şükela:  tümü | bugün
 • alpaslan korkmaz ve hüseyin aslan'ın ardından `başbakanlık yatırım destek ve tanıtım ajansı başkanlığı`nın 3. başkanı. hangi okulu bitirdiği nerede master yaptığı falan bir tarafa kapı gibi siyasi bir özgeçmişi var yemin ediyorum:

  - recep tayyip erdoğan’ın başkan olduğu 1994 yılında istanbul büyükşehir belediyesi'nde çalışmaya başlar. akabinde başkan danışmanı olur.
  - 2001-2004 yılları arasında akp istanbul örgütü kurucu üyesi ve il yönetim kurulu üyesi ve ardından akp istanbul il başkan yardımlığına getirilir.
  - 2004 yılında istanbul büyükşehir belediyesi encümenine akp’den üye olarak seçilir.
  - akp kontenjanından istanbul büyükşehir belediye meclis üyeliği yapar.
  - akp grup yönetim kurulu üyesi olur.

  yani şimdi bu adam, bu özgeçmişle bakanlık istese haksız mı? gerçi siz ilker ayci ismini yazın bir kenara...
 • maliye bakanlığının binbir güçlüke topladığı vergiler ile devlet hizmetinde kullanılmak üzere alınmış audi marka araçları başbakanlık etik kurulunun savlarına göre pastanecilikle uğraşan kardeşine tahsis ettiren ve bu iddialara cevaben, "yabancı yatırım miktarı geçen yıl yüzde 74 artarak, 9 milyar dolardan 15.7 milyar dolara ulaştı." ve benzeri cümleler ile kendini savunmuş, etikle parayı birbirine karıştırmış sn. şahıs.
 • bugün gazetelerde çıkan beyanatı ile kargaları güldürmüş adamdır, "yatırım çekmede şansımız yok"muş, iş yine döndü dolaştı "şans"a geldi!

  http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/25021777.asp
 • yeni thy başkanı...
  böyle bir özgeçmişle ancak bizim ülkemizde thy gibi kocaman ve önemli bir kurumun başına gelirdin zaten... aferin doğru memlekette doğru bir tıynetle doğmuşsun...
 • türkiye yatırım destek ve tanıtım ajansı başkanı iken 2014 yılında thy yönetim kurulu üyesi olmuştu. çok yoğun bir kurumun başkanı tüm bu işleri nasıl yürütecek derken şimdi thy'nin de başına geçmiş. bence türkiye'deki tüm kitleri ilker aycı yönetmeli.

  2011 yılında atandığı kurumun doğrudan yabancı yatırım başarısı gözler önünde*.
 • http://www.ensonhaber.com/…ile-ilgili-aciklama.html

  kendisi 3. havalimanı "dünyanın en büyük havalimanı olacak"demiş. ben de kendisine soruyorum; peki o bıyık ne olacak?
 • 2007 yılında güneş sigorta'nın genel müdürü olmuştu. personelle ilgilenir, satış ekibi personeliyle birebir müşteri ziyaretlerine gidip, destek olur ve piyasayı yoklardı. thy genel müdürü olunca fazla şaşırmadım. zira akp'ye yakın bir isimdir. geçmişine baktığımda ise daldan dala, sektörden sektöre atlamış. ama adam thy'nin genel müdürü mü? müdürü yani.
 • başına geçtiği her şirketi batırmasına rağmen başına geçebilecek yeni şirket bulabilen itici kişidir. bir yolculuğumda beni b/c upgrade etmişlerdi bu da frankurt’a gidiyor yanında da yabancı bir yolcu var. kendisi ceo olduğundan mütevellit yarım yamalak ingilizcesi ile sürekli ilgiliymiş gibi gözükmeye çalışarak yolcu memnuniyeti adı altında sorular yöneltiyor yolcuya, yolcu ise gazete okuyor ve rahatsız oluyor en son adama hala soru sormaya devam ederken sevgili alman busines yolcu gazetesini silkeleyerek izninizle diyerek baya baya tüm yolcuların önünde bozmuştu bu ceo yu. tabi kendisi anlayamadı diye düşünüyorum.
  bir de o gün çok kötü ter kokuyordu hep öyle mi kokar bilmiyorum. ay midem bulandı yine.
 • gereksiz yere bağırarak konuşan şahıs. üst perdeden konuşarak haklı olduğunu ispat etmeye çalışan iş bilmez patron tavırlarına sahip thy genel müdürü. konuşmasını büyük jest ve mimiklerle desteklediği için bu tanıma cuk oturuyor. yaptığı işin kalitesinden büyüktür bu adamın networkü.
 • az önce tv'de denk geldiğim şahıs. thy'de müdürmüş kendisi, yayınlanan haberde ise kendisi biraz sesini yükselterek baskı kurmak istiyor gibi bir hal sezdim, hareketler ve mimikler zaten efsane. yeni havalimanı tanıtacağım derken epey kişiye teşekkür ede ede zaten nasıl biri olduğunu bence göstermiş oldu. ancak dünyanın en büyük havalimanı, dünyanın en büyük loungeu diye diye bitiremediği havalimanı bir vizyonun ürünüymüş, öyle dedi. şimdi bu nasıl bir vizyon ülkede ekonomi bok çukuruna giderken, her geçen gün tl diğer para birimleri karşısında değer kaybı rekoru kırarken bu kadar gereksiz bir inşaata girişilmiş. ben sanmıyorum dünyanın en büyük havalimanı var diye ülkemize turist akını olacak ve ben sanmıyorum bu iş birilerinin cebini doldurmadan tamamlansın. daha küçük boyutta daha fazla yolcu kapasitesi olan havalimanları var, her şey büyüklük ile alakalı değildir, operasyon kalitesi daha önemli bir olaydır. bu kadar büyük merağı iyi değildir.