1. daha önce de söylenmiş ama tekrar etmekte fayda var. acil çıkıştan bilet alın, hele de uzun süreli bir yolculuk olacaksa. en olmadı ortak koltuk almayın. bide sakız çiğnemekte fayda var. bazen basınç değişiminden dolayı sıkıntılar yaşayabiliyorsunuz, etkili bir yöntem.
 2. eğer 0-3 yaşlarında çocuğunuz var ise uçağa binmeyin. yolculuk etmeyin, oturun oturduğunuz yerde. diğer yolcuları düşünün azıcık. bizdeki de beyin ama di mi?
  edit:imla. uyaran arkadaşlara teşekkürler.
 3. rus uçağına binmemenin içerisinde yer aldığı tavsiyeler.

  sakın ola eski teknoloji rus uçaklarına binmeyin. çok korkarsınız
 4. evde ayna karsisinda ne icersiniz diye soran kabin memuruna cool bi sekilde domates suyu lutfen deme provalari yapin. zira ucakta domates suyu icmeyeni dovuyorlar.
 5. "indikten sonra bundan sonra uçaktan başka bir şeye binmem" diyeceğinizi düşünerek binin.
 6. - eğer başınızı cama vurdurucak kadar sallanıyorsa kötü bir şeyler var demektir; herkes altına sıçarken siz espri yapmayın. hele ki "kaptan musait bi yerde salla bizi" gibi ayarsiz sebeklikler yapmayin.
 7. korkmayın.

  onu yapmayın bunu yapmayın diye sözüm ona görgü dersi vermeye çalışan ekşicileri sikmek dileğiyle.
 8. binmeyin.

  uçmak için gereken kudret, damarlarınızdaki asil kanda mevcuttur. olmadı leyleklerle falan gidin.
 9. uçak inişe geçiyor anonsu yapıldıktan sonra yutkunarak, esneyerek kulak basıncınızı dengeleyin yoksa acıdan ağlarsınız
 10. ucak kalkarken kulakta olusucak basinc icin sakiz cignenmesini ilk kez ve devamli ucaga binen herkese tavsiye ederim.

ilk kez uçağa bineceklere tavsiyeler hakkında bilgi verin