şükela:  tümü | bugün
  • başka dillerde karşılığı olmayan, bizim tdk sözlüğünde bile yer almayan, süslü bir kelime. herkes bir ilkelilik tutturmuş gidiyor, nedir bu ilkelilik? "prensiplerim var aga, türkan şoray kanunlarım var" gibi birşey mi acaba?

ilkeli habercilik
    ilkeli duruş
    (ara: ilkeli)

gerçekten yok. ilkeli internet yayıncılığı yaptığını iddia eden birileri var mesela. ve ben bunu nasıl tercüme edeceğimi düşünüyorum.

sıkılıyorum "biz kimiz" sayfalarınızdaki uyduruk afra tafranızdan. valla bak. "adam gibi internet yayını yapıyoruz" de canımı ye, onu çevireyim, bu ilkeliyi deme bana bak fena oluyorum.

edit: prensipli manasına geldiğinin farkındayım.
  • kaç sene oldu tanisali? 5 mi yoksa 6 mi? kaç kere sustuk aylarca? kaç kere hiç aylarca susus olmamış gibi kaldığımız yerden konuşmaya başladık yine? kaç kişi için agladik? kaçı için tutup omuzlarimizdan birbirimizi silktik? hala yara mi var içimizde yoksa taktigimiz lakapları ile mi animsiyoruz hala? niye bizi yine en iyi biz anlayip da başkalarından onca şeyi saklıyoruz? yargı mi? ne münasebet! bunu biz birbirimiz için hiç yaptık mı? aynı çukurda kaç kez bogulup da canlandık?

bir insan başka bir insanın çektiği acıyı yüzlerce kilometre öteden rüyasında nasıl görür? görür işte kadın, hisseder, bilir. insan birini sevince biraz da ondan olur.

iyi ki benim huysuzlugum ile sana cattigim günlerde, yine hayatımda tanıdığım en temiz kadın halinle gelip de "seninle konuşmaliyiz!" dedin ve iyi ki yıllardır susup susup da yine birbirimize değecek kadar sahiplendik. ben iyi ki intikam listeme senin can acılarını da koydum, iyi ki seninle acidim.

seni ben çok sevdim.

dünyanın en saf, en iyi kadını misin sen? öylesin!
    kötü polisi oynayan benim, yılmaz iyi polisisin.
    hoş geldin yeni yazar. hoş geldin dostum.