şükela:  tümü | bugün
  • ilker canikligilin youtube yorumlarını silmesi ve banlamasından anlaşılabilecek özelliğidir.

belki burada da yükseklerde adamları vardır , bu başlığı da kapattırır. hatta beni de uçurtturur. beni bir sonraki level'a itmek isterse buyursun. gerekirse köprüde eylem yaparım. bir yıl sonra da uçurulsam ondan bileceğim haklı bir neden yoksa.

flutv sırf emrah sefa gürkan için takip ettiğim bir youtube kanalıydı. sahibi olan ilker canikligil de açıkçası ilk günden beri lümpen tavırları nedeniyle pek hazzetmediğim ama, bu güzel tarih serisini yaptığı için ve kendi çapında birşeyler yapmaya çalıştığı için takdir ettiğim birisiydi. (yabancı dil bölümünü de beğeniyorum açıkçası)

tabii haliyle ister istemez youtube diğer videoları da öneriyor -ki genelde pek bakmıyorum-
    neyse , geçen hafta ilker canikligil "iphone neden yenilemez" başlıklı bir video atmış bir şekilde açmış oldum. haklıdır haksızdır onu bir çok başlıkta tartıştık burada oraya girmeyeceğim ama yeni iphone ile ilgili bir fetişizm var ki sormayın gitsin. görse adamlar lansmana çağırırdı herhalde bu kadar yalakalığa.

bende pek yorum yazmam ama dayanamadım video altına aşağıdaki, hakaret içermeyen, belki biraz sert ama eleştirel yorumu yazmıştım.

bugün farkettim ki yorumu gizleyip beni de banlamış. çok da önemli değil deyip geçecektim ama sonra düşündüm de aslında kim bilir kimler ne haklı eleştiriler yazıyorlar video altına. demekki biz hiçbirini okuyamıyoruz. sırf kendisine alkış tutan yada çok yüzeysel zayıf eleştiriler kalıyor geriye. bu riyakarlık anca anlıyorum ki tüm youtube da var ve bu saatten sonra yorumları anca geyik malzemesi olarak okumak lazım.

youtube yorumum tam olarak aşağıdaki şekilde.
    isteyene caps de gönderirim , çünkü yorum bana hala görünüyor.

"ne kadar sığ insanlarsınız ,bir metre görüş mesafeniz var. iğreniyorum şu usb girişini bile macbooklardan kaldırıp 500 tl ye usb soketi satan , app storedaki uygulamalardan %35 komisyon alan, şarj aletini bile bin tl ye satan teknoloji vampirlerini övenlerden.

aristokrat burjuvaya yapılan hizmetin insanlığa ne faydası var. apple mış google mış bunları konuşacağınıza yeni gelen teknolojiye bakmanız gerekiyor.

yenilemezmiş , hmmm siz öyle sanın. bir teknoloji çıkar ne apple kalır ne android. nokia da öyle sanıyordu. adam piyasayı %90 ele geçirmişken oldu bunlar. apple ın pazar payı kaç ? boş boş konuşuyorsunuz, bari üç beş para kazansanız şu apple yalakalığınızla da emrah'a biraz para atsanız , o da yok. ee sizin olayınız ne??"

bence youtube a gizlenen yorumları göster seçeneği gelmeli, yoksa hiçbir videonun altında istenmeyen yorum kalmaz. (ki sanırım zaten öyle oluyor şu an)
  • "sığ insanlarsınız, görüş mesafeniz hölölö, sizden iğreniyorom" gibi yorumları silmesinin kanıtlamayacağı "olma". yüzsüzlük denilince benim aklıma bedavadan yararlanılan bir hizmet hakkında ipe sapa gelmez yorumlar yapmak falan geliyor. adam 50x70 çıktı alıp senin hakaretlerini evinin girişine de assın istersen, ne dersin?
  • tam bir mal beyanı. şu cümleyi kuran biri kendisine saygısı olmayan bir loser'dır.

ilker canikligil yüzsüz değildir. olmadığı gibi kalibreli ve kaliteli bir insan evladıdır.

sizin değerli/değersiz fikirlerinizi internette bir yere yazma kabiliyetiniz olması, bu fikrin herkes tarafından ve özellikle muhattabı tarafından değer göreceği anlamına gelmiyor. bu inanca nasıl kapıldığınızı anlamak mümkün değil. sanırım yeni yetme teknoloji çocukların 5,5 inc cep telefonlarıyla tüm dünyaya hakim oldukları sasnrısından ileri geliyor.

evinde oturduğu yerden, bir başkasının neye bakması, neye inanması, neyi savunması gerektiğine hakim olabileceğiniz yanılgısına siz nasıl düşüyorsunuz ben anlamıyorum. teknoloji seni ulaştırır, ama iletişim başka bir kavramdır. karşı tarafı rahatsız ettiğin anda, iletişimi koparttığın gibi izinin dahi kalmamasını neden olabilirsin.
  • ilker beyin kendisi yada fedaileri gelmiş , hoşgeldiniz.
    bakın burada ne güzel bana eleştirilerinizi haklı haksız yapıyorsunuz. ifade özgürlüğü işte bu şekilde olur.

ben fikrime katılınmasını beklemiyorum. beğenmediğimiz fikirlerinde söylenmesine saygı duyulmasını bekliyorum.

"ben de böyle gerizekalıca yorum yapanlardan iğreniyorum" diyebilirdi , bence hiç problem değil. asıl sorun işine gelmeyeni susturması.

işine gelmeyen sesleri kısıp sonra bunu yapan başkalarını eleştiriyorsa bu yüzsüzlüktür.
    (bkz: ilker canikligil)
  • birilerinin halüsinasyonu.

kişileri konuşmak yanlış ama benzer saçmalıklar çoğu kişiye yönelik tekrar edildiği için yazmak istedim.
    şurda gelip tanımadığı bir insan (ben de tanımıyorum) hakkında hakaretler yazıp, iki eleştiri görünce kendi başlığının 4. entry'sini giren insanlar neyin kafasını yaşıyorlar?
    iki entry yazılınca sinirlenip cevap vermişsin ama bi ton abuk yorumu sineye çeken adam senin hakaretlerini silince özgürlük diye geveliyorsun.

""ben de böyle gerizekalıca yorum yapanlardan iğreniyorum" diyebilirdi , bence hiç problem değil. asıl sorun işine gelmeyeni susturması." cümlesi saçmalıktan ibaret, o zaman biri de adama küfür etsin, "o da bana etseydi kızmazdım" desin, sonra adam da böyle yorum yapanları .......... gibi cümleler kursun, nasıl mantıklı mı?