şükela:  tümü | bugün
 • tomb raider isimli oyunun filminde kötü adamları temsil eden mason bozması bir örgüt.
  almanyada daha filmin ismi bile geçmezken illuminati ile ilgili yasaklanmış bir kitap görmüştüm.
  kitap dünyanın bu seçilmiş insanlar tarafından yüzyıllardır yönetildiğini,ku klux klan'dan marlboroya tonlarca şeyin bu adamlara ait olduğunu iddia ediyordu.
  bayağı paranoyak bir arkadaşın bayağı paranoya aşılayan bir kitabıydı...
 • italyanca'da "aydınlar" anlamına gelen kelime. "aydınlatmak" anlamına gelen "illuminare" fiilinden türetilmiş (fransızca lumière* sözcüğünün geldiği köklerle bağlantılı olarak). yani bir nevi "the enlightened".
 • bir mayis bir mayis iscinin emekcinin bayrami...mi acaba? yoksa bavyerada 1 mayis 1776 gibi adam weishaput tarafindan kurulmus order of perfectibilistsin amaci, gayesi yili ve tarihi de goz onunde bulundurursak ne labilir acaba? evet esitlikci, laik bir duzen kurmak. akil ve mantigin belirleyici oldugu bir yonetimi hakim kilmak gibi "aydin" (ki bu laf da size bisi hatirlatmali) idealleri olan bir topluluk idi (ve hala oyle olmali).

  simdi 1776 senesi mayis ayindan biraz ilerleyelim 4 temmuz amerikan ozgurluk bildirgesine gecelim, orada durmayalim duke carl theodore un 1787 tarihli emri ile yasadisi ilan edilmesi ile yeraltina cekilmesinin arasindan kisa birr sure gecmesini takiben buku bulan ve bir cagi kapatip bir cag acan hadiseyi hatirlayalim. boyle degerlendirildiginde sanirim bu orgutun dusmani, davasi daha net anlasilabilir.

  ama isin rahatsiz edici bir kismi daha var. zira din karsiti bu orgutun en aydinlik bireyi lucifer (isik getiren) yani seytan. bole dusunuldugunde de her turlu sag ve muhafazakar odagin (kilise, vesaire) orgute neden seytanin dini dediklerini, bu orgutun devami kabul edilen masonlugun neden seytanin dini adledildigini anlayabiliriz.

  bir de son kez cebinizde bir dolar varsa arkasini cevirip baktiginizda goz goze geldiginiz piramit tepesinden gozetleyen kisi de bu olusumun ve bu olusuma gonul vermis roosevelt (franklin) in bizlere bir hediyesidir.
 • süper zenginlerin idare ettiği bir dünya komplosu teorisini irdeleyen* kitap.texe marrs, sekiz yıllık bir ara$tırmadan sonra bu gizli öğretinin bankacı, sanayici ve medya patronlarından olu$an ve tüm dünyanın servetini ve yönetimini ele geçirmeyi amaçlayan bir gizemli olu$um olduğunu açıklamaya çalı$ır.
 • 10 kisiden olusan "ic cember"in ordo ab chao'yu siar edindigi iddia edilen bu kitap, bu olusumu yerer görünse de yahut olusumun maskesini düsürüp tüm insanligi uyandirmayi amacliyor olsa da, aslinda - kasti ya da degil - hristiyanlik propagandasi, yahudi düsmanligi ve amerikan milliyetciligi yapiyor. amerika baglantili her uluslararasi yardim kurulusu yahut uluslararasi ortak calisma ekibinin finansmaninin amerikan vatandasinin ödedigi vergilerle saglandigini iddia ederek konuya dar cerceveden ve tek yönlü bakiyor.
  yazarin bir nevi emin cölasan üslubuyla yazdigi* bu eser her komplo teorilerine gönül vermis insan tarafindan okunmalidir..
 • kitapta, amerikan baskanlari nixon, ford, carter, reagan, bush ve clinton'in illuminati örgütünün usaklari oldugu iddia ediliyor.
  ayrica kitaba göre hegel, örgütün ölümcül teorilerini yaratan mason bir isbirlikcidir ve mantigin insanliga özgürlük getirecegini düsündügü icin bir satanisttir. söyle ki: güya mantik mason sözlügünde masonlarin taptigi gizli efendiyi ifade eden sifreli bir sözcüktür. helena blavitsky'nin kitabi gizli ögreti'de gizli efendinin adi mantik olarak belirtilmis, "bilgelik yilandir" diye eklenmistir. yine güya, bu da seytana isaret eder.
 • $u anda dunyaya taklalar attiran iki onemli adamin, dick cheney ve donald rumsfeld'in uyesi olduklari iddia edilen topluluk. tekil hali, illuminatus olarak gecer. bir dolarin arkasinda yer alan piramidin tepesinde yer alan goz, en buyuk illuminatus'un yukselerek en tepeye gelmesini ve dunyadaki tum bilgiyi kontrol ederek her $eyi gormesini, her $eyden haberdar olmasini ve daha da derinle$tirirsek manipule etmesini simgelemektedir.
 • (bkz: illumination)