şükela:  tümü | bugün
340 entry daha
  • asiye.

ilk okul 3. sınıfta sanırım aşık olmuştum. teneffüslerde aptal aptal izlerdim, o sene okuldan ayrıldı ailesi ile başka bir şehire gittiler. yüzünü çoktan unuttum ama adı hala aklımdadır.
  • nisan.. iki sıra önümde otururdu. derse katılmak için her parmak kaldırıp söz hakkı aldığımda kafasını sol eline yaslar vücudunu yarım çevirip arkasını döner ve gözlerinin içinin parlamasının mı yoksa gözlüklerden gelen yansımamı olup olmadığı bugün dahi hatırlayamadığım tatlı bir gülüş ile bana bakardı.

elbette asla cesaret edip konuşamadım. hem konuşunca ne olacaktı onu bile bilemeyecek kadar saftım çünkü. bir gün boş geçen bir derste yan sırasının boş olduğunu fark ettim bütün cesaretimi toplayıp gidip yanına oturdum. makasla kağıtla bir şeylerle uğraşıyordu, bir süre hiç konuşmadan yardım edip sonra yine hiç bir şey demeden kalkıp gittim yanından. evine giden yol bizim sokaktan geçerdi ama asla yanında yürüyüp eşlik etmeye kalkışamadım. sonrasında 7. sınıfta okuldan ayrıldı. yıllar yıllar geçti. hala bazı zamanlar aklıma düştüğünde o tatlı gülümsemesinin eşlik ettiği bir çift parlayan göz bakar az ötemden bana doğru..