şükela:  tümü | bugün
  • emine öğretmenim, seni çok seviyorum. 28 sene önce küçücük bünyeme yaşattığın tüm güzellikler için.

nurlar içinde uyu.
  • sevgili aynur soyluoğlu
    kızın ireme aşıktım, o da beni seviyordu. biliyorum sınıfında kendi kızından daha çalışkan ve zeki birine katlanamazdın. başından beri sinsice planladın her şeyi. önce onunla oturduğum sırayı değiştirdin. artık teorik olarak 4 m, psikolojik olarak kilometreler dizmiştin aramıza. mektup ağı kurmak zorunda kaldık. teneffüslerde bizim tanrı katı gördüğümüz öğretmenler odasına kızını da götürmeye başladın sonra. öğle arasında anamın hazırladığı ilkellik ve taşra kokan beslenmemden yedirmedin ona. oysa ben ilerde doğacak çocuklarımız sağlıklı olsun diye organik beslensin isterdim. beden dersinde yakan top oynarken, her can alışımda onu ortaya almayayım diye, hep vurucu yaptın kızcağızı. sana inat o da hep bilerek can atardı bana canını yediğim. tüm bu baskıların bizi yıldırmayınca tayinini istemek zorunda kaldın tabi. karneleri dağıtırken onu getirmeyerek son kez görüşmemizi engellemek istemiştin. ama hayır, yanıldın öğretmenim. karnemi alır almaz okulun kapısının önünde sabırla bekledim. sevdiceğimin arabanın içinde olduğunu biliyordum. beni görünce koşarak yanıma geldi. ve hazır mısın aynur soyluoğlu, kuzenim fotoğrafımızı çekti. onu gamzeli yanaklarından ilk ve son kez öptüm. o fotoğraf hâlâ albümümün baş köşesinde duruyor. unutmama engel olamadın sevgili öğretmenim...
  • allah belasını versin sürünerek ölür inşallah
  • gariban ogrencileri acimadan gozumuzun onunde dovup zengin cocuklarina dokunmadiginiz icin tesekkur ederim. sayenizde sinifsal ayrimciligi 6 yasindayken arkadaslarimi dayak yerken gordugumde ogrendim ve sirf bu yuzden her zaman garibani, mazlumu korudum, koruyacagim. sizin psikopatliginizin eseriyim.
  • psikopat orospu seni.

tembeller kümesi , çalışkanlar kümsesi diye ayırmıştı bizi. benim çalışkanlar kümesine geçmemi sağlayan şeyin güzel bir masa örtüsü olması da çok manidardı. ibine sınıf arkadaşlarım şahsımın aldığı süper masa örtüsünü tembeller kümesinde görünce içleri el vermedi. heba olsun istemediler ve öğretmenden bizzat rica etmişlerdi. o gün öğrendim menfaat için yapmayacağı şey yok bu ammına koduklarımın. sana da teşekkürler koca yürekli psikopat. bana o yaşta süper bir ders verdin. bir musibet bin nasihatten iyidir.

o değil bu manyak karıdan az dayak yemedim. kocasıyla sorunları vardı, hıncını bizden alıyordu gabbecik. bir gün sınıf arkadaşım masa tenisi oynarken bunu görmedi. raketi yanlışlıkla bu hocaya çarptı.

bu gabbe çocuğun yüzüne önce çay ocağından yeni aldığı sıcak çayı döktü. sonra bardağı kafasına fırlattı. neyse ki tutturamadı. sonra çantasıyla dövmeye başladı .

ben bunu görünce adeta psikolojik şok yaşadım. günlerce kendime gelemedim. olayı etraflıca gören tek kişi de bendim. hâla unutamıyorum kaç yaşına geldim.

ben çok yaramaz bir çocuktum. bir çok öğretmenden sağlam dayaklar yedim. hiçbirine zerre kızgın değilim ama bu kadını her gördüğümde bu yaşımda bile çekiniyorum. buraları okumuyorsundur muhtemelen ama senin ben amına koyayım, iyi ki varsın ama yine de.*
  • ağzımı açar açmaz beni görüp elime cetvelle vurmandan nefret ettim. nefreti etimle kemiğimle hissettim
  • ödev yapan öğrenciyi dışlayıp ödev yapmayan öğrenciyi torun sever gibi sevmek yanlıştır.
    öğrencilere tokat atmak yanlıştır. öğrencileri kafa kafaya tokuşturmak yanlıştır. öğrencilerin kulaklarından tutup kafalarını tahtaya vurmak yanlıştır. öğrencilerin eline sopayla vurmak yanlıştır.
    öğrenciye beni yolda görünce bana selam vermeyin denmez.
  • tüm tahsil hayatım boyunca ruhuma dokunabilen belki de tek öğretmendiniz. eskiden ilkokuldan sonra yapılan fen lisesi sınavlarına giremeden, 5. sınıfa başlayacağım sene başka bir ilçeye taşınıp okul değiştirmek zorunda kaldığımız için o kadar üzgünüm ki. sonrasında da kötü bir tahsil hayatım olmadı ama bir daha dünyaya gelsem çok küçük bir farkla kazanamadığım o sınava, sizin öğrenciniz olarak tekrar girmeyi ve böylece hem daha iyi bir eğitim alıp hem de sizi gururlandırmayı çok isterdim öğretmenim. sizi seviyorum.
  • hayatımda en değer verdiğim öğretmenimdi ilkokul birinci sınıf.
    çünkü meme kanseri oldu ve mesleğine veda etti.
    beşinci sınıfı bitirene kadar aldığım her karneyi ilk o gördü.
    zaten altıncı sınıfımı da göremedi rahmetli.
    öldüğün de çok ağlamıştım ,
    annem günlerce ağladığımı söyler.
    geçen gün kız kardeşinin de selasını duydum, meme kanserinden ölmüş o da.
    arseven öğretmen seni çok seviyorum ,
    söz verdiğim gibi okul hayatım başarı ile geçmedi beni affet,ışıklar içinde uyu.
  • beden egitimi dersi de dahil olmak uzere son derse kadar matematik işlemek ve bunu cok iyi bir haltmis gibi yaymak neyin kafasiydi ? o sinifta gercekten matematigi seven 2 kisi falan vardi.bizi tüm aktivitelerimizden ali koyup velilerden ‘ ay hocam ne guzel surekli matematik calisiyosunuz!’ gibi bir ovgu almak icin hepimizi en onemli dersten tiksindirdin amk karisi ve her ogretmenler gununde altin isterdin/beklerdin.en guzel hediye bana alindi demek icin.emekli olunca da otopark isletmeye baslamistin kocanla.hirs küpü karı paraya doyamadı.