şükela:  tümü | bugün
 • öyle çığır açıcı olmasa da nakaratı fena değil gibi.

  model'den ayrılan değil, model'in solisti olmanın yanı sıra solo çalışmalara başlayan fatma turgut'un ilk teklisi.

  benim anlamadığım, davulu çalan model'de davul çalan*, söz-müzik model grubunun neredeyse bütün şarkılarının sözünü müziğini yazan*, düzenleme model'in düzenlemesini yapan*... bunu modelin işinden ayırıp fatma turgut'un solo kariyeri yapan gitarı okan ışık'ın çalmayışı mı? tamam "sound yüzde yüz tutuyor modelin şarkılarıyla, sanki modelin albümünden çıkmış gibi" demek abartı olur ama solo kariyeri farklı bir şeyler yapmak için istediğini düşündüğüm kişinin tamamen aynı mutfaktan yararlanmamasını beklerdim.
 • şeytan, melek değildik
  huzur zordu, biz cahildik
  sen bana bir emanettin, yaralı çocukluğumdan
  ilkbaharda kıyamettin, vuruldun tomurcuğundan

  belki de böyle öğreniriz
  mutluluk ne aslında
  girip boyumuzdan büyük günahlara
  şu yarım aklımızla

  dünya büyük, çok küçük ellerim
  seni tutmaya bile yetmiyor,
  kan revan şu çocuk kalbim
  koca hüzünlere kafa tutuyor

  şeytan, melek öğrendik
  yaralandık, kirlendik
  kendimi feda ettim baktım kan durmayacak
  ağlayıp veda ettim kendine iyi bak

  tek göz bir yuva, bir güzel söz yeterdi bana
  çiçekler açardık, güneş vurunca camına

  sözlerine sahip fatma turgut şarkısı. sözler can temiz'e ait olduğundan model'den tam bir kopuştan bahsetmek pek mümkün değil gibi görünüyor.
 • fatma turgut'un yorumladığı şarkı. radyoda dinlemiştim. bence olmuş. dizilerde falan kesin kullanırlar. yalnız az önce klibine denk gelip baktım da klibi beğenmedim. bilgi yanlışlığı yoksa grubun dağıldığını da şimdi öğrendim. sözler zaten can temiz ve demir demirkan'a aitmiş. sözleri grupta da can denen arkadaş yazıyordu benim bildiğim. bu nasıl bir dağılma tam anlamamakla birlikte bence yakında toplanır gibi.
 • bu şarkıyı dinlerken hüzünlenen, mutsuzlaşan bir tek ben miyim? her ne kadar şarkıda "fatma turgut" yazsa da model'e özgü şeyler geliyor kulağıma. bu hala bir model şarkısı bence...

  fatma'nın tek başına yapacağı bir şarkıyı çok merak ediyorum. "model'i model yapan şey fatma'dır" diyorum, fatma tek başına yürür gider bu sesle, gayet de başarılı olur diyorum ama bir tırsmadım değil şimdi, ya şarkılar bizim alıştığımız gibi olmazsa?

  bu ferman'ın yağmur'un şarkılarını söylememesi gibi bir şey olur. ses ne kadar duymak istediğim ses de olsa aynı duyguları yaşatamayacaksa ne yapayım ben o sesi...

  bok var ayrılıyorsunuz, yapsanıza müziğinizi doğru düzgün. beni niye üzüyorsunuz.
 • ilk versiyonunu daha önce duymadığım, akustik versiyonunu dinlememle haberdar olduğum oldukça güzel bir parça.
 • fatma turgut'un, o ikide bir soluklanma sesi (hihhh hıihhh) kulağı tırmalıyor, bu kadar kötü bir sesi niye kayıtlarda falan çıkartmamışlar anlamadım, şarkıyı mahvetmiş.