şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: can kozanoğlu) ve (bkz: mirgüncabas)'tan kitap dolu bir podcast. yazarlar seçtikleri romanlarının 'ilk sayfası'ndan anlatmaya başlıyor. uykudan önce, kitaptan sonra tüm dijital platformlarda.. dinleyin & dinletin.. (bkz: hakangünday) (bkz: muratmenteş) (bkz: ahmetümit) (bkz: buketuzuner) (bkz: ayşe kulin) (bkz: saygın ersin) ilk sayfası 'hakan günday, az'
  • spotify'dan gün itibariyle 12 bölümünü dinleyebileceğiniz muhteşem içerik. anladığım kadarıyla storytel sponsorluğunda gerçekleşen bu podcast, umarım uzun soluklu olur ve can kozanoğlu - mirgün cabas birlikteliği en azından başka içeriklerle devam eder.
  • sürükleyici bir roman okur gibi tüm bölümlerini bir solukta dinleyeceğiniz bir podcast. dinledikçe insanı bir çay koyup oturup yazmaya ve de çok daha fazla okumaya tatlı bir biçimde itiyor program sanki. ayrıca böyle bir kaygı olmasa bile programda konuşulan dilin temizliği sanki duyduğum ve konuştuğum dilden baska bir dil duyuyormuşum hissi veriyor bana. umarım çok uzun soluklu olur da bol bol dinleriz.
  • edebiyatla ilgilenenler için müthiş bir iş. yazarların ağzından yazma süreçleri, edebiyata bakışları ve benzeri şeyleri duymak harika. ama konuk seçimlerinde 'en çok satanlar' listelerine biraz fazla önem veriliyor gibi. proje ne kadar sürecek bilmiyorum ama, umarım 15. bölümden sonrasında biraz daha nitelik artışı olur konuklar açısından.
  • ilk duyduğum andan itibaren, zevkle takip ettiğim podcast serisi.
    hem mirgün cabası hem de can kozanoğlunu kendime yakın bulmam, üstüne de sevdiğim tanıdığım yazarlarla programlar yapmaları, severek takip etmeme başlıca sebepler.
    umarım uzun süre devam eder.
    ayrıca storytel açısından bakarsak başarılı bir pr çalışması bence.
  • sesli yazı atölyesi fikrinden yola çıkan söyleşi serisi.

yazma işine aklını yoran bir çok insan için ip uçları içeren söyleşiler gerçekleşiyor, en azından benim için faydalı olduğunu söyleyebilirim.
  • keske sule gurbuz’le konussalar.
  • bayılarak takip ettiğim, bende sürekli okuma iştahını kabartan bir podcast serisi. sürekli görsel uyarana maruz kaldığımız bu garip zaman içinde fikrin podcast düzeyinde olması ayrıca mutluluk verici.
  • geç keşfettiğim sürekli olmasını umut ettiğim türkçe podcast. önceki entry'lerde atlanmış, ana sayfası http://www.ilksayfasi.com/ edebiyat severlerin atlamaması gereken bir kaynak.
  • spotify üzerinden dinleyebileceğiniz, yazar adayları için müthiş bir sesli yazı atölyesi. yaklaşık 30 ile 45 dakika arasında sürüyor her bir sohbet. yazarlar kendi yazdıkları bir kitabı seçiyorlar ve bu kitabın ilk sayfası okunuyor, sohbet böyle başlıyor. şu ana kadar ahmet ümit, hakan günday, ayşe kulin, buket uzuner, saygın ersin, murat menteş ve nermin yıldırım'ı sırasıyla dinledim. her birinin farklı üslupları ve tarzları olması ve kitaplarını dile getiriş biçimleri dinlenmeye değer.

bu podcast'leri dinledikten sonra kendi üslubunuzun ne olduğuna dair daha iyi bir sorgulama içerisine giriyorsunuz. ben ne yazmalıyım, niçin yazmalıyım, nasıl yazmalıyım gibi iç düşüncelere dalıyorsunuz. özellikle yazı yazmaya hevesli olan kişilerin mutlaka dinlemesini tavsiye ederim. yukarıda bahsettiğim yazarların ardından hikmet hükümenoğlu, zülfü livaneli, yekta kopan, alper canıgüz, başar başarır ve deniz yüce başarır, latife tekin, behiç ak, murat uyurkulak, cem akaş, celil öker ve doğu yücel'in de podcastleri listede bulunuyor. mirgün cabas ve can kozanoğlu bu işe girişmekle harika bir iş yapmışlar doğrusu. gerçekten güzel ve çok değerli bir arşiv oluşuyor, severek takip ediyorum.