• 13000 sayfalık düzmece bir iddianameyle, cemaatin ergenekon ismini taktığı hayali bir terör örgütünün lideri olmakla suçlanıp cemaat militanlarının komplosu sonucu hayatının 26 ayını suçsuz yere hapiste geçirmiş eski genelkurmay başkanı.

kendisinin ali fuat yılmazer vs. gibi cemaatin emniyet yapılanmasına ilişkin listeyi başbakana vermesi fişleme falan değil, bizatihi göreviydi. türkiye'de bırakın polisi, askeri, mahalledeki esnafa varıncaya kadar herkesi fişlemiş, tüm türkiye'de dinlemediği adam kalmamış, devletin en gizli toplantılarını bile dinleyebilmiş bir suç örgütünün (bkz: cemaat) kendisini fişlemeyle falan suçlaması da ayrıca komik.

ha, ama asıl komik olan ne biliyor musunuz? tabi ki bu cemaatçilerin başkalarını ağlamakla falan suçlamaları :) kendisi tutuklanacağını sekiz gün önce öğrenmesine rağmen bir tarafa kaçmamıştır. işin gerçeği o dönemdeki muvazzaf subayların hiçbiri kaçmadı. hatta somali görevi için aden körfezinde savaş gemisinin başında ve elinin altında acil durumda kullanmak üzere kendisine teslim edilmiş 1.000.000 dolar bulunan kaptan dahi gelip teslim oldu.) şu dönemde zırıl zırıl ağlayanları ise samanyolu haber tv'de ve aktifhaber.com gibi cemaat sitelerinde zevkle seyrediyoruz. (bu ikisi artık favori haber kanalım ve haber sitem oldu epeydir*)

allah bu iftiracı, komplocu, münafıkların daha çok cezasını verir inşallah.
  • 2006-2008 yılları arasında kara kuvvetleri komutanı 2008-2010 yılları arasında genelkurmay başkanıdır. bu iki dönemde de harp okulu kendisine bağlıdır atatürkçü subay adayları bu yıllarda kıyıma uğrarken hiç bir şey yapmamıştır, 2009 yılında harp okulları tarihinin atılma rekorunu kırıp 465 subay adayı harp okulundan atılırken ne oluyor lan burada ne yapıyorsun lan siz dememiştir. ardılları ve öncüleri o kadar kötü ki kendisi iyi gözüküyor gözünüzde kendisini fazla büyütmeyin.
  • savcılar bugün verdikleri mütaalalarında kendisi hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiş. ilker başbuğ'un da aralarında bulunduğu 10 sanık hakkında "örgüt yöneticiliğinden" ceza verilmesine ise gerek olmadığı belirtmişler.

hah işte şimdi oldu, tsk'nın bir örgüt olmadığını da belirttiler, başbakanın bile şikayet ettiği hususu gündemden çıkardılar, artık gönül rahatlığı ile "suçu örgüt yöneticiliği değil, başka suçlardan ceza aldı" diyebilecekler.

olm kişiye özel, isteğe bağlı, opsiyonel adalet ne kadar güzel lan! bir konudan şikayetçi misin, hemen dile getir, savcılar anında çözümünü bulsun. gerçi bu durum şimdilik sadece başbakan için geçerli ama halka yayılırsa çok güzel olur, demedi, demeyin.

örgüt üyesi değilmiş yaşasın!! tsk bir örgüt değilmiş, ama müebbet yatacakmış, olsun başka suçlardan o.
  • elindeki orduyla darbe yapmak yerine kurduğu terör örgütüyle darbeye tenezzül etmekten müebbet yiyen eski genelkurmay başkanı.

direnmantık
  • kozmik oda'yı amerikan ajanlarına açmasıyla ilgili olarak "hukuka saygı gösterdik" diyen eski genelkurmay başkanı. bereket versin ki kazım karabekir'in yerinde değilmiş, milli mücadele başlamadan erzurum'da atatürk'ü asar sonra kızan oldu mu "padişahın emrine itaat ettik" derdi.*

kumandanlık robot olmak değildir, analitik düşünmektir.
  • tarafsız bölge'de çok ilginç bir detaydan laf arasında bahsetmiştir, bence de 15 temmuz'da aslında ne olduğunun enfes bir yorumudur.

özetle dedi ki: cia destekli fetö, yönetimi ele geçirip, fethullah güdümünde din devleti kurmayı amaçlıyordu. cia ise yönetime bunların gelmesini değil, tsk'nın zayıflamasını istiyordu. darbe başarılı olsaydı ordu bu derece zayıflamazdı. cia böyle hayalleri ve hedefleri olan fetö'cüleri kullanarak başarısız bir darbeyle türk ordusunu dibe vurdurdu. şu an türkiye suriye ile hiç ilgilenemez hale gelmiştir. kuzeyinde kürt devleti kuruluyor ve türkiye tarihin en zayıf tsk'sı ile vaziyeti seyrediyor.
  • fazla demokrat davranarak ülkeye açıkça zarar veren son genelkurmay başkanıdır

uydurma kanıtlarla ordu dağıtılırken daha sert davranmalı ve şahsi olarak önlem almalıydı, birileri ben bu davanın savcısıyım derken o da çıkıp ben de avukatıyım diyebilmeli boş kanıtlara karşı tavrını koymalıydı

tabi yapabileceği bir şey var mıydı bilinmez ama tüm kafası çalışanların gördüğünü kendisinin görmemesi ve pasif kalması ülkenin altının tamamen kazılmasına neden oldu
  • özeleştiri yaparken ahmet hakan'dan gelen "laik kemalist eğitim veriyormuşsunuz" lafına aynı saniye "keşke verebilseymişiz" diyerek fatality yapmış emekli komutan. siyasal islamcı katiller ortadayken hala laiklik eleştirisi yapan var amk..
  • hakkında 1300 sayfa yazı yazılan kişinin suçsuz olma ihtimali olmadığına inanan hukuk pıtırcıklarına dert olmuş adam. lav silahına boru demiş. hay o boruyu yalaya yalaya bitiremediniz senelerdir. bak adam ne diyor, bilale anlatır gibi anlatıyorum.

tek kullanımlık bir silah olan lav silahının, kullanılmış halinin toprağa g3 mermileriyle birlikte gömülüp, sonra da örgüt bunlarla eylem yapacaktı demek akla ziyan bir iddiadır. elinde yüzbinlerce askeri topu, tankı tüfeği olan, muvazzaf bir genelkurmay başkanı, iki tane boru ve birkaç yüz mermiyle mi darbe yapacaktı ?

diyelim ki bu adam suçlu. adam diyor ki, bana savunma hakkı vermediniz. muvazzaf olduğumdönemde beni terör örgütü yönetmekle itham ediyorsunuz, çalışma arkadaşlarım olan başbakan, cumhurbaşkanı, savunma bakanı, kuvvet komutanları, hiçbirini dinlemediniz, ifadesine başvurmadınız. kuvvet komutanını şahit olarak ben yazdırdım, dinlemediniz. ki cmkya göre ben oraya kuvvet komutanı değil, kenan komutanı da şahit olarak getirsem dinlemek zorundaydınız.

ulan insanda biraz utanma sıkılma olur diycem, ama işte insanda olur o.
  • birazdan beni kanser edecek. kibar kibar konuşuyor hala. ben olsam derim "lan lavuk ben mi doldurdum fetocuları orduya amk? tayyibe sorsana tayyip doldurdu hepsini salak yemin ediyorum gerizekalı bu çocuk yaaaa" derdim ve reklam arası verilirdi.
hesabın var mı? giriş yap