şükela:  tümü | bugün
 • babam da dahil olmak üzere, bünyesinde çalıştırdığı doğa koleji servis şoförlerinin 2010-2011 eğitim yılının son ödemesi olan haziran ayı maaşında 17 günlük ödeme yapacağı yerde 10 günlük ödeme yaparak her bir şoförden ortalama 700 tl'yi cukka yapıp cebine indirmek isteyen, bunu protesto etmek isteyen şoförler hakkında da her biri için ayrı ayrı olacak şekilde "10000 tl" yazıyla "onbin tl" lik dava açmış sözde kurumsaltaşımacılık şirketidir.

  http://www.ilkemtur.com.tr/index.php adresinden kim oldukları görülebilecek olan, benim içinse doğa koleji taşımacılığı ile önce babamın sonra benim (bizim) hayatıma girmiş kan emici şirkettir.

  kendisi ile yollarımız 2010 eylül'ünde kesişti. öncesinde personel taşımacılığı yapan babam yaz tatillerinin çok olması sebebiyle öğrenci taşımacılığına geçmek istemiş, tercihini de hemen boş yer bulabildiği için ilkem turizm ile doğa koleji'nden yana kullanmıştır. yanlış anlaşılmaya mahal vermemek için baştan söyleyeyim; doğa koleji öğrenci taşımacılığı hizmetini ihale ediyor ve ihale ilkem turizm'de kalıyor. meselenin doğa koleji'ni ilgilendiren tarafı budur.

  aslında ilkem turizm hakkında söylenecek çok söz var ama sözü uzatmadan söylemek isterim ki okullar kapanıyor ve ilkem turizm son ayda çalışılan 17 günün 10 gününü ödemek isteyince orada film kopuyor. babam da dahil olmak üzere bir çok şoför buna dur demek istiyorlar fakat çoğu şoför sonraki sene iş alamamazlık korkusuyla kimileri ise ilkem turizm'in elinde bulunan senetler sebebiyle prostestoya gidemiyor ve aşağıda gördüğünüz linkteki bir avuç insan alamadıkları ortalama 700 tl için basın açıklaması yapıyor.

  basın açıklaması linkte. yerel bir gazete ve tasimacilar.com haberi de yine link olarak aşağıda. ben sadece seslerini duyurmak istedim. burger king çalışanlarına yaptığımız gibi sipariş hattını arayarak "sipariş yok, boykot var" diyemiyoruz ama bu ülkede hakkını arayan bir avuç insan dahi olsa sesleri birilerinin kulaklarına gitsin istedim.

  http://www.dailymotion.com/…jivwh_ilkem-turizm_news

  http://www.tasimacilar.com/…r.asp?wtc=haber&id=9732

  http://yongazetesi.com/news_detail.php?id=4937