• liderleri hayatta olduğu sürece asla %55 in altına inmeyecektir. ülke savaşa girsin, milyonlarca insan ölsün, dolar 25 tl olsun, fırınlarda un kalmasın marketlerde süt kalmasım yine de bu gerçek asla değişmez. asla %55 in altına inmeyecektir.
  • %55 ve üzeri oy alacaktır.
    zira hiçbir muhalefet partisi krizde olan bir ülkenin bütün sorumluluğunu üstüne almak istemez.

ayrıca halkımız böyle seviyor.
    bunu her geçen gün biraz daha görüyoruz.
    (bkz: rte bir hırsız çünkü o kalbimizi çaldı)
  • umudunuzun olması çok güzel. ama bence de 55'i geçecektir.
    bu adamlar aşktan da öte bir sevgi besliyor.
    nefret-kıskançlık-cehalet-kendilerini dev aynasında görme.

bunları yok edemiyoruz hala. bu duyguları. yok etmeye de hiçbir muhalefetin gönlü yok aslına bakarsak da. aşırı zor aşırı. ne yapacağız bilmiyorum.

ya adamlar kızlarını pazarlar. annelerini satar you-know-who için. babalarını oğullarını travesti yapar sırf belli kişinin ve tayfasının iyiliği için.

neden? çünkü artık onların da bir atatürk'ü var. yetmiyor, kendilerince abdülhamit gibi bir padişahı ilahlaştırıyorlar. kolay değil hiçbir şey. çok büyük mucizeler gerekiyor o 35'in altına inmesi için.

adam kriz görmüyor oğlum ne marketi ne pazarı. nereye düşüyor 35'in altına? yazar kasa fırlatan adam şu an fırlatmalık durum yok diyor. amerikanın bizi kıskandığını düşünüyor adam ciddi ciddi.

edit:
    link mesajı geldi özelden, buraya da koyayım.
    http://ekonomi.haber7.com/…un-icin-konustu/?detay=1
  • büyük ihtimalle standardının yakınında ya da az altında olacak bir oy olur. ak parti iktidarının yaklaşık 8-10 sene sonra ekonominin çok çok daha kötüye gitmesiyle, halkımızın reis benzeri başka birisinin peşine takılmasıyla son bulacak gibi duruyor. açıkçası gelenin de gideni aratacağını düşünüyorum çünkü gelen bakacak benden önce 25 senede şunlar şunlar olmuş bunlar olurken iktidardaki partinin oyu 1 puan bile düşmemiş diyecek, bu millet böyle diyecek, ver mehteri diyecek.
  • kemal kilicdaroglu'nun bu performansiyla yuzde 60 bekliyorum. hayir akp yuzde 30'un altina dusmeye calisirken chp israrla onlari yuzde 60'a dogru itelemeye calisiyor.

not: son 20 yildir her secimde istisnasiz chp'ye oy attim. bundan sonra babayi alirlar benden. yok oy kimseye.
  • ülkenin daha da beter olması adına bu sefer ben bile akp'ye oy vereceğim için, yüzde altmışlara yaklaşırlar diye düşünüyorum. %55'i kesin bulur.
  • -ankara'yı kazanacaktır.

-istanbul'u kazanacaktır.

-izmir'i ya kazanır ya kılpayı kaybeder.

yani demem o ki %50'den aşşağı almaz akp. krizin faturasını dış mihraklara yüklüyor seçmen akp'ye değil.
  • çok büyük bir olay olmazsa en az yüzde 55 olacaktır. bunun iki nedeni var. birincisi; kılıçdaroğlu ve akşener faktörü. her ikisi de yenilmeye mahkum kişiler. bu halk güce tapan bir halktır. ve her ikisinde de bu güç yok. kılıçdaroğlu merkez solu tamamen bitirmiş durumda. akşener ise sağın oyu alamayacak biri. çünkü kendi partisine bile hükmedemiyor.

ikincisi ise, akp bu ülkedeki eğitimli, aydın kitlenin, eğitimsiz kitle tarafından aşağılanmasının tek yolu. bu durum patolojik bir vaka aslında.ama gerçek bu. bu halk kendinden üstünü aşağı çekmek istiyor. bu iş için de akp biçilmiş kaftan.
  • %59'dan başlatacaktır aa. usul usul inecek %52'ye. sonrası mı? "sandıkları terketmeyin"...
hesabın var mı? giriş yap