şükela:  tümü | bugün
  • sınıfın yaramaz oğlan çocuklarıdır. bunların babaları kızların yanında ağlanmaması gerektiğini öğretmiştir bunlara. sünnet olurken de ağlamazlar bunlar.

bir şekilde okula aşı ekibinin geleceği duyulur ve olaylar başlar. o güzelim teneffüsler haram olmuştur. tüm çocukları bir kasvet kaplar. aynen askerlik gibi dedikodular döner ortalıkta:

-sadece ikinci sınıflaraymış lan aşı.
    -yok lan yok, birlerle beşlereymiş.
    -iyi bize aşı yok o zaman.

vb. sonuç itibariyle sınıfa ekip dalar. kızların yüzü ekşir. çalışkan erkek çocuklar ağlamamak için kendini tutmaya başlar. işte bu bahsi geçen veletler yapılacak olan tek sıranın en başında yer alırlar. hemen sıyırıverirler kolu. aslında bu veletler öğretmen ve ekip için iyidir. onun ağlamadığını gören arkadaşları da hafiften cesaretlenir. ama yine de ağlayacak olanlar ağlar.

neyse ki ertesi gün tatildir.
  • - canpört hanginiz?
    - benim!
    - hayır benim!
    - benim!
  • bunlar hemen belli eder kendilerini e$ek sipalari..

- eveeet cocuklar bugun a$i olacagiz. en once kim olmak ister soylesin bakalim?

- yaaaaaa
    - benim ate$im var ortmenim
    - babaaaa !
    - hayiir ben istemiyorum hayiir !
    - verin damara mnha koyim ?!
    - berk ?! ne dedin sen ne dedin sen ??!
  • bu çocukların esas olayları cesaretten çok ertesi gün okulun tatil olması durumu ve aşıyı yaptıranın gidebiliyor olmasıdır.
  • bu veletlerin gosterdigi akilciliktir yalnizca; sirada korkan, aglayan, igne uzerine turlu hurafeler yaratan diger veletleri gorup de daha da korkacagini bildiginden hemen en onde yerini alir, bir ta$la iki ku$ vurur: hem, i$ gozunde buyumeden, korku icinde egemen olmadan hemen sirasini savar hem de tum sinifin gozu onunde bir anda en cesur ki$i olabilir. muhtemel tek yan etkisi, ignenin henuz soguk olmasindan dolayi kolda kanamaya yol acabilecek olmasidir ki, kanama duracak ve bu ilkokul ogrencisi birden kahraman statusune yukselecektir. aslinda sirf bu nedenle bu konu ilkokula yeni baslayacaklara tavsiyeler arasinda yerini almalidir.
  • ilkokul beşinci sınıf öğrencileridir muhtemelen. bundan önce birinci sınıftayken aşı olmuşlardır en son ve o zamandan da akıllarında bi tek karma aşı kalmıştır bunların; nasıl olsa bir iki damla damlatırlar, en fazla ağzımızın tadı bozulur derler sonra da.. eh malumunuz artık.
  • her bi boka alerjisi oldugu icin "ulan sizede yazık peh ben olmucam ama olsam direk yaptirir cikar eve giderdim" demesine ragmen icten ice korkan kisidir bide bunlar.
    gercek yuzlerini 20 doktor kontrolunden gecip grip asısı olmaya ozel poliklinige giderken gosteren bi versiyonuda mevcuttur
  • pazar banyolarında kardeşler arası sıralama yapılırken ilk sırayı alan veletlerdir.
  • ben.