şükela:  tümü | bugün
  • son sigaradan daha değersiz olması, insanın doğasından kaynaklanan sigara. paketten çıkmakta en çok nazlanan sigara. kolanın en asitli olduğu, ilk bardak psikolojisine sahip sigara. biranın en soğuk olduğu an, alınan yudum kadar etkili sigara. bir yıldız tilbe şarkısının ortasında kesilip yerine marilyn manson - coma white ın başladığı o an ki sigara..
  • herkesin ictigi ilk sigarasi ile ilgili bir anisi vardir. zamanla onlari da gorecegiz. (bkz: buralar bir zamanlar yemyesildi)
  • şimdi bu sigara yerine kişinin önünde silah olsa ne yapar bilemem. ağzına dayayıp tetiği çeker mi, yoksa sigara içmeye devam mı eder. bu önemli bir konudur. neden önemli. neden olmasın ki? zararlı bir sorudur çünkü çocuklar. öyle kaleleri yıkarak bir yere ulaşamazsınız, ancak sözlükte entry girersiniz. aman diyim.
  • düzenli olarak tekrarlanan ancak havada kalan "artık ciğerlerimi sikmicem ulan, bitti bu iş!" cümlelerinin başlatıcısı, ilk zıkkım, güzellik. ancak kendimizi onunla zehirleyip üstüne zevk aldığımız tek şey bu ilk sigaranın başının altından mı çıkmıştır*?
    (bkz: ilk aşk)
  • (bkz: #6002829)
  • yaş 5,5tur. yenisini yakmadan ağzındaki sigarayı söndüremeyen anneye özenilir. kırmızı ojeli uzun tırnaklı narin ellerine pek yakışmaktadır sigara...

chia: anne bende içmek istiyorum.. daha ne kadar büyümek lazım?
    annem: al çocum bunun yaşımı olur. gel yakalım.
    chia: ..?... tamaaaam..

chia çeker ufler anneyi taklit ederek...
    annem: öyle içilmez o..
    chia: ..?.. nası yapcam
    annem: bak ben nasıl yapıyorum.. içine çekiyosun iyice, ciğerlerine dolsun...
    chia kocaman bi nefes çeker
    annem:hıh afferim! şimdi burnundan ver...
    chia: öhhöö öhööö!!
    gözden yaş gelir, boğaz yanar, yarım saat öksürülür...

düşünüyorum da şimdi annem elime sigarayı tutuşturuvermek yerine "ne sigarası sakın başlama şöyle zararlı böyle zararlı" deyip beni caydırmaya çalışsaydı, ilk sigaram yine aynı zamanda son sigaram olur muydu acaba?
  • genellikle ergenlik döneminde özentiyle ya da kendini farkli hissetmek gibi saçma sapan sebeplerle yakilan ve 'neymis bu yaw' diye düsündüren sigara.