şükela:  tümü | bugün
  • ilk goz agrisi, ilk isik demek. sabahın köründe doğan kızlara uygun bir isimdir. dogum sancisi çeken bir kadına "adı ne olsun" diye sorulduğunda, elinin koru dışında belirtebileceği alternatif bir kız ismi.
  • portakaldaki vitaminden hallice olduğum yıllarda ilk defa karnımda ağrılar hissettirip "noluyo bana lan" dedirten dişinin ismiydi bu..
  • best fm'de hafta içi günlerinde 22.00-23.00 arası program yapan seviyeli ve tatlı diili bayan dj. cengiz kurtoğlu ve özcan deniz şarkıları çalması ile ün yapmıştır kendisi.
  • vakti zamanında kendisine candy die hitap ettiğim, tamamen kişisel nedenlerle kaybolan ve bugün de yeniden ortaya çıkan gerçekten şeker bi arkadaştır kendisi, ho$tur, güzeldir, iyidir, dir dir dir kendisi. minimum ho$geldin demek lazım kendisine.
  • hayatımın anlamina verdiğim isim. ilknurlar "nur" saçarlar ve ilktirler. öylede kalirlar. *
  • onuncu nesil çaylak.
  • omzumun üstünden dikizlemek suretiyle, kulağıma doğru yüksek sesle kendisini, burcunu ya da kendisiyle alakalı herhangi birşeyi öven entryleri 'aa, dur dur dur bak, ne dio!' tepkileriyle okuyan, okutan, sevimli, çatlak kadın. (ha bi de yazdıklarımı düzeltir cinstendir kendisi; çatlak kadına 'mi acaba?' koyacakmışım efendim, insanlar gerçekten çatlak sanmasınmış.)

ayrıca annem olur kendileri.****
  • sonnur'un ablası
  • bu aralara kafamı allak bullak eden, haberi bile olmadan hayatımın tam ortasına yerleşmiş ve mantıklı düşünmeme izin vermeyen güzel kızın adı. (bkz: #24127314)
  • bir kadın ismi.

ama yalnızca bir kadın ismi olmakla kalmaz, hayatımdaki en özel yere koyduğum kadının ismidir. ara ara, böyle boş boş bakarım gözlerine (o çok anlamlı baktığımı söylese de) ve o sırada hiçbir şey düşünmem, tüm sorunlar, dertler kayboluverir.

sonra elini tutarım yürürken, hiç konuşmayız belki ama çok şey söylüyorumdur ben içimden. işin güzel yanı o da anlar ve duyar beni. ve ben de onu. bazı hislerin kelimelerle tarifi ve tanımı yok. olmasın da zaten, el ele göz göze daha güzel.

sonuç olarak; bir kadın ismi. hayatımın merkezi olan ve öyle kalacak olan kadının.