şükela:  tümü | bugün
  • bizim sınıfta zehra’ydı. kara kuru çirkin uyumsuz bir şeydi benim dışımdaki istisnasız tüm herkes buna aşıktı. halbuki benim beyzam öyle miydi at kuyruğu saçıyla melek gibi gelirdi her gün okulda. asla yüz vermedi bana, namıssız beyza.
  • bizim sınıfta da emel diye bir kız vardı ben hariç herkes ona aşıktı. ben neden aşık değildim şöyle ki kız 20 ki yaşlarına geldiğinde bildiğiniz pamuk prenses'teki cadı tipindeydi abartmıyorum bir tek burnun da siyah kocaman ben eksikti. demek ki oldukça öngörülü birisiymişim. pro aktif olmak lazım her konuda.
  • bizde de beyza diye bir kız vardı. tüm sınıf hayrandı kıza ama ben de hayrandım tabi. başka şansım mı vardı, fıstık gibi kızdı valla.
  • adı yeşim gözleri de yeşildi, özgüvenime ilk darbeyi onun sayesinde yedim, o zaman anladım güzel olmak önemli iç güzellik falan hikaye.
  • adı eda’ydı. hoşlandığım çocuğun da ondan hoşlandığını öğrendiğim gün dünyam başıma yıkılmıştı yaş 11. eve gelip çocuğun bendeki fotoğrafını yırtmıştım. and the drama queen oscar goes to.. gönder abicim gelsin bana. ah eda hayallerim yıkılmıştı senin yüzünden. sonra çocuk sınıf değiştirince o kişi zeynep isminde birine evrildi. bir daha yıkıldı hayallerim. benim liste böyle uzar gider.
    ikisi de sarışındı. uzun rapunzel saçları vardı. güzeldiler ve muhtemelen sadece benim hayallerimi yıkmadılar.
  • sarışındır. net.
  • emel di ismi. çok güzeldi. çok güzel de yazardı. öğretmen karneleri ona yazdırırdı hep. lisedeyken bi kere evin önünden geçerken görmüştüm, ayak üstü laflamıştık. geçtiğimiz yıllarda duydum ki kanserden vefat etmiş.
  • iki taneydi.

banu,
    umman.

hadi bak iki isim verdim.

buradan benim kim olduğum da ortaya çıkar.
  • bendim galiba. ortaokula geçtiğimde başka bir okula gitmiştim. ilkokuldayken de kuzenimle okuyorduk, ben gittikten sonra da kuzenime söylemiş bazıları, bazıları da ben gittikten sonra açıldı biri hariç. o da şöyle 3. sınıfta bir gün ben ve kuzenim eve dönerken kuzenimi sınıftan bir çocuk çağırdı.
    çocuk benden hoşlanıyordu.
    çocuk "ben zeusiyeden ayrılıyorum, söyle ona."
    demiş. kuzenim de bana söyledi, ayrıldıktan sonra sevgili olduğumuzu öğrendim. hatta tek gerçek ilişkim oydu. *
  • ben ilkokuldan nerdeyse kimseyi hatırlamıyorum birader, bu kadar mı yaşlandık yav.