şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bilime karşıtn kullanılan ilim taraftarlarının kurduğu dernek. kültürel çalışmalardan araklandığı belli olan çokça başlıkları var sitelerinde.

  http://www.ilmietudler.org/
 • sistematik üretim noktasında islamcı camianın önde gelen kurumlarından bir tanesi.
  ortaya çıkan ürünlerin hiç biri, muadil örneklerin vaadleri kadar "üst kalite" olmadı ilem'de fakat 10 yıldır pek çok kişi geldi, gitti, yazdı, çizdi, hoca gördü, insan gördü ve dahası yaptıkları karşılık buldu. klasik vakıf-dernek mantığının bir tık ötesinde bir işleyişi var ilem'in. çalışanları, içinden geçenleri, yine üst düzey mutlu değiller bekli fakat, insana yaptığının karşılığını görmekten daha güzel gelen ne olabilir ki?
  konuşma yapıyorsunuz, bir sene sonra tüm konuşmaların yer aldığı kitap elinize geliyor
  bir makale yazıyorsunuz, dergisinde yayınlanabiliyor, olmadı küçük notlar olarak servis ediliyor, hasılı yaptığınız iş havada kalmıyor.
  ha siteleri bence karışık.
  son zamanlarda fazlaca iş de yükleniyorlar. örneğin ihsan fazlığlu önderliğinde çıkan nazariyat dergisi de artık ilem önderliğinde çıkacakmış. bu kadar yükü çeker mi burası? bilinmez. lütfi sunar'ın bu vakte kadarki performansı, bundan sonrası için de ümit verir zannederim...
 • kısaca ilem
  toplumun farklı kesimlerine hitap etmeye çalışan ilginç muhafazakar dernektir. ihsan fazlıoğlu ve ibrahim halil üçer gibi çağdaş muhafazakar akademisyenlerin aktif görev aldığı görülmektedir.
  yayınları ve etkinlikleriyle göstermelik olmadıkları belli olmaktadır. genç akademisyenler ve lisansüstü öğrenciler için bir fırsat olan türkiye lisansüstü çalışmalar kongresi dikkate değerdir.