şükela:  tümü | bugün
 • 7 ya$indaki bunye tarafindan her $eyiyle a$iri ciddiye alinan, bu yuzden ornegin sinif ba$kani olmanin ilerleyen yillarda grup sex'le yakalanabilecek zevki verebildigi yer.
 • 1980 evın karshısındaydı ben bacak kadardım tuutturmushtum gıtcem dıye careyı goturup yazdırmakta buldular. bordoydu duvarları dıasarıdan shato gıbı gelırdı kavak aaagachları felan mystıc bı ortam sanırdım gıdınce annadım kı kırmızı elmalardan bashka mıstızım yokmush ortamda
 • insan hayatının en önemli başlangıç noktası
 • bir insanin en mutlu oldugu seneler olarak telakki edilebilir bu donem. okuldan cikilir gunduz, eve gelinir yemek yenir, odevler biter, cizgi film izlenir, sokaga cikilir. ileriki yillarda uzerimize binecek msuliyetlerden bihaber, doya doya yasanir...
 • her haltin ezberletilmeye calisildigi ve ruh sagligini en cok ekileyen okul.
 • sadizmin doruk noktalara çıkabildiği mekan
  (bkz: ilkokul ödev dereceleri)
 • ilkokul yuvaya gitmemi$ biri icin sosyal hayata geci$in ba$langicidir. artik masmavi ya da kapkara bir deli gomlegi ve sacmasapan, tek ozelligi utulendikten sonra nefis kokmak olan beyaz bir cisim* ile alemlere akma vakti gelmi$tir. ilk gununu coktan unuttum gitti, hatta tahminen yalnizca %2'lik bir kismini hatirliyorum ama $oyle bir donup de bir ilkokul bahcesine baktigimda, ortamdaki safligi gorebiliyorum. masum suratlar ve pisletilmemi$ kalpler goruyorum. i$i gucu ko$mak ve 2 ile 3'u carpmaktan ibaret minikler goruyorum, bu beni mutlu ediyor. hepsinin suratinda "birak da her $eyin farkina varip moralimizin icine sicilana kadar gonlumuzce sacmalayalim, amacsiz olalim." ifadesi var. sanirim ilkokul bir seraydi.

  hayatimizin ilk sumuk yiyenini, ulu orta yerde altina sicanini, ilk orospu cocugunu, ilk en guzel kizini gordugumuz yer ilkokuldur buyuk bir ihtimalle. ilkokul be$ sene boyunca yakla$ik 150 bin kokulu silgi kaybedip yeniden almaktir. ilkokul beslenme cantasinin boyunda olu$turdugu kizarikliga ve yanma hissine edilmesi gereken ilk lafin isminin kufur oldugunun ogrenildigi yerdir. ozetle bir cok tecrubenin yatagidir.

  ilkokul zamanimda muzlu sut benim icin $u an smirnoff neyse oydu, tasolar, futbolcu kartlari, c64 kasetleri vesaire. hayatimda bunlardan daha degerli $eylere asla ve asla sahip olamiyacagimi sanip kendimi mutlu ederdim.

  ayrica ilkokul suruyle ali$kanligin da edinildigi bir camiadir. ovunerek anlattiginiz ya da hayatinizda kimseye anlatmadiginiz ali$kanliklarinizin buyuk bir kismi ordan uremi$tir, bu acidan bir besi ortamidir ilkokul.

  ilkokul, iyiyle kotunun henuz kendini gosterecek firsati tam anlamiyla bulamadigi, kalplerin sadece tasoda kokulmek veya elma agacina isminin yazilmamasi ile kirilabildigi, etrafa bo$ bo$ bakarak 5 sene gecirilen ve ortaokulda her dersin farkli ogretmeni olacagini du$unerek zihinsel masturbasyon yapilan bir platformdu.

  her ne kadar $u yaziyi okuyan bir insan benim fazla geli$mi$ "ilkokul gunlerine veda etmek uzere olan bir velet" oldugumu du$unebilecek de olsa -cunku bu tarz yazilar amerikan senior gencliginin mezun olmadan 1 ay once menstruasyon dongusune girmi$ bir bunyeye sahip bir genc kiz gibi bunalim bir hal icerisinde saga sola yazdiklari "gidiyorum ama burdayim" tarzi $eylerle kar$ila$tirilabilir- o zaman o kadar beynim yoktu hem zaten sozluk de yoktu $i$tin mi lan diyerek bitiriyorum.
 • okulun sadece okumayı sökmek,bezirgen başı oynamak ve şarkı söylemekten ibaret olduğu sanılan kırmızı kurdelalı 1. sınıfın ardından yavaş yavaş havuz problemleri sponsorluğunda gerçek okul kavramıyla tanışılan deneysel bir dönemdir.
 • kimileri tarafından faşizan bulunsa da erdemli bir insan olmaya her sabah yemin edilen* ama küçücük kafaların bunu düşünmeden yaptığı, ne yazıktır ki pek az öğretmenin "her sabah neye yemin ediyorsunuz düşünün" demeyi akıl edebildiği eğitim kurumu.
hesabın var mı? giriş yap