• öyle troll mroll değil copyright milli! eğitim bakanı imzalı taş gibi belgeyle ispatı olan hadisedir.

(bkz: http://www.bakiselamlar.com/…d=3:newsflash&itemid=1)
  • durmak yok, yola devam gençler. bizde bu arap hayranlığı olduğu sürece ilköğretime arapça dersi koymak kesmez bizi, arabistan'dan hoca getiririz evelallah.
  • ingilizce ve arapça neyse de hala bu ülkede doğru düzgün ana dilini konuşamayan yazılı olarak kendini ifade edemeyen bir sürü öğrenci var. bu öğrencilere üstüne bir de arapça öğretilirse düşünün artık eğitimin kalitesini.

son yıllarda bolca göze çarpan eğitim sisteminin içine etme operasyonlarından sadece bir tanesi arapça dersleri. bomboş, odun gibi bireyler yetiştiriyoruz arapçayla da sıçtığımızın üzerine tüy dikmiş oluruz artık.
  • diyanet işleri başkanlığından milli eğitim bakanlığı kadrolarına geçişi hızlandıracak uygulama. aynı zamanda katsayı uygulamasının kaldırılması ile imam hatip mezunlarına da yeni kapılar açılmıştır. ha bu arada, öğretmenler başka işlere yönelmeli.
  • size bu yetmez, arabın zekerinin de tadına bakmanızı tavsiye ederim dedirtendir.
  • talim ve terbiye kurulu başkanlığı'nın 2011 yılı, 141 sayılı kararıyla, ilköğretim programına; 4-5. sınıflarda 2012-2013, 6-8. sınıflarda 2013-2014 öğretim yılından itibaren konulmuş derstir arapça.

bu habere hala inanmayanlara talim terbiye kurulu resmi web sitesindeki link şuradadır:
    http://ttkb.meb.gov.tr/…rogram.aspx?islem=1&kno=171

programı indirip ilk sayfasındaki, ömer dinçer imzalı talim ve terbiye kurulu başkanlığı kararı da görülebilir.
    arapça böylece -bildiğim kadarıyla- ilköğretimde (4-8. sınıflar), ingilizce, almanca ve fransızca'dan sonraki ilk yabancı dil olmuştur.

bakarsınız ilköğretimde öğrendiğimiz ingilizce ile ingilizce konuşulan ülkeleri fethettiğimiz gibi, öğrendiğimiz arapçayla da arap ülkelerinde iş imkanı bulur çocuklarımız!!!

neyse ki kuran arapçasıyla bugün kullanılan arapça aynı değilmiş. içim rahatladı, yarınlara güvenle bakasım geldi.

iyi niyetin (!) bu kadarına da yuh artık!
  • geleceğe daha güvenle bakmamızı sağlayacak uygulamalardan biri.

umarım yakın zamanda arapça ile birlikte kur'an ilimleri ile ilgili dersler de belli seviyede müfredatta yer alır.

ayrıca 9 yıl öncesinden bugüne baktığımızda;

(bkz: hayaldi gerçek oldu)
  • tarih dersinde sümer , hitit , antik yunan devletleri hakkında bilgi verildiği için sümerce, hitit dili ve latinceyi öğrenmek zorunda olduğunu hisseden bünyelerce normal karşılanan karar.
    tarihine yabancılaşma mına koyim anadolu medeniyetler potası değil mi hepsini öğren sırayla işin ne.
hesabın var mı? giriş yap