• kendime hp laptop almıştım

edit:ilk maaşımı abd de aldım
  • karaköye gittim uzun boylu hayvan sokağına
  • ilk maaşımla dershane borcumu ve öğrenci kredi kartımı ödemiştim. geriye işe gitmek için yol param kalmıştı. daha sonradan ise elalemin oğlu maaşını ailesine vermiş lafları da yemiştim tabi. sakın sormayın siz o dershane parası nasıl ödendi ben o fakülteyi nasıl bitirdim.
  • o ilk maas gelecek nasilsa diye asildigin kredi karti borcunu odersin diye dusunuyorum.
  • anneannemin anneme düğün hediyesi olarak aldığı yüzüğü kaybetmiştim. ufak falan da değildim ha. eşşek kadardım. canım annem üzülmeyeyim diye bir şey dememişti ama ilk duyduğunda bir ‘ahh’ deyişi vardı.. yetti arttı zaten o bana.. ilk maaşımla anneme bir yüzük aldım. yüzüğü gördüğünde oturdu ağladı.. ben ondan çok ağladım.
  • karimla birlikte nasil gecinecegimizi dusunmek
  • başlığı görünce eşim aklıma geldi. bundan seneler evvel yüksek lisansını bitirip kısa dönem askere gitti.

zannetti ki iş bulmada en büyük engel askerlik. onu da yapar gelir hemen işe girer evleniriz. askerden mayıs ayında gelcem haziran’da iş bulurum temmuz’da nişan yapar eylül’de evleniriz. tabi ailelerle falan da tanışmışız. biz mal gibi herkese söyledik eylül’de evlencez diye.

askerlik bitti bizimki ekim’e kadar iş bulamadı. ekimde işe girdi kasım’da beni istemeye geldiler.

ilk maaş konusu açılınca hep der ki “insan ilk maaşıyla telefon alır, kıyafet alır, kredi çeker araba alır ben seni aldım”

yazık garibim yaa çok üzülüyorum sen o kadar oku tam kazandığını yeme dönemine gel kalk evlen. ama sana kim dedi eylül’de evlencez herkes bilsin de diye. al sana ilk maaş.
  • maaşımı aldığım gün ilk gidip yemek yedim sonra annemle babama hediyeler almıştım poşet poşet. kalan maaşımı nasıl harcayacağımı bilememiştim. çok para gelmişti korkmuştum. harcayamadığım için de birikti bundan rahatsız olup babama vermiştim.
  • cep telefonu almak.
  • aileme enfes bir yemek ısmarladım...
hesabın var mı? giriş yap