• ar italim terbiye kurulu başkanının yıllardır iyi öğretmen yetişmiyor eski öğretmenler daha iyiydi üniversiteler milli eğitimin istediği gibi öğretmen yetiştiremiyor açıklamasının ispatı olan benimde mezun olduğum bölümdür.
    o kadar saçma sapan dersler vemişlerki bize eğer üniversitede kalıp da mühendislere matematik dersi anlatmayacaksan aldığımız derslerin hiç bir anlamı yokmuş hakikaten.
    analiz1,2,3,4 linear cebir 1,2 kompleks analiz 1,2 topoloji,diferansiyel denklemler soyut cebir 1,2 diferansiyel geometri (allah aşkına bu nasıl bir isimdir) aldığım bu derslerin şu 5 yıllık ilköğretim hayatımda bana bir faysaı olmadı ve hiçbirini hatırlamıyorum bile.
    olayın saçmalığı şurada ilköğretimde matematik dersinde anlatılan tüm matematik konularını ve sorularını bir lise 2 öğrencisi bile gözü kapalı çözebilir olay bunları nasıl anlatacağını bilmektir o öğrencilere işte ilk mat bölümü bunu bizlere vermedi bu yüzden türkiyede sbs de matematik net ortalaması 2 yada 3 gibi komik rakamlar çıkıyor.
    bütün konuları nasıl anlatacağımı ben kendi kendime deneme yanılma yoluyla öğrendim bu kadar ileri düzey matematik derslerini bize niye verdiki bu bölüm.
    allahtan şu an itibariyle geometri öğretimi özel öğretim yöntemleri gibi dersler yeni yeni adam gibi işleniyor ama 2010 öncesi mezunların çoğu derse sadece elinde tebeşir ve silgi ile giriyor ders kitabını da doğru dürüst kullanmıyor bende dahil.
  • kpss'de bu sene taban puanı 86 küsürü bularak, öğretmenlik branşları arasında zirve yapmış;osym'nin 2008 yılı verilerine göre kpss eğitim bilimleri sınavına giren 5925 kişi olmasına rağmen atanan kişi sayısının giren sayısının %25ini karşılamadığı ve aradaki farkın her yıl arttığı bölüm. bu bilgiyle birlikte bazı okullarda, ücret karşılığı matematik derslerine giren polislerin, formasyonu olmayan lisans mezunlarının vb. olması da ayrı bir başlık konusudur.
    (bkz: zenon paradoksları)
  • tercih yapılırken "öğrencilere en zor karekök öğretiyola ne kadar zor bir bölüm olabilir ki?" diyip yüksek matematiği en zirvelere kadar taşıyan bölüm.
    kafa yemek için de birebirdir. yine de bir öğrencinin anlattığınız konuyu anlamasi ve soruyu çözebilmesinin verdiği mutluluk tarifsiz oluyor :)
  • öğretmen atamalarında 3562 ilk atama sayısı ile 3. sıradan atama listesine girmiş branş.

(bkz: yetmez ama evet)
  • dört yıllık bir lisans programıdır. genelde 130-140 kredi arası programlarla yürütülür. son yıllardan rağbet görmesinin ve puanlarının eski verilere göre daha yüksek olmasının sebebi diğer branşlara göre daha çok kişinin atanmasıdır.

http://www.memurum.biz/…uanlar-ve-kontenjanlar.html
  • kendilerine üniversite zamanlarında imöcü diyen branş öğretmenleridir. gıcık, kıl olanları ise "imö değil o imeğğğğ" derler.

gıcık, kıl olanları: ilkokulda bıyıkları terlemiş, sübek saçlı, esmer, dişlek, çirkin fiziksel özelliklere sahip "örtmeniiim ödevv vardığğ" çığırtkanlığı yapan tiplerdir. erkek olanlarını betimlemek isterdim ama çok üşendim.
  • ortalama bir ortaokul mezunun bu işi ancak ortalama bir ortaokul mezunu düzeyinde yapabileceği, benim eğitimini aldığım kadarıyla matematiği ilköğretim seviyesinde anlatmanın oldukça zor olduğu, matematiğin mantığını genç dimağlara kavratmanın binbir türlü zorlu yolunun bulunduğu meslektir.
  • "şimdi ben bu konuları o ufak bebelere anlatmıyacağım sonuçta eee niye görüyorum?"dedirttiren bölümdür.ha benim gibi ikinci sene çalışırsam belki buna gelmez diyip seçerseniz artı 'ne yani yazılıda ispat mı yazacağız şimdi biz?'dedirttirir.dedim.halla a)1/2 b)0 c)1 d)11!!11!! e)11!!!1111!!!11!!! (evet 1.sınıfım daha)tarzı şeyler bekliyorum yazılı kağıdında ama boşuna bekleyiş.
    bu bölümün güzel bir artısı var tabiki o da kpss de atamada 3. sırada oluş.
    hadi atanamadın hayatını özel ders vererekte kurtarabilirsin.kurtarılabiliyormuş.
    eksisi var mı kuzular?bana göre görsem neye yarar dediğim dersler var ama buna da güzel cevap var."kpss de güzel bir puan almaya yarayacak o dersler."bu bizim eğitim sistemimizin yegane mottosu.(kpss mi illa ygs/lys teog seç beğen yaz baba)
  • matematik öğretmenliğinin ikiye ayrıldıktan sonra ilköğretime bakan kısmı. orta öğretimi sadece matematik öğretmenliği olarak geçer.

kpss atamaları diğer öğretmenliklere oranla iyidir. matematik öğretmenliğinden kat kat iyidir.

edit: "kpss ataması" söz öbeğini sevmedim ama buraya yakıştı. edit' le orjinal entryi değiştirmedim. fikir belirttim:)
  • branşım.

genç meslektaşlarıma yarınki sınavlarında başarılar diliyorum. umarım istediğiniz sonuçları alır ve atanırsınız.
hesabın var mı? giriş yap