şükela:  tümü | bugün
  • başbakanlık yatırım destek ve tanıtım ajansı başkanlığı görevine ilker aycı asaleten atanmıştır.
  • alpaslan korkmaz ve hüseyin aslan'ın ardından `başbakanlık yatırım destek ve tanıtım ajansı başkanlığı`nın 3. başkanı. hangi okulu bitirdiği nerede master yaptığı falan bir tarafa kapı gibi siyasi bir özgeçmişi var yemin ediyorum:

- recep tayyip erdoğan’ın başkan olduğu 1994 yılında istanbul büyükşehir belediyesi'nde çalışmaya başlar. akabinde başkan danışmanı olur.
    - 2001-2004 yılları arasında akp istanbul örgütü kurucu üyesi ve il yönetim kurulu üyesi ve ardından akp istanbul il başkan yardımlığına getirilir.
    - 2004 yılında istanbul büyükşehir belediyesi encümenine akp’den üye olarak seçilir.
    - akp kontenjanından istanbul büyükşehir belediye meclis üyeliği yapar.
    - akp grup yönetim kurulu üyesi olur.

yani şimdi bu adam, bu özgeçmişle bakanlık istese haksız mı? gerçi siz ilker ayci ismini yazın bir kenara...
  • maliye bakanlığının binbir güçlülke topladığı vergiler ile devlet hizmetinde kullanılmak üzere alınmış audi marka araçları başbakanlık etik kurulunun savlarına göre pastanecilikle uğraşan kardeşine tahsis ettiren ve bu iddialara cevaben, "yabancı yatırım miktarı geçen yıl yüzde 74 artarak, 9 milyar dolardan 15.7 milyar dolara ulaştı." ve benzeri cümleler ile kendini savunmuş, etikle parayı birbirine karıştırmış sn. şahıs.
  • bugün gazetelerde çıkan beyanatı ile kargaları güldürmüş adamdır, "yatırım çekmede şansımız yok"muş, iş yine döndü dolaştı "şans"a geldi!

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/25021777.asp
  • yeni thy başkanı...
    böyle bir özgeçmişle ancak bizim ülkemizde thy gibi kocaman ve önemli bir kurumun başına gelirdin zaten... aferin doğru memlekette doğru bir tıynetle doğmuşsun...
  • türkiye yatırım destek ve tanıtım ajansı başkanı iken 2014 yılında thy yönetim kurulu üyesi olmuştu. çok yoğun bir kurumun başkanı tüm bu işleri nasıl yürütecek derken şimdi thy'nin de başına geçmiş. bence türkiye'deki tüm kitleri ilker aycı yönetmeli.

2011 yılında atandığı kurumun doğrudan yabancı yatırım başarısı gözler önünde*.
  • bu tıynetle thy gibi bir kurumun başına geçiyorsa, "benden de amerika birleşik devletler başkanı olunur" dedirten şahsiyet.
    365 gün içerisinde en üst mevkilerde "aycı" soyadı olan onlarca kişiler görmemiz muhtemel.
    yazık...
  • http://www.ensonhaber.com/…ile-ilgili-aciklama.html

kendisi 3. havalimanı "dünyanın en büyük havalimanı olacak"demiş. ben de kendisine soruyorum; peki o bıyık ne olacak?
  • 2007 yılında güneş sigorta'nın genel müdürü olmuştu. personelle ilgilenir, satış ekibi personeliyle birebir müşteri ziyaretlerine gidip, destek olur ve piyasayı yoklardı. thy genel müdürü olunca fazla şaşırmadım. zira akp'ye yakın bir isimdir. geçmişine baktığımda ise daldan dala, sektörden sektöre atlamış. ama adam thy'nin genel müdürü mü? müdürü yani.
  • ucaklardaki thy magazin dergisini acinca her sayfada sırıtan yüzünün fotosunu görüp kusabilirsiniz.

sayfa cevirdikce;
    aaa ilker
    gene ilker
    gene mi ilker
    haydaa gene ilker
    yeter ilker
    biktik ilker.