şükela:  tümü | bugün
 • cnn turk'te marketlerdeki paketlenmis tavuklarin 100% guvenli oldugunu soyleyen abla.

  gerek konusmasi, gerek gorunusu hicbir sekilde guven vermiyor.
 • an itibariyle cnn türk'te boy gösteren gıda endüstrisi savunucusu. neredeyse hızını alamayıp, gdo'yu ekmek arasına koyup, yiyin diyecek.
 • kendisi hakkında gıdahattı dergisi sorumlu yazı işleri müdürü - comart kurumsal iletişim hizmetleri genel koordinatörü demiş özel sektör neferi.

  az önce cnnturk'te proteinler hakkındaki yüzeyel bilgisiyle karşısındaki radyasyon onkolojisi uzmanına birşeyler anlatmaya çalışmıştır.

  bu ülkede konunun uzmanları o radyasyon onkoloğu gibi naif olmaya devam ederse böylelerine kalır ortalık. gerçekten üzücü.
 • (bkz: #64198228)
 • ambalajlı gıdaların doğal gıdalardan daha sağlıklı olduğunu savunan bir endüstriyel gıda savunucusu. böyle tipleri nasıl prime time'da televizyona çıkarıyorlar anlamak mümkün değil.
 • kendisini şu an cnn'de utanarak izliyordum ki, az önce programda dünya sağlık örgütünün verilerine dayanılarak ısıl işlem görmüş etlerin kanseri %18 arttırdığı söylenmesine rağmen, böyle üretim yapan bir tesisle ilgili söze " geçen bir yer gezdim, innanılmaz temiz, hijyenik " diye girmesiyle kanalı sessize aldım.

  kadın meyve suyundaki elma ile elmanın kendisi aynıdır da dedi. her şey marketlerde anbalajında satılsın, yeter ki daha çok kazanalım.

  kendisine şu belgeseli öneriyorum.

  (bkz: food inc.)

  edit: süt dedi, allah'ın insanlığa verdiği bir nimettir. anne de süt verir biliyorsunuz. bunları söyledi evet.
 • yine cnnturk'e çıkmış, yapmacık samimi tavırlarla konuyu bulandırarak büyük şirketlerin çıkarlarını savunan kadın.

  bu tiplerin karşısına bilim adamı, akademisyen çıkartmayın allah rızası için.
  onlar fazla kibar geliyor buna.
  aha şu an greenpeace'i göreve çağırıyor canım benim.
 • düz halk.
 • an atibariyle cnn türk gundem özel'de gıda konusunu tartısmak uzere uzman olarak davet edilmiş. kimdir nedir baktim, turkiye gıda ve icecek dernekleri federasyonu genel sekreteriymis. "ambalajlı ürünler sağlıklıdır, ben evime ambalajsız ürün sokmam, zira bu ürünler denetleniyor" şeklinde, sekreterliğini yürüttüğü kurumun ticari kaygılarını derinden güttüğü izenimi uyandırmaktan ziyade samimi olduğu intiba uyandıran söylemlerde bulundu. ambalaj-sağlık ilişkisi uzerine kurduğu bu tezini desteklemek ve bir nevi yaklaşımının geçerlilik ve güvenilirliğini de pekistirmek için anne-babası kanser olan ve kanserle uzun yıllar yüzleşmek zorunda kalan bir evlat, bir insan olarak bu düşünceyi one sürdüğünü belirtti. hızının hattı hudutu olmayan bu açıklamalarına itiraz eden gastroenterolog dr. hakan güveli; "anne baba örneğiniz naif ama bilimsel anlamda geçersiz, iddianızı ispat için meta-analiz araştırmalarına ihtiyac var, zaten mevcutlar da incelendiğinde sizin savınız yanlışlanıyor, ambalajlı ürünler koruyucu madde iceriyor ve bu oran arttıkça insan sağlığına zarar veriyor" minvalinde cevap verdi ama ne çare! psikolojik rehberlik ve danışmanlık lisans mezunu ilknur hanım kendi uzmanlık alanı olan konuda, elbette, hakan bey'in bu bilim dışı, gayr-ı ciddi ve akla mantığa yatmaz açıklamasını tebessümle karşıladı. ılknur hanımın hemen yanında oturan diger katılımcı prof. tamer bey de "bilim dışı hakan bey"e sert, ilknur hanıma destek çıkarak"dünya nüfusu olmuş 7 milyar küsur, bu kadar insanı raf ömrü uzun olmayan urunlerle nasıl besleyeceksiniz, yam yam olup seni beni mi yesinler" deyip, haklı bir serzenişte bulundu, ayrıca bu "ne yani bizi mi yesinler" argümaniyla da bilim dünyasına da onemli bir ivme, gerçekçi bir yaklaşım kazandırdı. hatta an itibarıyle program sonunda tgdf genel sekreteri, psikolojik danışmanlık ve rehberlik lisans mezunu ilknur hanım diğer bir prof'a da sert çıkarak, "ambalajlı
  ürüne can kurban, bilimin ta alnına kına yakam" dedi ve noktayı koydu. ben ikna oldum. bundan sonra oyum ambalajlı ürüne, allah senden razı olsun ilknur hanım. bu arada sayenizde pdr okumaya karar verdim, mezun olunca gastroenteroloji alanında devrim yapıcam, sözüm söz!