şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle belirteyim, müzik öğretmeni değilim.. hatta öğretmen bile değilim.. evet konuya geçelim.

bu sıralar ilkokullarda ki dersler için yeni bir yapılanmaya gidiliyor. bu yapılanma kapsamında diyoruz ki; çocukların gelişimi açısından tıpkı ilkokullara beden eğitimi dersi getirilmesi gibi, öğrencilerin gelişimi için bir zorunluluktur.

her sınıf öğretmeni müziğe yetenekli olacak değil. çocukların müzik konusunda bilinçlenmesi için bu dersi müzik öğretmenleri vermelidir.

mini mini çocuklarınıza müzik dersini bu işin uzmanları versin. sırf sınıf öğretmenleri ek ders alacak diye, müzikten anlamayan öğretmenler bu derse girmeye devam etmesin.

konu ile ilgili twitter etiketi şu:

#ilkokulbranşmüzik

https://twitter.com/hashtag/ilkokulbranşmüzik?s=09

konu ile ilgili desteklemek isteyen arkadaşlarımız başlığa yazarak, twitter kullanıyorsa da etiketi kullanıp bir de tweet atarsa çocuklarımız için o kadar iyi olur ki..

destekleyen, desteklemeyen arkadaşlarımıza şimdiden teşekkürlerimi sunarım..
  • düzgünce kendini ifade eden öneriye "ulan beyinsiz" diye eleştiri getiren sınıf öğretmenlerinin varlığını görüp, "bu karakterdeki kişi çocuklara ne öğretecek?" diye ülkem eğitimi için üzülmeme sebep olan olay.

entrysini siler miler, ekran görüntüsü koyayım:

görsel

yani gördüğüm kadarıyla ilkokul öğretmeni bu arkadaşlar ek derslerini kaybetmemek için insanlara hakaret edebilecek kadar maddiyatci olmuşlar.

çok çok çok üzücü..
  • müzik dersinin içeriğini düşününce gereksiz gelen kampanya.

ülkemizde müzik dersini blok flüt çalmaktan ileri götüren var mı?
  • lan arkadas siz niye böylesniz?

yukarıda hakaret eden arkadaşa baktım da sınıf öğretmenleri hep mi bu kadar paraci idi?

sınıf öğretmeni olduğuna dair hakaret eden elemanın kendi beyanı var:
    (bkz: #109578572)

ben de diyorum bizim ülkede egitim neden bu halde? senin gibi bir zihniyetin eğitim verdiği çocuktan bu memlekete hayır mı gelir?

sırf bu elemana inat desteklediğim ve hakkında tweet atacağım kampanya..
  • müzik eğitimi müzik öğretmeni tarafından verilmelidir. akla uygun olan budur.
    zira 200 puanın öğrenciyi eğitim fakültesine sokmadığını, ancak yetenek sınavına başvurmasına yaradığını bilmeyen birinin müzik eğitimi verebileceği düşünmek bildiğin delilik.
  • özel yetenek gerektiren derslere resim,müzik,beden eğitimi gibi kendi branş öğretmenlerinin girmesinin daha doğru olacağını düşünüyorum.eskiden ilkokullarda beden eğitimi dersine girerlerdi bedenciler sonra kalktı o örneği mevcut geçmişte misal
  • desteklenmesi gereken kampanya.

ilkokulda çocuklar ingilizce dersini ingilizce öğretmeninden alıyorlar. şimdi beden eğitimi dersini beden eğitimi öğretmeninden alacaklar.

"cocuklar ilkokulda branşlasmis eğitime hazır değil" diyen davar oğlu davarlara göre bunlar da yalan amk?

bu sığır siki 3 kuruş fazla para alacak diye bir de öğretmenlere bok atiyor. amk sığır siki, istersen sınavda türkiye 1.si ol, bak bakalım müziğe zerre yeteneğin yoksa müzik bölümüne gidebiliyor musun? kaldı ki olay kimin kaç puanla atandığı değil, çocuklara kimin o bransla ilgili daha iyi eğitim vereceği.

bu amk avellerinin zihniyeti aynı, zamanında rantları bozulmasın diye matbaayi engelleyen hattatların zihniyeti.
  • desteklediğim kampanya.

sınıf öğretmeni değilim ama bizim fakültede* benim okuduğum dönemde sınıf öğretmenliği öğrencilerinin müzik öğretimi dersinden geçebilmesi için blok flütle postacı ve benzeri bir parçayı (hatırlayamadım) daha çalabilmesi yeterliydi. şu anda da farklı olduğunu düşünmüyorum.

zaten bu öğrenciler, müzikten çok iyi anladıkları için orada değillerdi. bir öğrencinin müziğe yatkınlığı olduğunu anlayıp yönlendirebilecek beceri ile de donatılmadılar.
  • çocuğunun bir dersi alacaksa işin uzmanından alsın, küfürbazlardan almasın diye isteyenlerin desteklediği kampanya..
  • desteklediğim kampanya. bu gibi güzel önerilere "beyinsiz" diyenlerin yeri de arabistandır. siktirsin arabistan'a gitsin asıl "beyinsiz" kişi.