şükela:  tümü | bugün
 • 27 mayıs 2009 fc barcelona manchester united maçında yine inciler saçmıştır.

  "manchesterlılarla aynı otelde kalıyorum, çok gerginler cidden, yüzlerinden belli oluyor. sordum onlar da bi' şey diyemediler." gibi bir cümle sarf etti.

  aga adamlar seni iplemiyor olabilir mi? hiç ters açıdan baktın mı? hıı
 • erman toroğlu'nun "hacı maçın görüntülerini ver de bizim programda yayınlayak, eki eki..." diye şevkle girdiği topun ardından yarattığı south park sessizliği ile geceye neşe katan insan.
 • "inter ilk maçta bile vermediği pozisyonları bu maçtada vermiyor"
 • 4 kasım 2010 fc porto beşiktaş maçında nihat'ın gol atma sebebi. yaaa, böyle şaşıp kalırsınız. inanmayanlar için matematiksel açıklaması:

  ilker yasin ( - )
  nihat kahveci ( - )

  ilker yasin x nihat kahveci = ( + )

  koydum çocuğu.(hesaplamayla)
 • bir saattir, her yapılan dans gösterisi için "ali sami yen'deki ruhun türk telekom arena'ya taşınmasına sahne oluyoruz." diyip, duruyor. sanki stad açılışı değil, pagan ritüeli izliyoruz.
 • bir milli ma¢.kalede hayrettin var. ma¢in ilk dakikalari hayrettin aliyor topu i¢eri.
  ilker yasin: yapma be hayrettin,daha kadrolari saymadim.
 • 20 nisan 2005 galatasaray-trabzonspor maçinda sayilamayacak kadar çok yaptigi hatalardan bir kismi -kronolojik siraya göre- söyledir:
  "ribery bir süredir sahalarda gözükmüyordu"
  yasin burada futbol sahalarini barlar sokagina benzeterek ribery'ye bir sitemde bulunmustur.

  "onu karsilayan thomas"
  birbirlerine inanilmaz derecede çok benzeyen thomas, song ikilisini -ikisi de defans oyuncusu çünkü- birbirinden ayirt etmek gerçekten zordur. yasin'in bir suçu yoktur.

  "hakan kaleciyle beraber çarpisiyor"
  hakan sükür silah arkadasi anzak petkoviç ile kapitalist düzene karsi beraberce çarpismaktadir.

  "yorum yapilmayacak kadar açik bir pozisyon. hakanin hareketinin açik bir faul oldugunu söylemek biraz zor gibi."
  yasin dilbilimsel sinirlamalarin disina çikarak hem yorum yapilmayacak pozisyona nasil yorum yapilir göstermis, hem de bu yorumu muallakta birakmayi basarmistir.

  celalettin-lee ikilemi:
  lee'nin sakatlanmasindan oyuncu degisiminin tamamlanmasina kadar geçen sürede yasin'in tam anlamiyla kilitlendigi söylenebilir. önce uzun bir süre yerde yatanin celalettin oldugunu iddia etmis ardindan düzeltmesine ragmen biraz sonra celalettin'in oyundan çikacagini belirtmis, degisikligin ardindan da "gökdeniz'den sonra erdinç celalettin de sakatlar arasina katilacak, cezalilar arasina katilacak" gibi komplike bir cümle ile olaya son noktayi koymustur.

  "volkan'in pasi hasan kabze'nin arkasina düsüyor"
  volkan galatasarayli olmadigindan ve pas atildiginda toptan oldukça uzak oldugundan pasin isabetsiz olmasi gayet normaldir.

  "serbest atisi galatasaray kullanacak, bu bir çift vurus"
  bütün atislar serbesttir, ama bazilari daha serbesttir. yasin burada sinirli serbest -iç islerinde bagimsiz, dis islerinde bagimli- yapida bir serbest vurustan bahsetmektedir.

  "13'e 14'lük bir esitlik faullerde"
  spiker kimliginin yaninda basarili da bir bilim adami olan yasin'in 2 arti 2nin 5 ettigini kanitlama yönündeki çalismalari devam etmektedir.

  "galatasaray savunmasinin sol tarafi bu dakikada yattara için özel anlam..."
  böyle bir cümleyi nasil kurabildigine kendi bile sasiran yasin onu tam bu noktada kesmis, toparlamaya çalisirken trabzonspor'un golü galatasaraylilarin kahkahalari arasinda gelmistir.

  "600 trabzonspor taraftari"
  maç basinda 800 olan taraftar sayisi 200 kisinin devre arasinda acilen horon tepmek üzere trabzona gitmesi gerektigi için 600'e düsmüs ama bu degisiklik yasin'in sahin gözlerinden kaçmamistir.

  "mondragon kaleyi vuruyor"
  fatih'in sutunun direge çarpip gol olmasina çok sinirlenen mondragon ekranlara yansimayan bir anda reklam panolarinin arkasina sakladigi çiftesini çikararak kaleyi vurmustur. sans eseri olayda yaralanan olmamistir.

  "arka tarafa seken top sekmiyor"
  arka tarafa sekmez görünen top aslinda sekmistir, ama sekmemistir de. buradaki zamansal paradoksu ancak yasin anlayabilmistir.

  "song ön tarafa çikislar yapiyor"
  normalde arka tarafa çikislariyla tanidigimiz song bu maçta herkesi sasirtarak ön tarafa çikislar yapmistir.

  "ribery'nin oyun alaninda kaldigi pozisyonlarda..."
  aslinda siki bir alkolik olan ribery çogu zaman oyun alaninda kalirken, begenmedigi bazi pozisyonlarda kenara gelip iki tek atmaktadir. bu konuyla ilgili rehabilitasyon çalismalari devam etmektedir.

  "hasan kabze'nin bu mükemmel kafasini bu golde yememek lazim"
  yasin bu golde hasan'in kafasinin yaninda yatmakla yetinmekte, onu yemeyi daha güzel gollere saklamaktadir.

  "120 dakikada gol yok"
  maçta aslinda gol falan olmamistir. hepsi bir yanilsamadir.

  not:bu listeye yasin'in hatasini farkedip düzelttigi, basi sonu farkli olan, anlatim bozukluklariyla dolu cümleleri katilmamistir.
 • 4 kasım 2010 fc porto beşiktaş maçı'nda; "şimdi porto çok tehlikeli bir noktadan korner kullanıcak" cümlesini sarfedebilmiş kişi.
 • veeeaa! (es) şimdiieeaa! (es) vur! (es) ahhgg! (es) goo.. (es) holosko! (es) olmuyor...(es) korner olması lazım(es) vermedi hakem...
  (pozisyon bariz auttur. kaçıran bobodur) böyle bir adamdır ilker amca.
 • arsene wenger'e kurt hoca diyeceğine kurt adam dedikten sonra ne yaparsa yapsın beni kendine daha fazla güldüremeyecek tecrübeli yorumcu.