• 1 aydır facebook'ta dönen nane. gerçek mi değil mi bilmiyorum ama dikkat ederseniz 1.55'ten sonra kadın kutunun içinde adeta çırpınıyor yani bize bir şey anlatmaya çalışıyor olabilir. tam testerenin girdiği esnada da vücut hareketi son buluyor.

gerçekse kanım dondu.
    yok değilse sikerler...
  • şahsen pek inandırıcı bulmadığım video. boynuna metal plaka sokulunca ölmeyen kadının motorlu testere ile ölmesi hayli enteresan. ayrıca maket kafa, kutuya ilk girişte yerleştiriliyor zaten orada bir sıkıntı göremedim ben.
    edit: imla.
  • büyük olasılıkla numaranın tamamı verilen linkte bulunmayan adamın videosu. gerçek illüzyon gayet'de 2.40'dan sonra geliyor olabilir. sahne ekibi olarak becerememiş gibi fake yapmak 2 kat daha ilginç hale getirmiş gösteriyi. yoksa herkes biliyor zaten, kadın kutuya girer, testere çalışır, kadın ayağa kalkar vs. pek ilginç bir tarafı kalmazdı. olay gerçek olsaydı şimdiye kadar 30 bin kere duyardık muhtemelen.

result: declined
  • kutuya insan koyarak ikiye ayırma ve kesme numaralarının sırrı çok, çok basittir. hatta insana, öğrendiğinde "ben bunu nasıl düşünemedim" dedirtecek kadar basittir. (bkz: şerefsizim aklıma geldiydi). müsterih olunuz, kimsenin kimseyi biçtiği falan yok.

kimsenin sırrını açıklamaya niyetim yok ama hiç olmazsa kadının ikiye bölünmesiyle ilgili konuda bir ipucu vermek gerekirse, tahmin edileceği üzere püf noktası kutunun kapağının bize doğru açılmasında. yani kapak açıldığında kadın içeri girerken kadının önünü kapatacak şekilde. kapak diğer tarafa konsa yani kadın kutuya girerken kapak onun arkasında kalsa (görüş alanımızı kapamasa) bu numaranın yapılması imkansız olur (en azından aynı yöntemle).

kesmeyle ilgili kısım da gayet basit ve gerçek bir kesmeye pek sebebiyet vermeyecek kadar emin bir yöntemle uygulanır. kadının çırpınma hareketleri aşırı derecede yapmacık ve teatral zaten.
  • sahteliğine dair deliller sunarak içinizi rahatlatacağım adam.

* kafa kesildiği zaman öyle iki damla salça fışırmaz, ortalık kan gölüne döner.
    * kafa kesilir kesilmez vücudun hareketi durmaz, bikaç dakka balık gibi çırpınmaya devam eder.

"bu ne lan içim daha beter bulandı" dediğinizi duyar gibiyim. e size de yaranılmıyo birader.
  • bir arkadasimin profilinde paylastigini gordugum tuyler urpertici video.
    evet, kafasi kesildikten sonra tamamen hareketsiz kalmasi ve kesilmis yerin kucuk bir yarik olarak gosterilmesi dusundurtuyor ama yine de eger gercekse skandal bir olay.
    video facebook'ta dolasiyor fakat videonun alindigi sitede bulamadim video'yu. facebook linkini gondermek de bir ise yaramaz, bir baskasinin profilinde oldugundan.

umarim gercek degildir.
  • videodan kadının ellerini çırptığını görüyoruz, en azından birini görüyoruz ama benim tahminimce o elden bir de öteki tarafta var. yani demem o ki kadın ellerini çırpacağına çok rahatlıkla dibinde duran adamın bir yerlerini tutabilirdi.

ya kadın kafasının kesilmesini canı gönülden istedi ya da büyük dalavere dönüyor.
  • ben bunu ilk izlediğimde bayağı bir sinirlerim bozuldu. kapattım ettim, bi daha izlememek için gözümden uzak tuttum. sonra düşündükçe gerçek olmayabileceği aklıma geldi. tekrar açtım. dikkatli izledim. tekink bir falso göremememe rağmen videonun sunuşu pek gerçekçi gelmedi. link, isim vs aradım bulamadım. internette ilgili bir kaynak veya haber yoktu. ayrıca böyle bir gösteride mutlaka gerekli acil durum uyarıları, haberleşmesi vs olması gerekir. mizansen olması kuvvetle muhtemel. ama gerçek olması ihtimali bile sinir bozucu. eğer adam karısından kurtulmaya çalışmıyorsa*

bu arada şöyle bir çağrışım da yaptı: (bkz: the prestige)