şükela:  tümü | bugün
 • warcraft 3'te yer alan night elf ırkının bir kahramanı (bkz: hero). "i'm blind not deaf" lafıyla ve ukala cevaplarıyla dikkat çeken şahıs.
 • warcraft 3 reign of chaos ve the frozen throneda boy gösteren demon hunter. gözünün etrafındaki bant çok karizmatiktir, özellikle de the frozen throne intro sinematiğinde yarar ortamı. en güzel lafı da "i'm blind not deaf" tir yarar adamı....
 • ellerinde 1 er tane ' crescent blade ' olarak tanımlayabilecegimiz, güçlü, sevilen, night elflerde sabıkası olan ve artık ruhuna fatiha diyeceğimiz warcraft3 karakteri
 • warcraft 3'deki en karizma sesi olan karakterdir. ayak izleri ateş şeklindedir. bu karakterin iyi mi kötü mü olduğuna karar vermek zordur. frozen throne'da bir bölümde abisine karşı savaşırken diğer bir bölümde abisi ile müttefik olup undeadlere karşı savaşmıştır.
 • gozlerini demonlari daha iyi hissedebilmek icin kendisi kor etmi$tir.

  edit: kingcyrax uyardi: illiadan, burning legion 'a karsi savasilirken taraf degistirip, sargeras'ın hizmetine girer. sargeras'ın bu dünyaya girebilmesi için bir portal ile ugrasilirken, bu portalı güçlendirecek dragon soul u getireyim der. sargeras da ödül olarak, illiadan'ın gözlerini alıp, yerine dünyadaki sihir'i görebilmesini sağlar. :)
 • warcraft 3, night elves campaign, brothers in blood map inde tyrande kendisini kafesten kurtarıp kalindor un derdini, undead illetini anlatmaya başlar, gelgelelim ki bizim deli oğlan durmuyordur tek ayak üstünde zıplayıp kılıç sallıyordur (bkz: oyun içi hikaye anlatımlarında karekterlerin random hareketlerine davam etmesi). tyrande onun bu davranışını asırlardır bir zindanda kalıp beyninin yarısını düşüncelerle yediğine vererek, hafiften de sevinerek (çünkü deli gücü diye birşey vardır ki strength e kafadan +30 ekleyebilirsiniz) olayı geçiştirir....
 • üzerine birkaç defa tıklarsanız "i am blind not deaf!" der, sizi oturtma yapar.
  kördür, amadır ama teketek dövüşte alemin en kral adamıdır. kendini ırkına yaranabilmek için lanetlemiş, ırkını korumak için onurunu feda etmiş fakat ödül olarak sadece ırkı tarafından dışlanmıştır.
  kötü değildir kendisi, şartlar onu kötü davranmaya zorlamıştır. karşılıksız aşk çekmiş, en sevdiklerine karşı savaşmış, tek yoldaşı adamları olmuş, warcraft'ın en baba adamlarına posta koymuştur.
  abisinin aşkı tyrande'ye aşıktır, yüz bulamamış ama yılmamış hep tyrande'yi sevmiştir. aşkının karşılıksızlığına ve abisinin düşmanlığına rağmen tyrande'yi esaretten kurtarmıştır.
 • yanlış anlaşılan süper karizmatik bi insandır* kendisi.. güce olan tutkusundan dolayı yanlış işler de yapmıştır ama ırkını satmak gibi bir niyeti asla olmamıştır.. frozen throneda lord illidan olarak çıkar karşımıza, nagaları denizin altından çıkarıp kendisine bir ordu kurmuştur, kil'jaeden'a hizmet ediyor gibi görünse de bunu köprüyü geçene kadar kullanacağı bir strateji olarak kabul edebiliriz. ne acıdır ki arthas denen dallama yüzünden amacına ulaşamamıştır. çektiği acılar, göğüs gerdiği zorluklar.. ağlamak istiyorum..

  "betrayer!! in truth, it is i who was betrayed... still i am hunted, still i am hated... now my blind eyes see what others cannot.. at some times, the hand of fate must be forced.. now go forth, unleash the tides of doom upon all those who would oppose us!"
  - frozen throne açılış demosu

  (bkz: illidansevenler derneği)
 • wow* demosunda yine karşıma çıkıp tüylerimi diken diken etmiş karizma tanrısı..

  ps: zamanı gelmişti.. *
 • frozen throne'un sonunda, göğsüne vertical düzlemde bir yara almasına rağmen yerde hareket etmekteyken arthas tarafından terkedilmiş, muhtemelen ölmemiştir. zaten blizzard'ın da üzerine çok daha uzun bir senaryo yazılabilecek bu şahsa kıyması pek de muhtemel değildir. kral delikanlıdır, şu veya bu şekilde mağlup edilmesi ve bölücü elebaşı arthas'ın emeline ulaşması üzmüştür.