• ilk goz agrisi, ilk isik demek. sabahın köründe doğan kızlara uygun bir isimdir. dogum sancisi çeken bir kadına "adı ne olsun" diye sorulduğunda, elinin koru dışında belirtebileceği alternatif bir kız ismi.
  • portakaldaki vitaminden hallice olduğum yıllarda ilk defa karnımda ağrılar hissettirip "noluyo bana lan" dedirten dişinin ismiydi bu..
  • best fm'de hafta içi günlerinde 22.00-23.00 arası program yapan seviyeli ve tatlı diili bayan dj. cengiz kurtoğlu ve özcan deniz şarkıları çalması ile ün yapmıştır kendisi.
  • vakti zamanında kendisine candy die hitap ettiğim, tamamen kişisel nedenlerle kaybolan ve bugün de yeniden ortaya çıkan gerçekten şeker bi arkadaştır kendisi, ho$tur, güzeldir, iyidir, dir dir dir kendisi. minimum ho$geldin demek lazım kendisine.
  • hayatımın anlamina verdiğim isim. ilknurlar "nur" saçarlar ve ilktirler. öylede kalirlar. *
  • onuncu nesil çaylak.
  • omzumun üstünden dikizlemek suretiyle, kulağıma doğru yüksek sesle kendisini, burcunu ya da kendisiyle alakalı herhangi birşeyi öven entryleri 'aa, dur dur dur bak, ne dio!' tepkileriyle okuyan, okutan, sevimli, çatlak kadın. (ha bi de yazdıklarımı düzeltir cinstendir kendisi; çatlak kadına 'mi acaba?' koyacakmışım efendim, insanlar gerçekten çatlak sanmasınmış.)

ayrıca annem olur kendileri.****
  • sürekli göç alan bir kentin varoş mahallesindeki okula gidiyordum..
    sınıfımızda iki tane ilknur vardı, yan sınıflarda da iki üç ilkur.. hepsinin dersleri rezaletti.. orta 1 tarihinden "1" alıyorlardı.. coğrafyadan "2"..
    ayaklarında naylon ayakkabılar, iki üç kardeşleri de alt sınıflarda okurdu hep..
    anneleri gençti, onaltısında doğurmuştu daha, adını da ilknur koymuşlardı, ilk göz ağrısı niyetine..
    ilknurlar hep ablaydı, anaçtı ama kadersizdi bizim buralarda, okuldan çabuk ayırdı kader onları.. belki analarından 2-3 yaş sonra anne oldular, bilemiyoruz.
    sınıflarımızdaki eliflerin, mehmetlerin, banuların akıbetini az çok öğrendik ama ilknur'lar nerede ne alemde bulamıyoruz..
  • sonnur'un ablası
hesabın var mı? giriş yap