şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ilerleyen yıllarda bir picasso, bir da vinci olacağına inanılır.
 • resimleri velisine yaptıran öğrencidir. *
 • ilerleyen yıllarda sürekli "benim ilkokulda resmim çok iyiydi de işte elimizden tutan olmayınca devam edemedik" diyecektir.
 • şimdi sanatla hiç alakası olmayan bir mesleğe sahiptir. keşke de demektedir.
 • (bkz: ibrahim ile erol)
  (bkz: erol)
 • bizim sınıfta ismi ihsan olan öğrencidir. adam öyle böyle değil, bildiğin mimari proje tadında resim çiziyordu arkadaş. autocad bile bu çocuktan feyz almış olabilir alt yapısını. herif bir merdiven çizerdi, merdiveni alıp eve götüresin gelirdi o derece. sonra ne oldu bilmiyorum tabi. ilkokul 4'ten sonra göremedim kendisini.
 • bizim sınıfta bunlardan iki tane vardı, her yarışmaya sadece ikisi katılırdı hatta. bir keresinde doğayla ilgili bir yarışma vardı ve ben de konuya uygun bir resim yapmıştım. genelde resimlerimi hiç beğenmememe rağmen, buna bayılmıştım. öğretmene gidip, ben de yarışmaya katılmak istiyorum dediğimde, 'ama resim kağıdının boyutu uygun değil ' demişti. meğer manyak kadın, sadece o ikisine uygun boyutta kağıt veriyormuş, biz de ezikler kendi çapımızda eğleniyormuşuz. bu olaydan sonra bir daha ne yüzüne baktım resim öğretmenimin, ne de konuştum doğru dürüst. çocuk da olsam bir gururum var! işte o kadar!
 • bendim o. bütün resimlerimi annem yapardı zira. bizim aile sanata oldukça yatkındır. babam zaten güzel sanatlar mezunu, annemin de resim konusunda ondan geri kalır yanı yoktur. bana gelince, resim konusunda bu kadar yetenekli ebeveynlerden benim gibi çöp adam bile çizemeyen (abartı yoktur) bir insan evladı çıkmış maalesef. herneyse bir gün bizim öğretmen evde meyve tabağı hazırlayın sonra da ona baka baka resim yapın demişti. e tabi annem hemen işe koyuldu, özene bezene çizdi meyve tabağını. sonuçta ortaya çıkan resim paul cezanne'nın still life tarzı resimlerinden bir parça hallice olmuştu. e napıcaz mecburen götürdük okula. tabi resim olay oldu, öğretmen okulun duvarına falan astırdı bunu. tabi benim içim rahat değil sonuçta annem yapmış, etik değil yani.

  maalesef olay bunla bitmedi. kaymakamlık okullar arası bir resim yarışması düzenlemişmiş, öğretmen de benim resmi göndermez mi yarışmaya!!! sonra yarışma sonuçları geldi, istanbul çapında 2. olmuşum. içim şiştikçe şişiyo!!! bitmedi çile. ilkokulda çocukları bilirsiniz herkes birbirine düşmandır, hemen öğretmene ispiyonlarlar falan. bi kaç kişi geldi "kesin sen çizmedin bu resmi" diye. bi de onlarla uğraşıyoruz!!! tabi işkence bunla da bitmedi. milliyet gazetesi okula kazananları haber yapmaya geldi. elimizde resimlerimizle fotoğrafımızı çektiler, bi de gazeteye çıktık. o gün çektiğim çileyi bi ben bilirim dostlar. çocuk aklı tabi, ya şimdi bana gene aynı resmi çizdirirlerse napıcam diye kara kara düşünüyorum. allahtan öyle birşey olmadı.

  şimdi bu travmatik olay üstüne akıllandığımı düşünebilirsiniz tabi ama yooooo, liseye kadar tüm resimlerimi gene annem yaptı. resim dersim karnemde hep 5'se o da anacağım sayesindedir yani :ppp
 • bendim o, türkiye dereceleri yapmıstım. şimdiyse cin adam cizmekten acizim, böyle olmamalıydı ya. üstelik 48 li monami pastelim de yoktu. elimdekilerle yetinmeyi bilirdim. valla ayıp.
 • bendim... ve resim dersinde herkes resmini bana çizdirirdi amk... sırf milletin resim ödevlerini çizmekten gına geldiği için (arkadaş işte kıramıyorsun) resim dersi olduğu günler okuldan kaçardım... hey gidi...