şükela:  tümü | bugün
2509 entry daha
  • tenefüslerde ya kurtlar vadisi, yada otobüs şoförcülüğü oynadığımız efsane yıllar...
  • 213
    (bkz: ilkokul numarası)
  • mavi renk ve beyaz yakalı önlük
  • birinci sınıftayız, aşı vurulduk , öğretmen bizi eve gönderdi. kolum sıvanmış bir şekilde evime gitmiştim. ahh ulan ah o an gözümün önüne geliyor. dünya ne güzelmiş ne masumuşuz ya, sevinerek eve gitmiştim.
  • akılda kalanlar ne lan, 30 yaşındayım ama her gününü tek tek hatırlıyorum.

her günün içinde daha ilkokula kaydolmaya gittiğim günden aklımda kalan aşırı absürt bir olay var, acaba gerçek miydi, yoksa o karakterleri ben hayalimde mi yaratmıştım bilmiyorum.

okulun duvarının dibinde dedemle duruyordum, iki tane siyah takım elbiseli, siyah yahudi şapkalı ve ellerinde bastonlu, tahmini 4-5 başlarında ve muhtemelen tek yumurta ikizi olan iki tane beyaz tenli çocuğun futbol oynadığını hatırlıyorum, ne alaka inanın bilmiyorum. okulun bahçesinde o anda dedem ben ve çocuklardan başka kimse de yoktu, böyle bir anımdır.
  • arkadaşla bir gün öncesinden anlaşıp ertesi gün okula gelince atari kaseti takas ederdik . hey gidi...
  • zamanın milli eğitim bakanının bulunduğum sınıfı ziyaret etmesi ve 1 kilo demir mi ağırdır, 1 kilo pamuk mu sorusuna canı gönülden demir diye cevap veren parlak zekalı arkadaşlarım.
6 entry daha