şükela:  tümü | bugün
 • 5 ocak 2000 doğumlu voleybolcu. galatasaray kadın voleybol takımının sporcularından genç ve gelecek vaad eden bir smaçör. 2012'de neslihan demir güler çekildiği bir fotoğraf sonrasında şimdi 5 sene sonra kendisiyle aynı takımda görev alıyor.
 • bu akşamki dresdner maçında el yakan topları hiç çekinmeden değerlendirmiştir. merakla takip ettiğim yerli smaçörümüzdür.
 • bu yıl milli takım ile birlikte hem vnl de hem de avrupa şampiyonasında izleyeğimiz ve adını sıklıkla duyacağımız yetenekli genç smaçör.2018 sonlarında yaşadığı ağır sakatlık(çapraz bağları kopmuştu diye hatırlıyorum) sebebiyle 2 yıl gibi uzun bir süre voleybol oynayamamış ve 2020 ekim ayı ile birlikte sahalara dönmüştür.
  geçirdiği uzun ve ağır sakatlığa rağmen çok iyi bir dönüş yapmış ve yaşına ve yaşadığı sakatlık sebebiyle 2 yıldır voleybol oynayamamasına rağmen olgun,ayağı yere sağlam basan tertemiz bir voleybol oynamaktadır.komple bir smaçör olma yolunda da emin adımlarla ilerlemektedir.
  aynı zamanda karakteri de güzeldir.
  umarım bir daha böyle sakatlıklar yaşamadan gelişimine ve parlamaya devam eder.

  kendi kadar yetenekli diğer bir smaçör ise (bkz: derya cebecioğlu)
 • (bkz: 20 haziran 2021 brezilya türkiye maçı)'nın 3. seti itibariyle dikkatimi çekmiş olan milli voleybolcumuz.
  3. sette brezilya'yı smaçları ile dövdü adeta.
  yeni bir yıldız doğuyor ve buralar çok değerlenecek.
  başarılar dilerim...
 • kıvırcık saçlı kadın voleybolcu. iyi smaç vurur. karşında insan var. saatte 101 km yi aşan bir vuruş gerceklestirdi.
 • 2021 kadınlar voleybol milletler ligi'nde milli takım kadrosuna 9. maçlardan sonra dahil olmuştu. 20 haziran 2021 brezilya türkiye maçı'nda 10 sayı ile oynadı.
 • sakatlıktan çıkıp geldiği ilk milli takım turnuvasında "siz misiniz lan beni oynatmayan alın size" diyen bir performans vermiş, artık kanayan yara olan 4 numara pozisyonu için içimize su serpmiştir.
 • #119405895 şurada söyledik bu kızın bu sene milli takımda süre alması gerektiğini ki brezilya maçında da neden ısrarla takımda olması gerektiğini göstermiş oldu.vnl in en başından beri derya ile birlikte takımda olması gerekiyordu.tuğba iyi katkı veriyor ama tuğba nın kapasitesi derya-ilkin e göre çok daha az.manşet-defansı zayıf ki aksadığı zaman manşetten saklandığı çok oldu.hücumda topla çok yüksekte buluşamadığı için rakip bloğu yerleşmeden vurup dağınık blok ile yakalayıp sayı alabilir.ancak tekniği ve yüksekliği iyi olmadığı için sistem dışı denilen rakip takımın blok-defansı kurulmuş olarak hücum ettiği zaman çapraza döneyim diye ya fileye vuruyor ya blokta kalıyor yada blok out yapayım diye dıraşı vuruyor.hücumda en fazla hata yapan oyunculardan birisi olmuş oluyor bu sebeple.çünkü yeteri kadar iyi sıçrayıo yüksekte buluşamadığı için topla vuracak açısı da kalmıyor öyle olunca da bloktan kaçamıyor kaçsa da hata yapıyor.zaten ilkin ile yanyana oynadıklarında da görmüş olduk ilkin in tuğba dan daha uzun ve daha güçlü bir fiziği olduğunu.kenardan iyi destek verebilir ama as oyuncu olacak potansiyeli yok tuğba nın.oysa derya-ilkin in hücum kapasiteleri çok daha iyi çok yetenekliler ve as oynayabilecek potansiyele de sahipler ancak takımda şuan en büyük sıkıntı meliha-şeyma nın doldurduğu defansif smaçör pozisyonu.

  ne derya ne tuğba ne de saliha defansif smaçör açığını kapatacak durumda değiller.brezilya maçında da gösterdi ki bunu en iyi yapabilecek oyuncu da ilkin.manşette aksasa bile ki aynı maçta meliha-simge bile brezilya servislerine dayanamayıp kenara geldiklerini düşününce aksasa bile gayet iyi idare etti ki kız ilk kez bir maça çıkıyor ve ilk milli maçı.takımla uyum sıkıntısı da var üstelik.yaşına ve tecrübesizliğine rağmen gayet olgun ve soğukkanlı oynadı.

  giovanni en baştan derya-ilkin ikilisini kadroya almamakla çok büyük hata yaptı.tuğba yerine alınsa en azından as oynayacak bir smaçörümüz olabilirdi.
  umarım finallerde derya ya da şans verir de onu da görmüş oluruz takıma nasıl bir katkı vereceğini.

  olimpiyatlarda zaten gidecek kadro belli.derya-ilkin in kadroya girme ihtimali yok ama avrupa şampiyonası için mutlaka kadroya alınmaları gerekiyor.ilkin ve derya yı bir an önce takıma adapte edip tecrübe kazandırmamız gerekiyor.
 • milli formayı tuğba'dan çok daha fazla hak eden voleybolcu. milli takım kadroları açıklandığında boşuna ilkin ve derya neden yok diye tepki göstermedik. potansiyelini brezilya maçında gösterdi. zaten galatasaray'da da çok iyi bir sezon geçirmişti. bu yıl guidetti'nin saçma sapan oyuncu tercihleri yaptığı ortada ama bizim gördüğümüzü tvf görmek istemiyor niyeyse. en çok da olimpiyata ilkin yerine tuğba ve ayça vasıfsızının gidecek olmasına üzülüyorum.
 • gelecekte en çok ismini duyacağımız filenin sultanlarından bir sporcumuz. şut atmıyor füze atıyor resmen. tebrik eder başarılarının devamını dilerim.

hesabın var mı? giriş yap