'nin durumunu anlatan şu müthiş skeci de bırakayım
  https://www.youtube.com/watch?v=0eqwc6t12ge
 • ülkü ocakları terk birinin yaptığı ciddiye alınmaması gereken birinin açıklamalarıdır. ortada böyle bir durum yokken eşeğin aklına karpuz kabuğu sokar gibi ergence tavırları bir bırakın. yeni yetmeler de peşine takılmış, liderim liderim diye ortada dolanıyor.

  --- spoiler ---
  madde 1- türkiye devleti bir cumhuriyettir.
  ıı. cumhuriyetin nitelikleri
  madde 2- türkiye cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk devletidir.
  ııı. devletin bütünlüğü, resmî dili, bayrağı, millî marşı ve başkenti
  madde 3- türkiye devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. dili türkçedir. bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır. millî marşı “istiklal marşı”dır. başkenti ankara’dır.
  ıv. değiştirilemeyecek hükümler madde 4- anayasanın 1 inci maddesindeki devletin şeklinin cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2 nci maddesindeki cumhuriyetin nitelikleri ve 3 üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.
  --- spoiler ---

  edit: ortada anayasa maddelerinin değişimine yönelik bir girişim yokken bunun çığırtkanlığını yapmak suçtur. böyle bir girişimin sadece lafı olsa ortalığı biz yıkarız zaten. bunun hamasetini de kimseye yaptırmayız.

  büdüt: akp’li kareli gömlekli cebindeki telefonu çıkar diyen dayılardan daha beter durumda olan bu ergen zaptroll’lerin oluşturduğu suni gündemden sıyrılmak için sizlere bir müjde vermek isterim. türk adının geçtiği en eski yazıt olan kutluk kağan yazıtı bulundu. bu buluntu türk dili ve tarihimiz için oldukça önemlidir.
  (bkz: kutluk kağan yazıtı)

  en son edit: üstte vermiş olduğum bkz. de ispatlıyor ki bu ergenlerin derdi kesinlikle türklük veya türkiye cumhuriyeti değil. öyle olsaydı cumhuriyet tarihinin son yüzyılın keşfi olan türklük tarihi daha da ileri taşıyan kutluk kağan yazıtları’na ilgi gösterirdi. allah bizi bu vatan nedir, millet nedir, bayrak nedir bilmeyip hamasetle kaos peşinde olanlardan uzak tutsun. yaşasın tam bağımsız türkiye!
 • ilk madde ülkenin yönetim şeklinin cumhuriyet olduğunu.

  ikinci madde atatürk milliyetçiliğine bağlı, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olduğu.

  üçüncü madde dilimiz, bayrağımız, başkentimiz, istiklal marşımız.

  dördüncü madde ise ilk üç maddenin değiştirelemeyeceği, değiştirilmesinin dahi teklif edilemeyeceğini söyler.

  yukardaki anayasanın ilk üç maddesini korumak mı ? halkı savaşa davet etmek. neye karşı alerjiniz var cumhuriyete mi? dilimize mi? bayrağımıza mı? başkentimize mi? yoksa laik olmamıza mı ?
 • özdağ gibilerin millete silah çekme devri geçeli çok olduğundan ciddiye alınmaması gereken açıklama. bunlar anca 1 kişiye 10 kişi yakaladıklarında dayılanırlar.
hesabın var mı? giriş yap