şükela:  tümü | bugün
  • fatma turgut'un ilk single şarkısı. model'den ayrı yaptığı çalışma aslında pek de öyle değil çünkü bu şarkı geçen sene model için kaydedilmişti.
    söz-müzik can temiz.
  • öyle çığır açıcı olmasa da nakaratı fena değil gibi.

model'den ayrılan değil, model'in solisti olmanın yanı sıra solo çalışmalara başlayan fatma turgut'un ilk teklisi.

benim anlamadığım, davulu çalan model'de davul çalan*, söz-müzik model grubunun neredeyse bütün şarkılarının sözünü müziğini yazan*, düzenleme model'in düzenlemesini yapan*... bunu modelin işinden ayırıp fatma turgut'un solo kariyeri yapan gitarı okan ışık'ın çalmayışı mı? tamam "sound yüzde yüz tutuyor modelin şarkılarıyla, sanki modelin albümünden çıkmış gibi" demek abartı olur ama solo kariyeri farklı bir şeyler yapmak için istediğini düşündüğüm kişinin tamamen aynı mutfaktan yararlanmamasını beklerdim.
  • şeytan, melek değildik
    huzur zordu, biz cahildik
    sen bana bir emanettin, yaralı çocukluğumdan
    ilkbaharda kıyamettin, vuruldun tomurcuğundan

belki de böyle öğreniriz
    mutluluk ne aslında
    girip boyumuzdan büyük günahlara
    şu yarım aklımızla

dünya büyük, çok küçük ellerim
    seni tutmaya bile yetmiyor,
    kan revan şu çocuk kalbim
    koca hüzünlere kafa tutuyor

şeytan, melek öğrendik
    yaralandık, kirlendik
    kendimi feda ettim baktım kan durmayacak
    ağlayıp veda ettim kendine iyi bak

tek göz bir yuva, bir güzel söz yeterdi bana
    çiçekler açardık, güneş vurunca camına

sözlerine sahip fatma turgut şarkısı. sözler can temiz'e ait olduğundan model'den tam bir kopuştan bahsetmek pek mümkün değil gibi görünüyor.
  • fatma turgut'un yorumladığı şarkı. radyoda dinlemiştim. bence olmuş. dizilerde falan kesin kullanırlar. yalnız az önce klibine denk gelip baktım da klibi beğenmedim. bilgi yanlışlığı yoksa grubun dağıldığını da şimdi öğrendim. sözler zaten can temiz ve demir demirkan'a aitmiş. sözleri grupta da can denen arkadaş yazıyordu benim bildiğim. bu nasıl bir dağılma tam anlamamakla birlikte bence yakında toplanır gibi.
  • bu şarkıyı dinlerken hüzünlenen, mutsuzlaşan bir tek ben miyim? her ne kadar şarkıda "fatma turgut" yazsa da model'e özgü şeyler geliyor kulağıma. bu hala bir model şarkısı bence...

fatma'nın tek başına yapacağı bir şarkıyı çok merak ediyorum. "model'i model yapan şey fatma'dır" diyorum, fatma tek başına yürür gider bu sesle, gayet de başarılı olur diyorum ama bir tırsmadım değil şimdi, ya şarkılar bizim alıştığımız gibi olmazsa?

bu ferman'ın yağmur'un şarkılarını söylememesi gibi bir şey olur. ses ne kadar duymak istediğim ses de olsa aynı duyguları yaşatamayacaksa ne yapayım ben o sesi...

bok var ayrılıyorsunuz, yapsanıza müziğinizi doğru düzgün. beni niye üzüyorsunuz.
  • hayret kimse sözlerini yazmamış. alın size copy paste :

şeytan melek değildik huzur zordu biz cahildik
    sen bana bir emanettin yaralı çocukluğumdan
    ilkbaharda kıyamettin vuruldum tomurcuğumdan

belki de böyle öğreniriz mutluluk ne aslında
    girip boyumuzdan büyük günahlara şu yarım aklımızla
    dünya büyük çok küçük ellerim seni tutmaya bile yetmiyor
    kan revan ben şu çocuk kalbim koca hüzünlere kafa tutuyor

şeytan melek öğrendik yaralandık kirlendik
    kendimi feda ettim baktım kan durmayacak
    ağlayıp veda ettim kendine iyi bak
    belkide böyle öğreniriz mutluluk ne aslında

girip boyumuzdan büyük günahlara şu yarım aklımızla
    kan revan ben şu çocuk kalbim koca hüzünlere kafa tutuyor

büyük gözlü bir yuva bir güzel söz yeterdi bana
    çiçekler açardık güneş vurunca camına
    kan revan şu çocuk kalbim koca hüzünlere kafa tutuyor.