• gün gelecek hesabı sorulacaktır. gün gelecek başbuğlar değil, badem bıyıklılar aynı hadiseyi yaşayacaktır.
  • hala daha, mahkeme sonuçlanmadı, yargıç kararını vermedi, savunmasını yapmadı, iddianame hazırlanmadı, son mütalaa verilmedi, yok şu oldu bu olacak diyenler var. yahu arkadaşım hala bunların gerçek davalar olduğunu düşünenleriniz var, daha suçunu dahi bilmeden yıllardır içeride olan insanlar var. bugünkü odatv davasında nedim şener ile ahmet şık'ın savunmalarını okumadınız mı? ahmet şık suçum nedir diye bas bas bağırıyor. adam içeri gireli mart'tan bu yana 9 ay olmuş, hala suçum ne diye bağırıyor. siz hala oradan yargılamanın sonucu beklensin diye atıp tutuyorsunuz.

bu adamları içeride tutmak amaç. yargılama bu işte. bu adamın kaçma şüphesi mi var? bu adam emekli olmuş delil karartma şüphesi mi var? sen bu adamı ve daha yüzlercesini neden tutukluyorsun?

lan asıl kaçma ihtimali, ispatlı delil karartma ihtimali deniz feneri davasında yok muydu? las vegas'ta kumar oynayanları 3 ayda salmasını biliyorsun da, bu ülkede genelkurmay başkanlığı yapmış adamdan mı şüpheleniyorsun kaçacak diye?

hiçbir şeyi söylemekten korkmuyorum da, konuştukça ağzımdan göte girebilecek laflar çıkacak diye endişe ediyorum. hakkımızda hayırlısı.
  • çok ilginç. olay daha çok sıcak olduğundan geniş bir yorum yapamayacağım. ancak şu hala saçma gelmekte. sen darbe teşebbüsünde bulunan bir genelkurmay başkanını apar topar içeri tıkabiliyorsun, ancak hazır darbe yapmışını doğru düzgün yargılayamıyorsun bile. işte bu o kadar akıl almaz,o kadar saçma bir şey ki. anlayamıyorum.
  • tsk'nın halkın gözünde itibarsızlaştırılması planının son halkası.
  • demokratikleşme yolunda atılan büyük bir adım. (bkz: at yalanı sikeyim inananı)

koskoca orduyu yöneten bir kişinin darbe yapmak amacıyla çete kurması nasıl bir suçlamadır anlamıyorum.

hapishaneler dışarıdan daha güvenli oldu memlekette, ordunun yarısı içeride yatıyor.
  • diyoruz ki: ''sözlük özgür bir platform. burada girdiğimiz entryler yüzünden nasıl olur da mahkemelik oluruz.''

ilker başbuğ'un tutuklanması gösteriyor ki, bu ülkede akp karşıtıysan ve kim olursan ol, her an tutuklanabilirsin.
  • ileri demokrasinin ve hukuk devletinin varlığının göstergesidir.sahi deniz feneri sanıkları hangi fırsattan istifade kaşla göz arasında salıverilmişti*

not:sırada kimin tutuklanacağı hakkında çeşitli tahminler yapılmış.bence sırada ahmet necdet sezer var o kadar yasa tasarısı veto etti bundan büyük örgüt suçu mu olur
  • yarına kalmaz "işte yeni türkiye bu" diye böğürecek olan andavallar türeyecektir bu vahim olay karşısında.
  • "bu terör örgütü kurma" hadisesi, amerikanın ırak ın anasını bellemek için kullandığı "kimyasal kitle imha" silahlarını andırıyor.
  • akp üzerinden türkiye'deki siyasal islamın göt yemeden hareket edemediğini gösterir.

kemalist değilim soluklan öyle oku.

kendi atadığı genel kurmay başkanını görevi süresinde suç işlediğini söyleyip o zaman yakalamaya götü yemeyip emekli olduktan 1,5 sene sonra tutuklamaya demokrasi zaferi diyen gerizekalıdır.

"bana gerizekalı dedi" diye ggelemeye çalışan çıkar bu entryi iyi mi?
hesabın var mı? giriş yap