şükela:  tümü | bugün
  • seneler sonra karşılaşıldığında insanın geçen yılları fark etmesini sağlayan kimselerdir. o minicik, bıdı bıdı kızların büyümüş, hayal meyal hatırlanan annelerinin* kopyaları olmuş hallerini görmek ayrı bir dumur yaşatır. altına çiş yaptığını hatırladığınız arkadaşınızın gayet kendinden emin sesi ve tavırlarıyla napiim ya avukat oldum ben de staj mıtaj da bitti çalışıyoruz demesiyle, parmağındaki nişan yüzüğüyle çocukluğunuza ait bir simanın hayatının sonraki yıllarına bir hızlı bakış atar, yıllardır görmediğiniz kardeşinizle karşılaşmış gibi hissedersiniz*
  • 8 yıllık temel eğitime geçildiği için nesli zamanla tükenmekte olan insan grubu...ilkokul başkadır ilköğretime benzemez genellemeside yapılabilir.
  • nikahında gelinliğine altın iliştirdiğiniz kimsedir.'ulan iyice evde kaldık anasını satim.' düşüncesi uyandırır insanda.
  • habire taşınan ebeveynlere sahip çocukların, yaşamlarının sonraki evrelerinde karşılaşma, karşılaşsa da tanıma olasılığının olmadığı kişiler.
  • şu ortalığı kasıp kavuran feysbuk çılgınlığında bu denli kıymete binmeleri ilk değildir.
    üç buçuk sene öncesini hatırlayalım: feysbukçu kitlenin şu an yivrenerek baktığı yonja da ilk açıldığında ilkokul arkadaşlarını buldurma* misyonunu üstlenmiş; sitenin atmosferini beğenmeyenler, rahatsızlık duyup gene de takılmaya devam edenler için bu ilkokul arkadaşlarını bulma hadisesi "ne işin var o zaman" diyenlere karşı öne sürülen bir gerekçe olmuştu.
    bakınız: http://sozluk.sourtimes.org/…asp?t=yonja&kw=ilkokul
  • allaaaan boklusudur.

hala yan apartmanda komşum olmasına rağmen karşılaştığımda ve sohbet ederken burnuma o günlerden kalan bir bok kokusu gelir.
    facebook'a üye olmama bile değmez ayol...

(bkz: #7568415)
  • beraber okuma-yazma öğrendiğin fiskobirliğin dağıttığı fındıkları yediğin yerli malı haftası kutladığın müsamerelerde şarkı söylediğin yüzlerini zor hatırladığın arkadaş çeşidi. hatta onlarla beslenme teneffüslerinde beraber beslenmişliğinde vardır.
  • beslenme cantasındaki haslanmıs yumurta kokusuyla bunyeye nufuz eden arkadas turu
  • internete giriş amacımız. her yerde onları ararız yıllar sonra. hiçbirini yıllarca arayıp sormasak da sanal alemde onların büyüdüklerine dair bir fotoğraflarını görmek bize büyük mutluluk verir. bilumum arkadaşlık sitelerinde onları arkadaş listemize eklersek dünyalar bizim olur. süper yaratıklardır kendileri.
  • hayallerdeki süper yaratıktır. o yıllardan kalan saflıkların, oyunların, cartlar ve curtların şimdiye kalmadığı çok barizdir. ne sen ilkokuldaki sensindir, ne o ilkokudaki odur. aramak, bulmak büyüdüğünü görmek vs. kanımca gereksizdir.

zira benim de hep arayasım gelirdi, bi gün aradım. açtı çocuk, çok yakın değildik ama ilkokul arkadaşımdı, ben ise lise 2 deydim. "naber ya ben hede" dedim, baygın bi sesle "ha iyi, sen?" dedi. diyecek bişe bulamadım, iyiyim dedim ve kapattım. o sinir ve hayal kırıklığım hala gözümün önünde.. çocuk uyuşturucu bağımlısı olmuş sonradan öğrendiğim kadarıyla... ey gidi günler, nerde o ilkokuldaki saf velet, nerde o moron...

edit: şimdi hatırladım ilkokulda da morondu lan o...