• insan hayati icin, tuvalet haricinde bi halta yaramayacak noktalar...helasi sifreli oldugu icin helanin sifresini ogrenmek farz... ondan sonra niye acilmiyo bu amk kapisi dememek lazim...

ekleme: başlık başa... biraz kibar olim...
  • kahve için.
  • 9 tl'ye tall mocha frappucino içeceğinize 7.75 tl'ye tall coffee frappucino için. aradaki tat farkını vedat milor olsa anlayamaz.

(bkz: barista'dan tavsiyeler)
  • 1. açıkta bulunan kahvelerden ağzınıza atmayın, tatları berbat. neden yaptım bilmiyorum.
    2. söyleyemeyeceğiniz kahvenin altına yatmayın, ingilizceniz kötüyse latte için ya da kasiyer* kızsa ne alacağınızı sorduğunda "şaşırtın beni" diyebilirsiniz.
    3. ilk gittiğimde başıma gelen: "espresso söyleyip, gelince bu ne lan büyüğü yok mu bunun?" demeyin.
    4. tuvaletin şifresi fişte yazıyor. olmadı wireless şifresi kırmaya çalışır gibi deneyin: 123#
    5. starbucks masalarında mouse adam gibi gitmiyor. o büyük peçetelerden alın mousepad işini görüyor.
    6. internete bağlanmak için ttnete fake bir mail ile kayıt olun, cebe tek şifre geliyor.
    7. dağılın. kahvem soğudu.
  • kasada kahve beklemeyiniz. kimse size kahveyi uzatıp vermeyecek. kasadan sağa doğru 3 4 adım atınız ve sorunuza (maslak starbucks'ta sağınıza) bakınız "ha işte kahveniz orada".
    özelden düzeltme gelmiştir: "yanlis panpa. short ve tall duz kahve istersen, kasada vermek zorundalar."
  • isminiz yüzde 99.9 ihtimalle bardağa yanlış yazılacak. sinirlenmeyin.

yazın istediğiniz kahve çeşidini soğuk ve serinletici şekilde servis edebiliyorlar. 35 derece sıcakta kahve içmek zorunda değilsiniz.

frappacino'nun kremasını pipetle yiyebilirsiniz. çok zevkli oluyor. ama dikkat edin her yere dökülebiliyor.

tuvaletlerin şifresi genelde çoğu starbucks'ta aynı olur. yani yakın civarlarda iseler. ki genelde şifreye de gerek kalmıyor, şifresiz bir şekilde kapılar açılıyor.

yeni tatlara açık olun. dünyanın en büyük kahve zincirlerinden birine gitmişsiniz, milliyetçi damarınız kabarıp ''ben türk kahvesinden başka şey içmem yeaa'' modunda olmayın.

karamel macchiato candır. canandır. küçük boy alın, nispeten uygundur fiyatı.
  • bir şey içmek zorunda değilsiniz. girin takılın lan istediğiniz kadar. adamların bu felsefesini seviyorum. tophane'de nargile içmiyorsanız oturtturmuyorlar bile.
  • karton bardak yerine mug ile (kupa) için aynı parayı ödeyin.
  • mis gibi günün kahvesi söyleyin
    hem her seferinde değişik bir kahve içiyorsunuz hem de ucuz oluyor ( tall - 4, venti 4.75 ti sanırım)
    (not : cafe misto derseniz de günün kahvesinin sütlüsünü istemiş olursunuz)
hesabın var mı? giriş yap