• taze seçmenler, ilk kez oy kullanacak gençler nezdinde oy oranları yerlerde sürünen adalet ve kalkınma partisi'nin yeni sivil görünümlü cemaati.

daha evvel de adalet ve kalkınma partisi ve fethullah gülen cemaati ortaklaşa, "genç siviller" adı altında benzer bir girişimi palazlandırmıştı. devamı gibi görünüyor..
  • sponsorlu bir videoda denk geldim izledim. hiç bilmiyordum bu hareketin ne olduğunu. bunlar işte 12 kişiyi bir yere dolduruyorlar ve konuşmaya başlıyorlar.

işin çok ultra ilginç tarafı ise akpli olanın sakin soğukkanlı ve bilinçli olup diğer tarafların kavgacı gürültücü olması ve oylarını değiştirmeleri yavaş yavaş.

ben 2018 türkiyesinde bir tartışmayı olgunlukla karşılayıp fetöcü ve vatan haini içermeyen kelimeler kullanacak bir akpli görmedim. propaganda videosunda diğer parti taraftarlarını kendi gözlerinden resmetmeleri saçma olmuş. ne yaparsalar yapsınlar sosyal medyada istedikleri gücü elde edemeyecekler.
  • ilk defa oy vereceklerin arasinda akp’nin ortala oyunun cok altinda kalmasi uzerine kurulmus organizasyon.

zaten hicbir yerinde de akp lafi gecirememisler korkularindan :) bir de arastiran, soran, demokratik, ozgur dusunen gibi goygoylarla doldurmuslar videoyu.

merak etmeyin, herkes ne oldugunuzu, o yukarida saydigim ve agziniza almaya hakkiniz dahi olmayan guzel temalari sizinle gerceklesmeyecegini bilecek kadar akilliyiz 18-25 yas arasi nesil olarak.
  • (bkz: chpliyim ama chp'nin allah belasını versin)
    (bkz: hdpliyim ama kayyım çok yaşa)

tam olarak bu bakinizlardaki kafayla hazirlanmis akp'yi cici gosterme hareketi, propaganda cabasi.

(bkz: şakaysa hiç komik değil ciddiyse çok komik) bu da benim bakinizin husnu.
  • twitterda gorulmustir ki vicik vickm akp reklami cikmistir, tipki dusundugum gibi.

ustelik, muhalif gencleri gerizekali gibi gostermeleri de cabasi.

genclerden zokayi yeyince gorursunuz nasil oluyormus tamam diyen milyonlarca twitter kullanicisi salak yerine koymak!
  • reklamı karşıma çıktı bugün, neymiş bu diye izlerken arkada yükselen gerilim müziğini ve "bizi bölecekler" vb. lafları duyduğumda "hah kim bu belli oldu, t a m a m" dedim direkt. ülke bekası için tecrübeli hükümet gerekiyormuş, bak sen şu işe.

ellerinde seçmene sunabilecekleri sadece korku, yol ve buzdolabı kaldı.
  • bu yalancı, biatçı, komplocu, tek adamcı, anti demokratik ve anti laik suç örgütüne destek verecek genci nah bulursunuz. gemi batıyor sevgili troller
  • candy crush oynarken video tıklamamla maruz kaldığım ve hayatımda gördüğüm en beceriksizce hazırlanmış algı yönetimi maksatlı akepe propaganda videosu. bunu izledikten sonra binali’nin komikli efsane videolarını izledim de biraz kendime geldim. seviyeyi hesabet. ayrıca dikkat ettim bir laz ve bir türbanlı bacımız eksik olmuş. neyde efendim;
    12 kişiyi bir masanın etrafına toplamış, ellerine yazılı replikler vermiş göya yaşadıkları şehirler üzerinden belediyecilik ve parti eleştirisi yapıyorlar!
    argümanlar rezalet, diyaloglar pespaye, oyunculuk/inandırıcılık sıfırın altında...
    ulan ben bunu anlayamıyorum. ya hu elinizde para var, imkan var, sorgu sual yok, sınırsız kaynak... hala bu kadar vasat olmayı nasıl beceriyorsunuz! sadece bu değil, el attığınız her iş aynı. sinema, sanat, şehir planlaması, mimari, peyzaj... her şey ama her şey!
    vizyon olmayınca demek ki...
    sıkıyorsa önceden ezberlettiğin rolleri bırakıp, şu 12 kişinin karşısına gerçek bir muhalif öğrenci koy! chp, hdp, tkp, vatan hiç farketmez. nasıl cayır cayır ideolojisini savunuyor! nasıl feleğini şaşırtıyor şu bebelerin.
    partisini sev sevme şunu kabul etmek gerekir ki türkiye’de sosyalist gençlik biatçı değil sorgulayıcıdır. ideolojisini tarihsel gerçekliğiyle temellendirip sahiplenir. okur. ona göre particilik baba mirası değil, kişisel gerçekliktir ve bu prensip ve bilinçle davasını savunur.
  • gençlerden oy alamayan ak partinin çırpınışlarını içeren oluşumdur. izleyin çok güleceksiniz :) çok bilmiş ak partili arkadaşlar başkanları gibi yalan üstüne yalan söylüyorlar.
  • akp' nin kuru propagandasını yapan ve tiyatrovari videolar hazırlayan grup.

şimdi birkaç tanesini izledim. tamamcıların argümanlarını bilerek zayıf yansıtmışlar -eh ne de olsa bu bir propaganda videosu- ama devamcıların argümanları zayıftan da öte tam bir komedi malzemesi. mesela:

-bu devleti elbette herkes yönetebilir ama tecrübe çok önemli (reislerini kastediyor).

+bak yavrum benim! bugün bu devlet neredeyse 100 yıllık bir geçmişe sahip. bağrından birçok lider çıkarmış ve çıkaracaktır. mustafa kemal' leri, bülent ecevit' leri, turgut özal' ları, necmettin erbakan' ları, süleyman demirel' leri çıkardığı. burası sıradan bir 3. dünya ülkesi değil. sen bu sözünle bu millete aslında ezik muamelesi yapıyorsun. yani diyorsun ki 'reisten başka bu ülkeyi yönetecek kalibrede kimse yok'. sen farkında değilsin reisiniz şuan bu ülkeyi yönetemiyor. yönetmeye çalışıyor ama beceremiyor. beceremediğini gördükçe dış mihraklar masalına sarılıyor ve ayakta durmaya çalışıyor. kendisine oy vermeyenleri neredeyse vatana ihanet derecesinde gafletle suçlayarak ayakta durmaya çalışıyor. medyayı taraflı hale getirerek ayakta durmaya çalışıyor. adaleti bağımlı hale getirerek ayakta durmaya çalışıyor. dibi görülmüş olan ekonomiyi sıcak parayla ayakta tutmaya ve ayakta durmaya çalışıyor: işsizlik, enflasyon, cari açık ve borç verilerine istediğin yerden bakabilirsin. ve en önemlisi insanları kutuplaştırarak ayakta durmaya çalışıyor. böyle corrupt olmuş bir hükümetin devamı bir ülkenin felaketi anlamına gelir. türkiye son 5 yıldır uluslarasi otoriteler tarafından kırılgan beşlinin içinde yer alıyor ve en ilginç olanı da diğer 4 kırılgan ülke hep değişiyor ama türkiye hep sabit. sen şimdi bunu da dış mihraklara bağlarsın. dış mihraklar köprü yapmamızı istemiyor değil mi? aman köprü yaparız da onlara köprülerin içine gizlice yuvaladığımız yerlerden nükleer füze atarız maazallah! bu devlet ve bu millet tek kişiye bağlı ve sadece ona mahkum olacak kadar ezik değil ve bunu birçok kez ispat etmiştir. bırakın şu boş muabbeti.

-etrafımız ateş çemberi olmuş! bu çemberden ancak güçlü bir liderle çıkarız.

+ look at me bro! he is the actual reason why we're living in that circle you mention it because... ehhm pardon gaza geldim bir an. etrafımız neden ateş çemberi benim güzel kardeşim? bu soruyu hiç kendine sordun mu? çözüm sürecini hatırlıyor musun? pkk' lı teröristlerin davulla zurnayla 'bizim' topraklarımızdan geçip suriye' nin kuzeyine geçtiği günler gözünün önüne geliyor mu? ama haklısın! o zaman bizim iktidarda buffalo bill vardı ve çok tecrübesizdi. pkk' nın, suriye' nin kuzeyinde bir ateş çemberi kurmak için bütün güçlerini oraya kaydırdığını farkedememişti değil mi? ve onlara izin verdi çünkü güçsüzdü, tecrübesizdi. sonra kafayı esad' a taktı. suriye' ni toprak bütünlüğünü savunup esad' ı dışlamayarak arabulucu rolü oynayacağına 'şam' da cuma namazı' kılabilmek için muhalif gruplara lojistik destek verdi ve kardeşi kardeşe kırdırdı. ahh buffalo bill ahh! bugün bu ateş çemberinin asıl sebebi o bahsettiğin güçlü liderdir, siyasi hırslarıdır.

daha başka şeylere de cevap verirdim ama yoruldum artık bizi salak ve ezik yerine koymalarından.
hesabın var mı? giriş yap