şükela:  tümü | bugün soru sor
1313 entry daha
  • un tarhanası. o kadar malzemeyi karıştır mayalandır beklet bir hafta on gün. sora kurut.
  • (bkz: kelimeler)

bazı kelimeler ilk kimin aklına geldi çok merak ediyorum.

mesela, oturmak fiili diyelim ki bulundu, oturak dendi sandalyeye, bakın bu mantıklı. ama sandalye nedir mesela?

başka dillerden çağrışım yapılan kısımları da anlıyorum tamam fakat bazı kelimeler var ki; başka dillerde de neden o şekilde pronanse edilmiş anlamak mümkün değil.
  • (bkz: aldatmak)
  • bungee jumping...

deli mi sikti sizi olm?

vanatu adasında yerli erkekler ergenliğe girdiklerinde cesaretlerini kanıtlamak için başlamışlar.

şuradan atlayamazsın
    atlarım
    nah atlarsın
    atlarım ulan
    o büzük yok sende, atlayamazsın
    ayağıma ip bağlarsan atlarım ulan!
  • zeytin. dalından koparıp yesen anında ağzından tükürüp atarsın. yenilebilir olduğunu kim nasıl keşfetmiş acaba.
  • yunanlılardan ilk kim o "tanrıları" uydurdu çok merak ediyorum.
  • evlilik.kiskanç bir hiyar çikip kimse sevdiğine yanaşmasin diye sahiplendi asir'lardir tüm insanlik mecburmuş gibi evlendi.yetmezmiş gibi evlenmeyeni hor gördü.
    ulan kiskanç it,zaman makinesi bulunsun yanina gelip o kizi senden ayirmassam götüm.
  • ilk denizlere, okyanuslara açılan kim çok merak ediyorum. uçsuz bucaksız birşeye hangi cesaret tahtadan yapılma bir şeyin üstüne binip nereye varacağını bilmediğin bir yolculuğa çıkıyorsun. çıktığın kara parçası gözden kaybolunca hiç mi tırsmadın. nereye varırım, yolda yiyeceğim bitmez mi, bir fırtına beni duman etmez mi, o bilinmez devasa su kütlesinin altında başka neler çıkacak çok belirsiz diye hiç mi düşünmedim vicdansız. çünkü sadece istavrit hamsi yok orada biliyorum. hayatı hiç mi sevmedin ? büyük risk ya. ben olsam denize bakıp çay içerdim. güzel aktivite çünkü.
  • kontakt lens.
12 entry daha