şükela:  tümü | bugün
  • resmi eğitim kurumlarında okul öncesinden 5. sınıfa kadar eğitim gören yaklaşık 7 milyon öğrenciye yönelik yeni uygulama. vatana millete hayırlı olsun. atatürk'ün koyduğu gürbüz çocuklar hedefine ulaşmaya yönelik önemli bir adım daha atılmıştır. süt üreticisi de bayram etsin.
    http://www.zaman.com/…grencilere-her-gun-bedava-sut
  • yıllar önce de gerçekleştirilmiş olan uygulama. en azından izmir'de, öğrenim gördüğüm ilkokulda bize dağıtırlardı, hatta 200 ml sütleri biriktirip kendimce puding yapardım onları ve dimesti markası yamulmuyorsam. sonra nedense dağıtmayı kesmişlerdi. ergenekondan olsa gerek.
  • 12 haziran 2011 milletvekili genel seçimlerinde chp'nin vaatleri icinde yer alan proje. chp secimlerden once "her öğrenciye günde 1 öğün süt ve 2 tas öğle yemeğini ücretsiz sağlayacağız" dediginde para nerde, butceyi nereden bulacaksaniz diyen akp kurmaylari ve secmenleri bugun cocuklara sut veriyoruz, cok orijinal bir fikir, hayaldi gercek oldu diye karsimiza cikacaklar, hayirli olsun.
  • 90lı yıllarda izmir'de ilköğretim öğrencilerine yönelik uygulandığından adım gibi emin olduğum olay. bir dönem 200ml büyük bir firmanın ürünü dağıtıldı. bir dönem de yerel mandıra kooparatiflerini desteklemek adına yerel sütler dağıtıldı. ama o zamanlar ümraniye çöplüktü, metrobüs yoktu.
  • chp'nin fikriymiş. akp'nin yaptık diye övünmeye hakkı yok o zaman. misal radyonun resimlisi de benim fikrimdi imkan verilse yapacaktım. millet lafa değil eyleme bakar. üstelik bu iş orjinal bişey değil zaten. benim hatırladığım 90ların başında findik, süt, kuru üzüm ara ara da olsa dağıtılmıştı misal. mesele orjinalliği değil böyle bir uygulamayı uzun yıllara yayabilmek. sen chp vaadetmişti onun fikri dersen komik duruma düşersin.
  • laktoz duyarlılığı olmayan öğrenciler için faydalı olabilecek bir uygulamadır.
  • o değil de habere fotoğrafı basılan çocuğun gözlerine bittim, çogzel. sütü resmen sömürüyor.
  • yillar onceki uygulamada, anadolu'nun bazi yoksul kentlerindeki ogrencilerin buyuk kismini, karin agrisi sikayetiyle hastanelik etmis uygulama.
    cok acidir ki, hic sut icemeyen ve bunyeleri sute aliskin olmayan cocuklarda reaksiyona sebep olmustur.
  • sütler kaliteli olursa, güzel bir uygulama olup bir çok fakir çocuğun süt görmesini sağlayıp daha sağlıklı nesiller yetiştirecek olan uygulamadır.
    suyu az karıştırsalar bari!
    sen chp'nin fikriydi dersen komik duruma düşersin dersen asıl komik düşersin diyeceğim ama klasik akp ahlakı olduğu için düşmezsiniz. sizin dünyanızda fikri haklar diye bir şey yok. intihal suçlamasıyla profesörlük ünvanı elinden alınan eğitim bakanı ömer dinçer'i destekleyen klasik taban zaten ne olacak?
  • ilkokul yıllarımda dönemin hükümeti çernobil olayından dolayı radyasyonlu diye yurt dışına satamadığı fındıkları bizlere dağıtmıştı. umarım aynı bokun laciverti olmaz.