şükela:  tümü | bugün
 • yeni çıkan lolşampiyonu. güzel skilleri olmasına karşın, çok ama çok hantal. iş yapar mı?
  göreceğiz..
 • tentakıllı skilli bulunan hero. velkoz ile sinerji oluşturabilir.
 • anasını avradını siktiğimin şampiyonu. ya bir şampiyon hem hayvani hasar, hem hayvani tanky, hem saçmasalak utility falan hepsine sahip olur mu?

  ak sikik karısında heal var, can yüzdesi hasar var, anasının amı gibi movement var, yarak kürek amcık gibi alan hasarlı ve utility ulti var, sikik ruh sistemi var.

  ulan, bir ruh çekme skilli var sanırsın ulti. ben böyle salakça bir tasarım görmedim.

  lan lanede zaten deli gibi itiyor, heimerdinger'in garen ve braum ile sikişmesi sonrası ortaya çıkan piç gibi. minyona yanaşaamıyorsun doğru dürüst, siktiğimin kolları her yerde, kesiyorsun 5 altın alıyorsun, amk bi daha çıkıyorlar. hele zaten ruh çekme muhabbetini yedin mi siki tuttun. base'de bile vuruyor yurdunu siktiğimin.

  bir şampiyon ya çok hasar verip çabuk ölebilen olur ya da az hasar verip ölmeyen bi şey olur. amk oyunundan soğudum.

  bir sonraki yamada bi skim değişeceğini de sanmıyorum.

  bu şampiyona ayar çekilene kadar oynamıyorum.
 • (bkz: ebesinin amı ali sami)

  bu neymiş lan böyle? league of legends'ta bu kadar op bir şampiyonu çok çok uzun zamandır görmemiştim. hayatı zindan etti bana gavur ellerde.*
 • sağdan soldan afedersiniz yarrak gibi tentakıllar çıkararak ortamı japon uzaylı pornosuna çeviren, en op'sinden bir league of legends şampiyonu. aşırı feedlenmiş bir tanesinin dar alanda penta atma ihtimali en yüksek ve kolay olan şampiyonlardan.

  kendisine karşı oynuyorsanız, safe kalınız. iyi oyunlar.
 • lol'ü sevdiren hero. 450k ile şu aralar ara verdiğim derecelilerde iyi iş çıkardığımı söyleyebilirim. late'de bu hero fazla iş yapmıyor yalnız dostlar. özellikle karşımızda tw gibi hero varsa ve iyi kasılmışsa genellikle de adc herolarından korunamadıysa çabuk eriyebilen bir yapısı var.

  affetmediğim rakip herolar: darius- garen - malphite- zed - try - jax - jhin- kayle - teemo- dr. mundo- gankplank- amumu - renekton- lee sin -shyvana- skarner - sion - olaf - signed-

  acımadan ezildiğim rakip herolar: riven - yasuo - tahm kench - shaco - kennen- jayce*** - heim- ezreal- jinx - twitch - kog' maw- nidale- velkoz

  arkadaşlar neredeyse bu hero ile ezemeceğiniz tank grubu yok. dikkat etmemiz gereken tek nokta hareketli herolara karşı hantal kalmamız. misal kalista gibi bir hero karşımızdaysa onu ne e atmamız neden q vurmamız etkisiz hale getirebilir. tf'lerde adc'yi indirebilirseniz bilin ki oradan kesin 3'te 3 veya 4'te4 çıkar. penta ise sizin yeteneğinize bağlı. benim 450 olmama rağmen 1 pentam dereceli de var. bence bu benim yeteneksizliğim veya heronun hantallığından dolayı... heroyu tanırken kombosunu öğrenmeden dereceliye de girmeyin. skil sırası: e - w - q - r şeklinde.
  item kaydımı sizlere daha sonra yazabilirim. off-tank çıkıyorum genellikle. randuin ve ruh gömleği olmazsa olmazınızdır. gelelim en önemli meseleye... büyü hasarı(ap)çıkan rakibe karşı sihiriçen çıkın. atak hasarı (ad)çıkan rakibe kara balta ve kana susamış çıkarsanız iyi olur.
 • şu ana kadar oynadığım en iyi top lane hero'su. gankplank'in ilk benim ikinci aşkım. 15 saniyede bir bıraktığı kolları iyi pozisyonlandırabilirseniz e veya ultiye maruz kalanlar sağ çıksalar dahi çok ciddi hasar alıp base'e dönmek zorunda kalacaklar. lane bully herolarda ilk 3e girer.

  ne olursa olsun zırh rünleriyle birlikte kara balta, ölü adamın zırhı, ruh gömleği ve randuin çıkmak farz. rakibe göre sıralamayı ayarlarsınız. kalan kısmı karşı takımın damage tipine göre ayarlayın. ben genelde warmog çıkıyorum 5. item olarak. warmog'un kalbini aldıktan sonra ölümsüz oluyor. son item de oyunun durumuna göre ad veya savunma itemi çıkabilirsiniz.

  tf içinde karşı takım canlarına bağlı olarak araya daldığınızda penta potansiyeli çok yüksek. ultisi evlat acısı gibi vuruyor rakibe.

  oynaması da çok keyifli. hasagi hasaryo diye zırt zurt sağa sola kayan arkadaşları beklerim karşıma.

  edit: build değiştirdim agalar.
  1-karabalta
  2-sterak'ın güvencesi
  3-vahşi hidra
  4-kanasusamış (veya ölümün dansı)
  5-ölü adamın zırhı(ap için ruh gömleği)
  6-ninja tabi(karşıda ap varsa merkür'ün adımları)

  öyle böyle vurmuyor. oyun sonuna doğru ad 350 yi aşıyor. ulti milletin içinden geçiyor.
 • bugün ilk defa oynadığım ve ilk oynayışımda support olarak denediğim karakter. böyle bir harraslama ben hiç bir karakterde görmedim. adc veyahut support farketmez, ruhunu çektiğiniz anda laneden dusuyor. gank atan ormanciya sille tokat giriyorsunuz, adamlar alışmışlar lane'e gank atıldığında kacilmasından. hayir ormanci, adc ve supportu üst üste koyup ultiyi actın mi kalaninı adc tamamlıyor. derecelide deneyemedim ama normal maçta 3 win aldım peşpeşe. early'de adc'ye vurduğu hasarlar inanılmaz, üstüne bir de minyonlara yaklaştırmıyor, üstüne bir de ruh cekme neredeyse mana yemiyor, üstünd cooldown da çok uzun değil. denemenizi tavsiye ederim. çok egleneceksiniz. oyunun 20. dakikasında yanınizdaki adc min. 50 minyon önde oluyor.