şükela:  tümü | bugün
  • 100 lira yövmiye idi. ilk işim ac karnımı doyurmak oldu.
  • beğendiğim bir ayakkabı vardı onu almayı kafaya koymuştum ama bencil bir insan olduğum için ayakkabıyı, anneme aldırıp maaşımı anneannemle ezmiştik*

umarım ikisi de mutludur gittikleri yerlerde zira buralarda çok mutsuzum onlarsız.
  • 15 yaşındaydım, takıldığımız internet cafe bana yazın çalışır mısın dedi. zaten her gün saatlerce orada olduğumdan kabul ettim. haftalık 40 lira alacaktım. * ilk hafta çalıştım, yerleri sildim, akşamları bilgisayarları sıfırladım, çay koydum. sanırım sabah 8de gidip akşam 9da çıkıyordum. * 1 hafta dolunca anneme yemek yapma akşama dedim. aldım 40 liramı, evde annem babam var lahmacun ve tatlı alacaktım ama madem benim param, benim sevdiğim yemeği yesinler dedim * gittim pizzacıya en büyük boy sanırım 8 kişilik pizza aldım, yanına da tatlı diye dondurma aldım. sırıta sırıta koşarak eve gittim. olumsuz tavırlarla şaşırdılar, annem belli etmemeye çalıştı da babam suratıma değil direk elimdekilere bakıp içeri geçti. ben pizza yemem dedi, hevesim kırıldı, annem gitti konuştu çocuk ilk maaşıyla almış bari yalandan bir dilim al diye yok dedi, yumurta kırdı gitti salonda yedi, biz annemle pizzayı ve dondurmayı yedik. yavşak babam bak yine farklı anıyla aklıma geldi, adam bulunduğu her anıyı kötü anı yaptı.

edit: mesaj yağmuruna tutuldum, mesajların çoğu babamı duvardan duvara vurmak ile alakalıydı, bir kısmı da "ya olsun o senin baban" mesajlarıydı. hepinize teşekkürler ancak abartmamam gerektiğini, aramızın hala iyi olması gerektiğini isteyen arkadaşlara durumu daha iyi anlamaları için daha önce yazdığım bir entry'i şuraya koyuyorum. unut gitsin o senin baban ara şimdi aranız düzelsin demeden önce okuyunuz.
    (bkz: #90097352)
  • paraları yedikten sonra beynimde delete tuşu varmış gibi dıdıt sesi çınlıyor sonrası kayıp. elimin kiri hesabını tutamam.
  • ilk maaşı aldığım gün oturduğum eve hırsız girmişti. hırsız, sadece giriş kapısının kilidini kırmış evde alacak bir şey olmadığı için öylece çıkıp gitmiş. ilk maaşımın ilk harcaması eve kilit almak oldu.
  • sony 5.1 hi-fi ses sistemi. audiophile'dım o yıllar. geleceğe güzel yatırım oldu, sonradan aldığım 4k televizyonun ve ps4'ün yanına cuk oturdu.
  • çok istediğim kabanı almıştım.
  • karaköye gittim uzun boylu hayvan sokağına
  • ilk maaşımla dershane borcumu ve öğrenci kredi kartımı ödemiştim. geriye işe gitmek için yol param kalmıştı. daha sonradan ise elalemin oğlu maaşını ailesine vermiş lafları da yemiştim tabi. sakın sormayın siz o dershane parası nasıl ödendi ben o fakülteyi nasıl bitirdim.