şükela:  tümü | bugün
  • dikkat!! ilkay zaman,ekim nazım kaya ve click funnel hakkında.

ekşi sözlük iyi ki varsın.sen benim bu postum ile bir çok insanı ipten alacaksın. var ol.

ilkay zaman ve ekim nazım kaya gibi arkadaşların ne yapmaya çalıştıgını açıklıyorum.merak etmeyenler ve işi olmayanlar hamallık edip okumasın. ancak bunlardan içerik almayı düşünecek olan ve bunların ne yaptığını merak edenler lütfen adım adım takip ediniz. tuzağa düşmeyiniz.yazının tamamını okumak ilginizi çekmezse son paragrafa atlayıp bu insanlar hakkında konsantre fikir edinebilirsiniz. ve asıl vurucu kısım olan son paragrafın sonuna eklediğim resim linkidir. ekimin ve ekürü ilkayın sizi nasıl düdüklediğini göreceksiniz.

(bu insanların ikisini de takip ederim. amacım sadece ne yaptıklarını ve amaçlarının ne olduğunu sizlerle paylaşmak . yaptıkları şeyi sorgulamıyor sadece durum tespiti yapıyorum.)

online mecrada belli bir kitle olusturduktan sonra hemen bu kitleyi nasıl paraya çevirebilirim diye düşünürsünüz. bu kitleyi paraya çevirmeye başladıgınız andan itibaren takipçilerinizin güvenini kaybeder ve kitleniz kum saatinden boşalan kum tanecikleri gibi azalır azalır en sonunda sıfırı tüketirsiniz. networkünüzün büyüklüğüne göre bu bitişin sonunda muhteşem ötesi kazançlar kazanırsınız.yani tek kullanımlık prezervatif gibisinizdir. sizi sıkar yağınızı çıkarır sonra onu terketmeniz umrunda olmaz çünkü baştaki amaç zaten budur. ömürlük sizi mutlu etmek için bedavadan içerik sağlamaz kimse. unutmayın ki bedava peynir sadece fare kapanında olur.

internet pazarında network olusturanlar acemiler ve profosyoneller olmak üzere ikiye ayrılır. peki nedir bunları birbirinden ayıran? açıklıyorum;
    insanların çoğu sabırsız ve aç gözlü oldugu için networklarının tam manasında büyümesini sabredemeden belli bir kitleye gelince heycanlanıp hemen bu kitle üzerinden türlü oyunlar yaparak para kazanma aşamasını başlatırlar. işte bunlar acemi network sahipleridir. ellerindeki kitleyi nasıl kullanacagını iyi bilmezler. bir müddet sonra tüm takipçileri pazarlama amacını sezer ve oyun bir gün biter. kitleleri çok fazla büyümeden bu işlemi başlattıkları için bunların networkleri saman alevi gibidir. kısa sürede yanar ve sıfırı tüketirler.
    ilkay zaman gibi profosyonel networkcüler ( kitle sahibi) insanlar ise heycanlanmazlar, panik yapmazlar ve kitleyi olabildigince büyütene kadar asla onlara birşey pazarlamaya çalışıp güvenlerini sarsmazlar. taki sınırları aşacak düzeyde takipçiye ulaşana kadar. işte bu tarz profesyonel network sahipleri saman alevi gibi degil, kömür gibidir.bir kez ateş aldımı kolay kolay sönmez.

ilkay zaman ve ekim nazım kaya birbirini destekleyerek bu kitlelerini oluşturdu ve şuanda e ticaret adı altında ( dropshippin , amz fba vs ) inanılmaz komik fiyatlara eğitim dedikleri şeyleri satıyorlar. 300 dolara (an itibari ile 1.190 tl) satılan içeriğe bir arkadaş vasıtasıyla bedava ulaşan biri olarak şok oldum. ingilizce youtube videolarında bedavaya anlatılan içerikleri türkçeleştirip %50 sini filan aktarıyorlar. 10 adet videodan olusuyor eğitim dedikleri şey ve boş beleş kişisel gelişim uzmanlarının 60 yıl önce anlattıgı şeyleri pişirip pişirip önümüze koyuyorlar.( olumlu düşünün, hayal kurun , pes etmeyin, zengin olacaz, işinizden istifa edin vs vs gibi )

o 10 adet videoyu 200-300 dolara satıyorlar ve bu satıslarıda acemice yapmıyorlar , russel brunson denilen e ticaretin üstadının oluşturmuş olduğu click funnels yöntemini uygulamaya çalışıyorlar. funnel demek para muslugu demek. click funnel kısaca şu demek; insanlar nasıl yem'e getirilir ve ürününüzü onlara nasıl kakalarsınız. value ladder kullanarak nasıl aşama aşama kitle hipnoz edilip ürün yada hizmet kakalarsınız. merak eden araştırabilir.şeytanın aklına gelmiycek yemlemeler korkutmalar ümitlendirmeler hayal satmalar, önceden küçük yemi verip git gide sana büyük yemi yedirmeye calışmalar filan. ( ekimin pasif gelir sitesine girince sayfanın en alt sağ köşesine bakın. click funnels banner ını göreceksiniz :)

ilkay ve ekimin yöntemi şu; 200-300 dolar yani 1.190 tl'ye eğitim dedikleri 10-15 komik ve içerik bakımından sıfır olan video çekiyorlar. bu videoları youtube'da milyon tane ingilizce bedava içerik den alıp türkçeleştirip yayınlıyorlar ve anlattıkları şakadan da öte eğitimle alakası yok.bu 10 videoyu her hafta 1 tane olacak şekilde yayınlayacağım diyor ki müşteri 10 videoyu hemen izleyip '' ne lan bu ? ne biçim eğitimlan bu! bu kadar parayı biz buna mı verdik amk ! demesin . en az 10-15 hafta beklemek zorunda kalıyorsun. bu 15 hafta sürekli müşteri demek ve bu sürkülasyona her hafta müşteri ekleniyor. en baştaki eğitime katılan kitle videoların sonuna gelmeye yakın hemen bir eğitim videosu paketi daha çıkarıyorlar :) diyorlar ki ; bu egitim paket ileri seviye eğitim isteyenler için. 10-15 haftayı tamamlayan ve tam '' ne biçim eğitim lan bu, biz buna mı verdik o kadar para'' diye isyan edecek olan kitle bu eğitime atlıyor. o eğitimde 5-10 videodan oluşuyor. yine aradan geçiyor 5-10 hafta ve bu egitimi alanların çoğu zaten motivasyon ve kişisel umutsuzluk sebeblerinden patır patır dökülüyor. zevval olan adamlar devam ediyor ve tam isyan edecek noktaya gelirken hemen ilkay ve ekim bir eğitim daha çıkarıyor adınada ''danışmanlık ''koyuyor ve fiyat çıkıyor 500-1000 dolar ( 2.000-4.000 tl ) ye kadar. ee onuda çok az kişi alıyor ve bu şekilde alttaki adamlar gelip ilkay ve ekime ; '' lan ne bicim egitim bu bi bok anlatmadınız hiç bir püf nokta vermediniz , satış yapamadım, bir sürü sorun yaşadım uyarmadınız etmediniz sıçayım yapacagınız işe paramı verin geri '' dediği zaman bu sefer size şöyle diyorlar; danısmanlık aldınız mı ? size bunları anlatsam danışmanlık alanlara ayıp etmiş olurum cart curt diyerek işin içinden sıyrılıyorlar. işin en acı tarafıda şu ki; danışmanlık alanlar aralarında en pişman olanları. ekim ve ilkay danışmanlık alanlara gidip şöyle diyor inanabiliyormusunuz ; '' arkadaşlar deneye yanıla öğrenicez, bu iş deneme işi'' ulan tırreeğime madem deneme işi biz sana neden para veriyoruz? ( allahtan beş kuruşumu kaptırmadım bu adamlara ve eğitimi kakalayanlardan çok daha fazla bilgiye sahibim youtube gibi bedava içerik kaynayan alanda)son olarak kısa bir hesap yapıp bu adamlara nasıl para kazandırdığınızın hesabını yapayım; ekim eğitim dedigi şeyi ( gerçekten zımbırtı arkadaşlar ) 200 dolara satıyor ve sattıgı kişileri facebook dan gizli bir gruba ekliyor.şuan gizli grubun sayısı 1.900 kişi. 1900x200 =380.000$ ( 1.5 milyon! eski parayla 1.5 trilyon ) ve bunu tam 2 ayda yaptı. bizim abdilerde havaya para vermeye devam ediyor.hayır verdikleri paranın karsılıgını görseler anlıycamda resmen umut ve hayal satın alıyorlar. işte ekimin iki ayda kazandığı 1.5 trilyonun ona yetmemesi ve yabancı vatandaşlara '' bakın bir tane eğitim paketi dediğim zımbırtıyla türklerden 1.5 trilyon ayıkladım.eğer bunu nasıl yaptıgımı merak ediyorsanız eğitimimi satın alın sizede ögreteyim diyerek vahşi gibi eğitimi kendi gibi sansar yabancılarada pazarlıyor. ulan madem öyle 200-300-400 dolar verip senden adam akıllı olan insanlara anlatsana bir bok biliyorsan .

yazının özeti. ekim dropshipping den 1 tl kazanıyorsa sizin gibi kerizlere kakaladıgı komik video setinden 100.000 tl kazanıyor. ilkayın şuan başlatmış olduğuda budur. uyanık olun. işte bahsettigim resim buyrun; (bkz: https://i.hizliresim.com/3pzp89.jpg)
  • ben yazdıkça o sildiriyor o yüzden tekrar yazıcam. bundan 2-3 sene önce california’da milli parkı gezerken kayboldular diye ekşi sözlük üzerinde yaygara koparılması olayı bir tiyatrodur. bunu tezgahlayarak adını ilk kez duyurmuştur.
  • kendi dümeninin peşinde olan bir youtuber.

başlarda tanıtımını yaptığı kebapçıyla sevimli videolar çekerken, konu nasıl olduysa; "amerigaya gelin, bu kebapçı da size rehberlik edecek ;)" noktasına geldi. sevmli sevimli işkembe çorbası yapan dayı bir anda; "türkiye'ye geliyorum, benden randevu alın ve yatırım danışmanlığınızı yapayım ;))" finaline bağlandı.

eğlenceli bir youtube kanalı olmaktan uzaklaşıp, amerika hakkında danışmanlık ayağına para cukkalayan şirketlerin sevimsizliğine bürünüyorsun sevgili ilkay zaman. etme...
  • asla samimi olmamış ancak adam kafalama yeteneği sayesinde almış yürümüş, abd'e göçen iş adamı, pardon yutıbır.

(bkz: anasını boyayıp babasına satmak)

bakalım bu sefer, bu entry'min silinmesi ne kadar vakit alacak.
  • fix bir ücret ödeyerek (16 dolar-36 dolar) sınırsız et yiyebildiğiniz, amerikanın o fantastik restoranlarına gitmiş ve herkesin gözü önünde bir büyükbaşı mideye indirmiştir. dört kişilik bir ailenin nereden baksan üç yıllık et ihtiyacını tek bir öğünde mideye indirebilen adamdan da ben biraz çekinirim açıkçası.
  • çakal arkadaşı ekim nazım kaya ile las vegas'a özel jetle gitmiş youtuber. yine arkadaşının ve kendisinin enayi söğüşleme sitelerinin reklamını yapmış videoda. ikisi de gerçekten tam bir umut taciri, her şeyi araştırmayla öğrenebildiğimiz şu internet çağında bu arkadaşlara inanıp para verenlere üzülüyorum. yok amazon satış eğitimi yok 150 dolara ekim bey'den zengin olma taktikleri falan komedisiniz resmen.
  • amerika'da yaşayan türk iticiliği alerjim sebebiyle videolarını izlemeye çalışsam da tahammül edemediğim kişi. ayrıca bir insanın yüzünden ve konuşmasından iyi mi kötü biri mi olduğunu anlarım ve %90 yanılmam. elbette istisnai de olsa yanıldıklarım olmuştur. ve kendisinin iyi bir insan olduğuna beni kimse inandıramaz.
  • başıma bir iş gelmeyecekse ; komik falan değildir.
  • turkiye’de oturup sohbet etmeyecegin insanlar, amerika’ya gidince neden bir is basarmis gibi oluyor ve insanlar onlarin bos videolarini izliyor. amerika’ya gitmek basli basina neden bir ermis insan mertebesine ulasmak oluyor. yapmayin artik.