şükela:  tümü | bugün
  • https://www.youtube.com/watch?v=vz47z2vgua4

bu insanlar hakikaten bu ülkede mi yaşıyor dedirten röportajın sorusudur.
    edit: bonus
    https://www.youtube.com/watch?v=efzftegn-ow
  • insan bu gibi videolari görünce ürküyor. bu kitle oy verip saglikli bir devlet yöneticisi nasil secebilir ki.
    cevaplarin yanlis olmasi tarafinda degilim. verdiklerin cevaplarin tutarli bir mantigi yok.
  • eşşeğin siki abi eşşeğin siki.
    bilim, ilim beklemiyorum insanlardan, istemiyorum artık vazgeçtim.
    sadece giriş gelişme sonuç vardı ya hani. bak, 3 cümle yetiyor akıl devrimini yaşamamız için. o bile yetecek. bir cümleye giriş gelişme ve sonuçla yaklaşsak. sorular ortaya çıkacak. soracak la adam kendi kendine ben niye dedim bunu diye. soruların cevabını arayacak. derken hoop. bilinçlenmek.

lan bilinçlenmek derken, izafiyet teorisini çözmekten felan bahsetmiyorum. eline bir kez olsun türkiye coğrafi haritasını alıp dahi "buna niye batı demişler" "buraya niye doğu demişler" " tv de gördüğümüz duyduğumuz, ortadoğu, doğu, güneydoğu kavramları haritada nereye denk geliyor" diye bir kez, ama bir kez bile açıp bakmamaktan bahsediyorum. meraksızlıktan bahsediyorum. kör, kapkara, bok rengi bir cahillikten bahsediyorum. yani eşşeğin siki olmaktan bahsediyorum.

şimdinin 30 40 yaş arası 80 lerde adam akıllı türk dili ve edebiyatı, coğrafya, bilimum hayat bilgisi felan almadı mı agam? nerde büyüdük yetiştik hala bitmedi şu "ööeeeğğğ" "gamarayiihahadfsd" "eheashhah" devri?

bitsin la. vallahi bak.

benim cevabım nettir artık.

eşşeğin siki.

bonus cevap: naxcivan ilk açar orucu.
  • son derece üzücü bir video, şeker satıcısı amcayı hoş görüyorum, ama yaşı genç olanlar için durum çok vahim. bu tarz temel coğrafi bilgileri daha ilk okulda öğreniyoruz, bu çocuklar en azından orta okul mezunudur, nasıl bir eğitim almışlar ki bu tarz cevaplar veriyorlar. ne acı ki komik video diye paylaşımda bulunup bir de üzerine ağlanacak durumumuza gülüyoruz...
  • hala okullarda eğitim verildiğini sananlar var. yaptıkları tek şey dadılık. çocuklarınız başıboş kalmasın, birşeylerin farkına varmasın, devlet ideolojisiyle yetişsin diye alıkoyma. geçen bir haber okumuştum, sahte raporla çocuğunu kaynaştırma öğrencisi gibi gösterip evde yetiştiren iranlı anne hakkında. olay budur. sosyalleşir sokakta merak etmeyin.
  • cumhuriyetin kaç yılında ilan edildiğini, atatürk'ün doğum ve ölüm yıllarını bilmeyen insanların yaşadığı ülkede plaka numaralarına göre oruç açma saati belirleyen vatandaşların olduğunu bilmek çok da şaşırtıcı değil.
  • tabiki adana. neden? çünkü bir gerizekalıyım.

buradan aysun kayacı'ya sevgiler.
  • (bkz: bayburt)
  • herşeyi geçtim, bu insanların başka şehirlerde akrabası eşi dostu yok mu? hiç doğu illerindeki bir tanıdığı ile konuşmamış mı? onların daha erken iftar açtığını veya cuma namazına erken gittiğine denk gelmemiş mi?
  • sadece belli bir entellektüel birikimi olan insanların oy kullanması gerektiğinin virali olan videodur.

bu adamlar "evet" dedi, seçimde oy kullandı, kullanıyor. geleceğimizi, yönetimimizi, yöneticilerimizi belirliyorlar.