• bu şarkının klibini bu sabah izledim ve şuna karar verdim.

hikaye tam bir ben seni arkadaş olarak görüyorum hikayesi.

kız adama yaklaşıyor, yakın davranıyor. gözünün içine bakarak gülmeler, cebinden telefonunu alıp kendi fotoğrafını çekmeler falan adam bunlara güvenip kıza açılsa ''aa sen beni yanlış anlamışsın, özür dilerim yanlış mesaj vermişim galibaaa...'' cevabını alacak.

yemezler.
  • yalinin yazdigi, guliz ayla'nin soyledigi cok iyi araba sarkisi ya da bisiklet sarkisi ehe.
    cornetto kliplerini yorumlamayi cok seviyorum.
    https://www.youtube.com/watch?v=ygzaknueg_y
    klipteki haylaytlar:
    - klip cekim lokasyonu kesin ispanya. ama sehri tam kestiremedim. buyuk ihtimal barselona diyolla. cunku 0:19daki russell's cafe'nin menusu ful ispanyolca (chicas); fiyatlar da yuro. meksika mi acaba dedim ama. onceki klibi de ecnebi bi memlekette cekmislerdi yamulmuyorsam.
    - oglanin koskoca sahilde yer kalmamis gibi bunlarin dibinde yatmasi. haci azcik ote git anamiz bacimiz var demiyo kimse de.
    - kizin cepten telefon cekmesi, bana yapsa noluyo lan diye donerim, asiri tepki veririm.
    - kizin telefonu anahtar gibi geri firlatmasi.
    - oglanin 3 gunde bitiremedigi duvar boyasini, tek gecede bitirmesi. neyse sabah erken kalkar calisirim kafasi. cizdigi kiz da pek bi cirkin.
    - sarkinin adinin aksine opusme yok
    - guliz ayla asiri kuul.
    - yorumlar surekli yalina ve cornetto'ya ithafen. sahte gibi duruyor. kimse sarkiyi falan yorumlamamis.
  • "bir an önce temmuz gelse de deniz kenarında şezlongda uzanırken burnumda deniz kokusu tenimde güneş bu şarkıyı dinlesem..." diye hayallere daldıran şarkı.
    (bkz: aşk gel hadi karşındayım)*
  • şarkının ilk kıtalarını umrumda değil'e benzetiyorum. mekan dahil her şeyin ecnebilik dolu olduğu bir klibin memleket pazarında ne işi var anlamıyorum. bizde kızlar asla öyle çapkın bakmaz, adamlar o bakışların yüzde birini bile affetmez, hemen peşine yazılır; tüm diyalog "o çocuk bana aşık" ile "karı manyak hacı" arasında dolanır....
  • cornetto reklam müziği bestecisi yalın'ın son eseri. güzel şarkı olmuş, klibine reklam olarak denk geldim ve şarkıyı dinleyebilmek için reklamı geçemedim.

bu arada güliz de güzel söylemiş. yalnız güliz o kocaman gül dövmesi olmamış be gülüm...

bu arada sabah işe gelirken radyoda panda'nın reklamı çıktı. onlar hala: "panda panda panda enfes dondurma" diye şarkı söylüyorlardı. 32 yaşındayım, 8-9 yaşından beri bu uyduruk şarkıyı duyuyorum. bence panda'nın bu kafayla hala dondurma satabiliyor olması bir mucize.
  • bu yaz severek dinlediğim parçalar arasında yerini çoktan almıştır. klibiyle beraber daha bir güzel sanki.
    gerçi güzel olan şey klibin içindeki esas oğlan da olabilir.
  • bu sene sesiyle olmasa da söz ve müziklerinde yalın izleri olan cornetto yaz şarkısı.

güliz ayla'dan başka kim söylese bu tadı verebileceğini zannetmiyorum doğrusu.

bu arada klipte oynayan kız alycia debnam carey mi çok merak ettiğim bir şarkı.(bkz: aylcia debnam carey)
  • güliz ayla'nın yeni şarkısı. yalın cornetto için neden bu sene yaz şarkısı yapmadı diye sosyal medyada olay olmuşken birkaç saat önce geliverdi. sözler tabii ki yine yalın'a ait. kızlar da ilk adımı atsın diye yazmış yalın efendi. peh.

https://www.youtube.com/watch?v=ygzaknueg_y

nerdeydin bunca zamandır?
    hadi beni yeniden inandır
    mutlu son diye bir şey vardır
    kırılır buzlar bir gülersen
    yanılır mısın çok seversen
    sonsuz aşk diye bir şey vardır

senle sabah olsun isterim
    güneş bize doğsun, gururun sende dursun
    ilk öpücük benden olsun

aşk gel hadi karşındayım
    hapsettiğin tüm o duygular ayakta, koşuyor bak sana
    aşk gel hadi karşındayım
    tatmadığım tüm bu telaşlar akıyor dudağımdan ruhuma
  • yalınınkiler kadar içimi ısıtmasa da fena dilime dolanan şarkı.
    spotify'a gelse de bıkana kadar dinlesem.
  • yanlış görmediysem yalın'ın yeniden klibinde oynayan esas kız da bu klipte oynuyor. ama orada takıldığı çocuk yok. yaz bitti, ayrıldılar zaar.

güzel şarkı.
hesabın var mı? giriş yap