şükela:  tümü | bugün
  • dün geceden beri aklımı kurcalayan sorudur. ne yaptım ne ettiysem cevabını bulamadım, bulamadığım gibi sorduğum kişilerden de istediğim cevapları alamadım.

şimdi soru şu:
    bu adem anlatılanlara göre konuşabiliyor, havva ile günümüz insanına bile örnek olabilecek şekilde iyi bir ilişki sürdürüyor, çocuklarının eğitimiyle ilgileniyor, tarım ve hayvancılıkla uğraşıyor, hatta ürettiği elmalar ile ileriki nesillerin takdirini kazanıyor. kısacası her haliyle örnek bir dünya vatandaşı. bir beyefendi. bir asilzade. illuminatinin kurucusu.

peki lüksler içinde bir ingiliz beyefendisi edasıyla hayatını sürdüren adem'den o mağaralara resimler çizip, iki kelimeyi bir araya getiremeyen, yemek yediği kaba sıçıp, birbirlerinin kafasına kemiklerle vuran adamlara nasıl gelindi? adem'in torunları hangi ara bu kadar ilkel olabildi. yoksa hz. adem ilk insan değilmiydi? yoksa dahada acısı hz.adem diye biri yok muydu? yoksa bizim dedelerimiz maymunlar mı?aman allahım...

neyse sözlüğün değerli ulemaları bu konuya bi el atar diye düşünüyorum. bilgilendirin olum insanları.