şükela:  tümü | bugün soru sor
 • cnn turk'te marketlerdeki paketlenmis tavuklarin 100% guvenli oldugunu soyleyen abla.

  gerek konusmasi, gerek gorunusu hicbir sekilde guven vermiyor.
 • kendisi hakkında gıdahattı dergisi sorumlu yazı işleri müdürü - comart kurumsal iletişim hizmetleri genel koordinatörü demiş özel sektör neferi.

  az önce cnnturk'te proteinler hakkındaki yüzeyel bilgisiyle karşısındaki radyasyon onkolojisi uzmanına birşeyler anlatmaya çalışmıştır.

  bu ülkede konunun uzmanları o radyasyon onkoloğu gibi naif olmaya devam ederse böylelerine kalır ortalık. gerçekten üzücü.
 • (bkz: #64198228)
 • yine cnnturk'e çıkmış, yapmacık samimi tavırlarla konuyu bulandırarak büyük şirketlerin çıkarlarını savunan kadın.

  bu tiplerin karşısına bilim adamı, akademisyen çıkartmayın allah rızası için.
  onlar fazla kibar geliyor buna.
  aha şu an greenpeace'i göreve çağırıyor canım benim.
 • düz halk.
 • an atibariyle cnn türk gundem özel'de gıda konusunu tartısmak uzere uzman olarak davet edilmiş. kimdir nedir baktim, turkiye gıda ve icecek dernekleri federasyonu genel sekreteriymis. "ambalajlı ürünler sağlıklıdır, ben evime ambalajsız ürün sokmam, zira bu ürünler denetleniyor" şeklinde, sekreterliğini yürüttüğü kurumun ticari kaygılarını derinden güttüğü izenimi uyandırmaktan ziyade samimi olduğu intiba uyandıran söylemlerde bulundu. ambalaj-sağlık ilişkisi uzerine kurduğu bu tezini desteklemek ve bir nevi yaklaşımının geçerlilik ve güvenilirliğini de pekistirmek için anne-babası kanser olan ve kanserle uzun yıllar yüzleşmek zorunda kalan bir evlat, bir insan olarak bu düşünceyi one sürdüğünü belirtti. hızının hattı hudutu olmayan bu açıklamalarına itiraz eden gastroenterolog dr. hakan güveli; "anne baba örneğiniz naif ama bilimsel anlamda geçersiz, iddianızı ispat için meta-analiz araştırmalarına ihtiyac var, zaten mevcutlar da incelendiğinde sizin savınız yanlışlanıyor, ambalajlı ürünler koruyucu madde iceriyor ve bu oran arttıkça insan sağlığına zarar veriyor" minvalinde cevap verdi ama ne çare! psikolojik rehberlik ve danışmanlık lisans mezunu ilknur hanım kendi uzmanlık alanı olan konuda, elbette, hakan bey'in bu bilim dışı, gayr-ı ciddi ve akla mantığa yatmaz açıklamasını tebessümle karşıladı. ılknur hanımın hemen yanında oturan diger katılımcı prof. tamer bey de "bilim dışı hakan bey"e sert, ilknur hanıma destek çıkarak"dünya nüfusu olmuş 7 milyar küsur, bu kadar insanı raf ömrü uzun olmayan urunlerle nasıl besleyeceksiniz, yam yam olup seni beni mi yesinler" deyip, haklı bir serzenişte bulundu, ayrıca bu "ne yani bizi mi yesinler" argümaniyla da bilim dünyasına da onemli bir ivme, gerçekçi bir yaklaşım kazandırdı. hatta an itibarıyle program sonunda tgdf genel sekreteri, psikolojik danışmanlık ve rehberlik lisans mezunu ilknur hanım diğer bir prof'a da sert çıkarak, "ambalajlı
  ürüne can kurban, bilimin ta alnına kına yakam" dedi ve noktayı koydu. ben ikna oldum. bundan sonra oyum ambalajlı ürüne, allah senden razı olsun ilknur hanım. bu arada sayenizde pdr okumaya karar verdim, mezun olunca gastroenteroloji alanında devrim yapıcam, sözüm söz!
 • ambalaj sevdalisidir. bir sonraki katildigi programda "ambalajli urunleri ambalajindan cikarmadan, birlikte yiyin. vitamini ambalajinda!" derse sasirmayiz artik.

  biz yemiyoruz. sen tum sulalene yedirmeye devam et.
 • katıldığı programlarda gördüğüm kadarıyla oldukça dominant bir kadın. kendi söylediğini kanıtlamak için anında kanıtlara başvuruyor. o an yanında kanıtlayacak materyal yoksa hemen mail atıp bulduruyor. hafiften sinsilik sezmiyor değilim ama.
 • az once katildigi gundem ozel programini izlemek suretiyle tanistigim sahis.
  tesaduf de olsa okursaniz tek basiniza program formatinin icine etmeyi basarmissiniz.
  neyi savunuyor oldugunuzun hic bir onemi yok, hakli olsaydiniz dahi bu kadar saygisizca bir uslupla o akademisyenlerle konusuyor olmaniz seviyenizi gayet ortaya koymus durumda.
  deniz bayramoglu'na da sasirdim acikcasi bu tarz insanlari cikarmazdi genelde yada ben rast gelmedim.
 • "cehalet ne güzel şey lan her şeyi biliyorsun" sözünün üzerinde vuku bulmuş hali.