şükela:  tümü | bugün
  • bu çocuk, okumayı kendi sökmediyse hasta anne baba ürünü bir çocuktur. kuduz anne baba çocuğumuz şu olsun, bu olsun diye daha ilkokula başlamadan okuma yazma öğretmeye çalışır. ilkokulda diğer çocuklar üzerinde baskı kuran da her soruya "örtmenim, örtmenim" diye öten de bu çocuktur. ilerde büyüyünce ana babası gibi psikopat olur bu çocuk.

edit: elbette ilkokula ilk gelişten bahsediyorum...
  • birinci sınıf öğrencisi değilse normal.. aksi takdirde sorun var demektir..
  • o ki, üniversiteye türev integral bilerek başlayan öğrenci gibidir..

rahat eder..
  • başıma bir şey gelmeyecekse benim bu. ayrıca belirtilen kriterlerin hiçbirine uymadığım gibi üstün zekalı da sayılmam. hem niye psikopat olayım lan!!
  • çok şanslı çocuktur. kendi kendine de öğrenmiş olsa, birilerinin teşvikiyle de öğrenmiş olsa, temel eğitimin* ardından gelecek herhangi bir eğitimin en önemli parçasını teşkil eden okuma-yazmayı öğrenmek için diğer gariban minik kardeşleri gibi, çok geç olan 7 yaşa kadar bekletilmemiştir. türkiye'de okul eğitiminin çok geç başladığı maalesef acı bir gerçektir.

detaylı bilgi için
    (bkz: 7 çok geç)
  • çok şanssızdır çünkü arkadaşları da öğrensin diye bekler sınıfta ve okula boşuna geldiğini düşünür millet harfleri öğrenmeye çalışırken. bu yüzden bi süre okuldan bile soğur. diğerleri okumayı öğrendikten sonra da eziyet bitmez çünkü sınıfta kitap okutulacağı zaman diğerlerinin heceleyerek okumasından sıkılan öğretmen sürekli ona okutur kitapları.
  • kimi ortaokul mezunlarından daha iyi okuyabilecek olan çocuktur. aksini iddia edenler askere gitmemiştir. bu bile eğitim sistemimizin ne kadar çarpık olduğunun göstergesi olabilir.
  • illa üstün zekalı olması gerekmiyor. ama ilkokul öğretmeni annemin sınıfına gide gele farkında olmadan öğrenmişim.

peşinen edit: "bu nasıl okul, öğretmen, sınıfına çocuğunu getiriyor?" diyecekler için: tek derslikli köy okulu oluyor. dadı vardı da anam mı baktırmadı.
  • çalışan anne babanın çocuğudur. 4 yaşında ana okuluna başlamıştır. 3 yıllık deneyimli öğrencidir.
  • okuma yazma bildiği için notayı kolay öğrenir, yaşıtlarından daha erken org kursuna başlayabilir. diğer yandan derslerde anlatılanları zaten bildiği için sıkılabilir. öğretmenler ona sınıf atlatmak isteyebilir.