• sınıf öğretmenimiz çarpma işlemini anlamayan bir arkadaşımızı ensesinden tutup tahtaya çarparak, çarpmanın ne olduğunu anlatmaya çalıştığı zamanlar...
  • ilk gün sırf heves ettiğim için boş beslenme çantasını da okula götürmem. 2. sıraya oturmam ve sıra arkadaşım selçuk.

ilk gün çantasını kaybeden aslı. ve evet aslı, unutamam.

bir ara "hayriye mi yoksa?" diye düşünüp "yok yok aslı" diye karar kılmam.

aslı konusunda rakibim diğer selçuk. ispanya ile bağı olan, ispanyolca bilen ve hatta arada ispanyolca şarkı söyleyen selçuk.

ilk okuyabildiğim fişin "leyla bal al" olması. kapağında mickey mause olan fiş defterim vardı.

öğretmenimin kokusu, gülümsemesi.
  • 1. tahta boyundan fazla öğretmen
    2. beleş dağıtılan çikolata
    3. 4 kişi oturduğumuz tekli uzun sıra
    4. kapıda bekleyen anneler
    5. altına işiyen kankiler
  • "f" harfinin şeklinin aklıma kazınmış olması.
    hiçbir harften bu kadar etkilenmemiştim, "f"yi görene kadar, sonrası çorap söküğü..
  • bir gün önceden barış manço'nun arkadaşım essek şarkısını tahtada çıkıp söylemek için ezberlemiştim ve tahtaya çıktım söylemek için şarkının bütün sözlerini unutmuştum
  • okulun ilk günü babam gidince ağlamam.

ilk teneffüs zilinin ardından çantamı alıp eve gitmeye çalışmam hocanın beni uyarması.

dayak atan hoca.

dayak yiye yiye moronlaşan arkadaşlar.

arkadaşımın fişimi çalması ve benim bu yüzden dayak yemem.

yine bir arkadaşın batistuta tostçunun arabayı devirip kaçtı diye bana iftira atması ve benim fena dayak yemem. tost arabası benin 5 katım.

öğretmenimizin solcu biri olması.
  • ilk gun bitiminde ablamin okuldan beni almaya gelince eve giderken sohbet sirasinda bana ogretmenimin adini sormasi benim de 'mercimek' demem. o da sasirmis allah allah mercimek diye isim mi diye ama cok uzatmamis.

sehriye hocama burdan selamlar..
  • sümüğü sıranın altına silen çocuklar..

yıl sonunda altına baktığımda (bkz: insuyu mağarası) gibiydi
  • harfleri en çabuk öğrenen, en güzel yazı yazan, uzun yıllar sınıf başkanlığı yapmam.
  • anasinifina gitmedigimden diger arkadaslarin biraz geri kaldigimi farkedebiliyordum. okulda herkes her yeri biliyorken ben tuvaletin yolunu 1-2 gun sonra ogrenmistim. bir ay kadar sonra sinif baskani secilecek dedi hoca aday olmak isteyenler el kaldirsin dedi 3-4 kisi el kaldirdik. nasil yaptim bunu bilmiyorum ama el kaldirdim.

sinifin en caliskan kizi betul meger beni seviyormus ve butun kizlara bana oy vermesini soylemis. bi iki tane de komsu cocugu da oy verince bana, bi anda sinif baskani oldum. ınanilmaz bi sorumluluk duygusu ile okul hayatima sinif baskani olarak basladim.

betul ve ailesi o sene almanya'ya tasindi diye hatirliyorum bi daha da hic gormedim onu. keske konusma firsatim olsa.
hesabın var mı? giriş yap