şükela:  tümü | bugün
  • şimdi adını hatırlamıyorum ama bursa istikametine doğru giderken, balıkesir merkezin çıkışına doğru yol üstünde eski tip bir avm vardı. orada mcdonalds-çocuk menüsü yemiştim. muhtemelen yıl 98 falandı.
  • sirkeci'de, o zamanlar mc donald's vardı. gar'ın hemen karşısında.

vapurdan annem ile inmiştik. karnım acıktı, diye ağlamıştım. şanslıydım çünkü annemle istanbul'a gelmiştim. babamla gelmiş olsaydım, hemen bankanın mutfağından bir şeyler hazırlayıp yedirirdi. ama annem, hemen beni hamburgerciye götürmüştü.

oraya girmeden hemen evvel de bir kitap satın aldı bana. hayatımda aldığım ilk kitabı. harry potter ve felsefe taşı.

ah ulan zaman. ne çabuk geçiyorsun. yıl neydi, 2001 filandı herhalde.
  • ben dün ne yediğimi hatırlamıyorum adamlar ilk yedikleri hamburgeri yazıyor amk.
  • 2010, beylikdüzü mc donalds. şükürler olsun geç düştük kapitalizmin kucağına.
  • mc donalds şişli şubesiydi sene 1996 falandır diye tahmin ediyorum, oyuncaklı menü ve kocaman bir top havuzu vardı beni çok cezbederdi.

şimdi mc donalds'ı ağzıma sürmem ama semtten uzaklaşmadım zula burger yiyoruz.
  • tarsus 1994, amerikan kolejine giderken sağda kalan cafe. mükemmel yapardı.

edit: yardım geldi, galiba ismi haluk abi idi
  • 92 yılı falandı wendy’s bakırköy
  • 2009 yılı olivium avm. bk olması lazım.
  • 1986 taksim mc donald's epey de kuyruk beklemistik.
  • 1994 ya da 1995 tam hatırlamıyorum. yer alsancak montrö mc.donalds. anamdan dolmuş parası istedim. seferihisar'dan izmir'e gidip arkadaşlarımı göreceğim. dolmuşçuların hepsi akrabam. benden para almadılar. az bir paraya vezneden kağıt bilet alarak, üçkuyular'dan alsancak'a gittim. cebimde kalan para sadece bir hamburgere yetiyordu. yediğim en güzel hamburgerdi. arz ederim.