şükela:  tümü | bugün
 • insan yaşamında önemli bir ilktir. ne zaman, nerede, kim ya da kimlerle birlikte yaşandığı, içkinin ne olduğu ve olayla ilgili türlü komiklikler çok net biçimde hatırlanır.
 • cogu ki$inin ne kadar zorlarsa zorlasın hatırlayamacagı zaman dilimi icerisinde gercekle$mi$ olan durum.
 • lisenin mezuniyet gecesinde abazaligin verdigi destek ile icip icip sarhos olmak seklinde tezahur etti bende. ceketi cikarmadan gomlegi pantolondan disari cikarmak, ciguli gibi dansetmek, harmandali oynamaya calisip yerlere dusmek*, lise hayatin boyunca hosladigin hatunu gorunce daha da icmek, votka bira karistirip geberiyorum zannetmek gibi etkileri beraberinde getiren sarhosluktu.
 • parçalarının sadece bi kısmı olan puzzle gibidir ilk sarhoşluk, geri kalan parçaları da o günü seninle paylaşmış dostlar ekler. tadı her daim damaktadır.
 • $unun gibi olaylar silsilesine yol acar : bunyenin alkole doydugu anlasildigi anda (ki son caba olarak acaba sisenin icinde fazla vokta kalmismidir diye sise kafaya dikilir, kalmistir, goze vokta akar) gecelenecek arkadasin evine dogru seyahat, arkadasin annesinin "kokuyorsunuz le$ gibi ayya$ herifler" demesi, alkolle yeni tanismis bunyenin bunu kaldiramayarak* "olurmu oyle sey ben daha 20 $inav cekerim" diye istemsiz bogurmesi, $nav sinavinin ba$ari ile verilmesi (ki hatirlanmiyor, sabah dogrulanmistir) ve ilk sizma.
  sabaha da (bkz: kafamda filler sikisiyor).
 • "aşktır aşk" diyerek şuraya bir sunay akın hönkürmesi mi kondursam ne etsem diye düşündüren rakı şişesinde balık olma mefhumu..
 • hayatin en eglenceli anisi olmasi gereken bir hadise ise de cogu kisi bundan biraz rahatsizlik biraz da yaptiklarindan pismanlik duyar. sonucunda mutlaka oyle ya da boyle kusma eylemi barindiracagi icin insanin bu pismanligi da nereye, nasil kustuguyla bagintilidir. soz konusu deneyim sonucunda siz gidip de gunduz vakti en yakin arkadasinizin annesinin mutfagina kustuysaniz eger * bu aninin eglenceli hale gelmesi cok uzun zaman gerektirir.
 • insana "ya bir daha kendime gelemezsem" gibi keyifli ve alkol kokan korkular yaşatan ve üstünden yıllar geçtikten sonra bile aynı tadı yakalayabilmek için uğraşılan sarhoşluk. "ooooh be" der insan. dünya varmış...
 • ayaklarının altından yolun kayması, yüzde sürekli gülümseme ve sarhoşluk durumuyla içiçe geçmiş sarhoş taklidi yapma gibi semptomlar ortaya çıkar. garip bir özgürlük duygusu verir insana. ama eve gittiğinde ebeveynin farkedecek olmasından dolayı duyulan korku derhal hizaya sokar bu 15-16 yaşındaki arkadaşı.