şükela:  tümü | bugün
  • mümkünse yemeyin. yemek zorundaysanız da, bol baharat kullanın. bir misafirlikte keklik eti ikram edilmişti. bol baharatlı olmasına rağmen yemekte zorlanmıştım. oradan biliyorum.
  • uğraşınızı mutlu sona görürecek tavsiyelerdir.
    bıldırcını iyi temizleyen ve yapan bir arkadaşınız bulunsun. mümkünse eve kadar sabredip adam gibi pişirin, pilav üstünde servis edin.

dişinize saçma gelebilir, ne kadar temizlense de kalabiliyor. yavaş ısırın.

http://www.bildircin.gen.tr/…i-nasil-pisirilir.html
  • boş verin kara avını siz adil değil kaçmaktan başka şansı olmayan canlıyı ateşli silah kullanarak yakalamak.
    illa avlanmak istiyorsanız panayır yerinde mantar tabancasıyla talim yapın yada
    galatadan istavrit avlayın.
    tanım: yakalanan deniz balıkları deniz suyu ile temizlenmelidir. ister anında tüketin ister derin donduruca * 4 ayı geçmeyecek şekilde stoklayın. ama hiç bir aşamada tatlı su kullanmayın.
  • yüksek ateşte yarım saat pişirdikten sonra götünüze sokun.
  • pişirmeyin amına koduklarım, öldürmeyin. vermediğiniz canı alamassınız orospu çocukları.
  • kış mevsiminde kaz ise eti güzel olur, tavşan yapacaksınız hele bide kar varsa bi gün karın içinde kalıp kanını çekmesi gerekir o zaman tadından yenmez.
  • pişirmeyin falan demişsiniz de, arkadaşım yabanda çevrede süpermarket hayali mi kuruyorsunuz. eğer bu kadar ölümlere karşıysanız ortadoğuda insanlar uyku uyuyamıyor, ileri derecede sermayeciliğin eseri olan bu savaşlara karşı durun, hayvan hakları dersiniz, insanlar ideolojileri yüzünden can verir oh çekersiniz. ben bu ikiyüzlülüğü anlamıyorum. zira ben de karşıyım hayvanların katledilmesine, işkence görmesine. ama sadece tutarlı olmak gerek. bilgi alabilir miyim diye girdiğim başlıkta, bilgi entrysi bulamadım, umarım yazan biri çıkar.
  • yediğiniz kuzu yada dana etinden pek bir farkı yoktur. o yüzden şu hayvanın eti süper laflarına pek takılmayın sonuçta hepsi et. gidin kasaptan 2 kilo et alın çatlayana kadar yiyin ama o yaban hayatındaki hayvanlara zarar vermeyin. o hayvanları doğa da canlı canlı görmenin hazzını hiç bir et yemeğiyle yaşayamazsınız.

yok ben sırf zevkine öldürmeyi seviyorum diyen bir orospu çocuğu iseniz lütfen bir tane den fazla öldürmeyin. sizin avınızdan komşunuz yada kaynınız yemese de olur. tamam mı doblocu bey amca ?
  • barbun, mercan gibi yağsız balıkları ızgaraya atmak gibi bir yanlış yapmayın. kızartın.